Ramsau - Dachstein - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Dachstein, první ledovec v Alpách od východu a jedna z pěti nejnavštěvovanějších destinací Štýrska. Výstup na lanovce na Dachstein je skutečný zážitek. Za pouhých osm minut překonáte strmé Dachsteinsüdwände. A nahoře na ledovci Dachstein se vám naskytne přístup do nádherné horské krajiny s pravděpodobně nejkrásnějším výhledem v Alpách. I proto: Dělejte si, co chcete - je skutečné motto ledovce Dachstein. Lyžování na ledovci Dachstein, to jsou ideální sjezdovky jak pro začátečníky, tak i znalce lyžování. Perfektní sněhové podmínky na vás čekají na severních svazích. Velmi oblíbený je také Superpark Dachstein pro snowboardisty a freeskiery. Slunná náhorní plošina Ramsau am Dachstein leží na úpatí malebné jižní strany Dachsteinu a po celý rok se stává centrem skandinávské světové elity. Zimní pohádka se stane v Ramsau také pro děti skutečností. Dřevěné tabule podél vleku vyprávějí příběhy orla, v kříšťálové horské jeskyni se děti akusticky vydávají na stopu královny křišťálové hory a u kouzelného vleku v Ramsau čeká opravdu něco obrovského - 5 metrů vysoké pestré kamenné hlavy, nazývané Ledový obr.
Lyžařské středisko Ramsau - Dachstein (oblast Štýrsko) se nachází ve vzdálenosti 410 km od Prahy a 423 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Ramsau - Dachstein

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Ramsau - Dachstein

Městečko Ramsau, které tvoří mnoho domků a hotelů rozesetých kolem centra, leží na slunné náhorní plošině nad údolím řeky Enns. Idylické lyžařské středisko Ramsau - Dachsteinem  se pak rozprostírá v úchvatné vysokohorské přírodě na "terase Alp" (na severu Štýrska), vysoko nad údolím Ennstal. Lyžařský areál Ramsau - Dachsteinem, který je středem oblasti Ski amadé (největšího lyžařského safari v celém Rakousku), je oblíbený a často návštěvovaný lyžařský region, který nabízí přímo fascinující výhledy na panorama okolních vrcholků této lyžařské oblasti. Kolem atraktivního lyžařského střediska se nacházejí i další útulné městečka a vísky, která slibují také pestrou zábavu na sjezdovkách. V blízkosti se nachází i další lyžařská střediska (např. Schladming a Dachstein), které pak umožňují celoroční lyžování. Zejména pro rodiny s dětmi bude tento region trefou do černého, neboť se zde setkáte s báječnou nabídkou pro rodinnou a hlavně pohodovou dovolenou. Při pohledu na zdejší rozmanité sjezdovky (mimo jiné i sjezdy FIS a světového poháru), areály a funparky tu radostí poskočí srdce ne jednoho fanouška zimních sportů. Tento region se také stal i dějištěm mistrovsví světa běžkového lyžování, což není divu při nabídce tras o celkové délce až neuvěřitelných 350 km! Region svým lyžařům a návštěvníkům nezůstane nic dlužen ani co se sportovního vyžití týká. No a novou energii lze natankovat po celodenním lyžování nejlépe v jednom z tradičních hostinců nebo barů, kde se setkáte s typicky štýrskou pohodou.

 

Atrakce střediska

Obec Ramsau, která leží na náhorní plošině nad městem Schladming, je hlavně zimním lyžařským střediskem, ale i v létě je vyhledávanou oblastí masivu Dachstein. V okolí se totiž nachází všechny druhy turistických cest. Od převážně po rovině vedoucích tras, až po náročné horolezecké výstupy. Z Ramsau vede také placená silnice Dachsteinstrasse, po které se můžete dostat až do nadmořské výšky téměř 1 700 m nad mořem, až ke spodní stanici lanovky Dachsteinsüdwandbahn. Ramsau am Dachstein se rozkládá na sluncem rozmazlované výšině (1 200 m n.m.), nad údolím Ennstal, což je na jižní straně masivu Dachstein. Jedině odtud si pak můžete vychutnat dech beroucí panorama na vrcholek Hohe Dachstein (2 996 m). Vzhledem k tomu, že lyžařské středisko nabízí převážně jednoduché sjezdovky, jako doma se zde budou cítit především rodiny s dětmi a začátečníci. Tajným tipem už dávno není oblast Ramsau - Dachstein pro milovníky běžek. Dachstein-ledovec Ramsau, který se nachází v nadmořské výšce 2 700 m, je dobře známá oblast letního setkávání běžkařů. Na ledovci Ramsau se totiž nachází neobvyklé množství běžeckých tratí, které leží i v nadmořské výšce 2 500 m.

Náročnost sjezdovek

Celá lyžařská oblast Ramsau - Dachstein nabízí "pouze" 12 km sjezdovek všech obtížností, na které přepraví až 4 100 osob/hod 1 kabinková lanovka, 1 sedačková lanovka a 4 pomy. Ledovec Dachstein nabízí 2 km lehkých sjezdovek, 2 km středních sjezdovek a 8 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Ramsau

Aktualizováno 13/03/2016 01:00-1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje