Mölltal - Molltaler Gletscher - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Slunce a sníh v nejlepší oblasti na jihu, non-stop lyžování od poloviny června až do poloviny května, plus prvotřídní sjezdovky a prašan, kam až oko dohlédne! Tak to je exkluzivní ledovcové středisko v Korutanech. Tento verdikt si získal Mölltaler Gletscher a jeho svahy, které byly oceněny Korutanskou pečetí. Díky velkému množství přírodního sněhu v hlavní zimní sezóně a kompaktní podkladové vrstvě umělého sněhu (nové stroje na sníh) se mohou lyžaři a snowboardisté oddávat sportování na sněhu od Schareck až dolů k vleku Schwarzkopf. Ledovec Mölltaler, který leží v nadmořské výšce mezi 2 100 až 3 122 metrů, láká návštěvníky s 53 km sjezdovek, 18 km variant sjezdů a 9-ti lanovkovými systémy. Ledovec Mölltal (nebo Mölltaler Gletscher) je středně velký lyžařský areál s 6 vleky, který nabízí lyžařům neuvěřitelných 671 metrů vertikálního klesání.
Lyžařské středisko Mölltal - Molltaler Gletscher (oblast Korutany ) se nachází ve vzdálenosti 553 km od Prahy a 498 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Mölltal - Molltaler Gletscher

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Mölltal - Molltaler Gletscher

Lyžařská oblast Mölltalského ledovce, nejmladší a nejvýše položený skiareál v Korutanech, se nachází v jeho západní části, v národním parku Vysoké Taury. Ledovec Mölltal je o pouhých 50 km dál, než nejbližší a nejnavštěvovanější sjezdařský ledovec Kaprun, ale konkuruje mu jak kvalitou sjezdovek, tak i cenami, které nejsou přehnané. Moderní a atraktivní lyžařská oblast v jižní části Rakouska - Mölltalský ledovec, nabízí svým zkušeným i rekreačním lyžařům, carverovým lyžařům, běžkařům, ale i snowboardistům lyžování od října až do května. Dá se říci, že ledovec Mölltal je zatím mezi českými lyžaři zcela nedoceněný. A to i přesto, že má hned několik podstatných výhod oproti ostatním rakouským ledovcům. Jsou to především přijatelnější ceny jak ubytování, tak i skipasů. Navíc jeho výhodná poloha na jižní straně hlavního alpského hřebene skýtá garanci lepšího počasí, než na severní straně. Mölltaler Gletscher (nacházející se v blízkosti Flattach) je také jediná ledovcová lyžařská oblast v Korutanech. Jeho nejvyšší sjezdovka se nachází v nadmořské výšce 2 800 metrů. Ti, kteří by zrovna neměli chuť lyžovat, mohou navštívit národní park Hohe Tauern a objevovat zde krásnou krajinu.

 

Atrakce střediska

Zdejší atraktivní lyžařská oblast je tvořena 12-ti lyžařskými areály. Jsou to např. Molltaler Gletscher, Heiligenblut, Ankogel, Matrei, Lienzer Dolomiten nebo i Silian. Z těch nejnovějších to je právě středisko Molltaler Gletscher, s nejdelší lyžařskou podzemní dráhou na světě, známou jako Gletscher Express. Lyžařský areál však nedisponuje přímým vlastním ubytováním, to nabízejí střediska přilehlého údolí říčky Moll. Pěkné lyžařské středisko Mallnitz, které najdete v nadmořské výšce 1 200 m na úpatí Ankogelu (3 246 m), jednoho z nejvyšších vrcholků Rakouska, také nabízí skvělý poměr cen a služeb. Středisko vyzařuje pohodu, klid a pohostinnost a postará se vám o skvělou zimní dovolenou. A to také i díky jeho dobré infrastruktuře. Proto je se svým příjemným charakterem vesničky a šarmem ideálním střediskem pro rodiny s dětmi, Ale i pro všechny ty, co si chtějí prostě jen odpočinout od všedního dne. Přímo v lyžařském středisku (na okraji ledovce Mölltal, v madmořské výšce 2 800 m) se na vás také těší nejvýše postavená "zimní zahrada" - panoramatická restaurace Eissee. Tato gigantická konstrukce ze skla a ocele se stala součástí věčného ledu a nabízí přímo skvostný výhled na svět okolních, ale i dalekých vrcholků. A to od Scharecku, přes Sonnblick až k Lienzským Dolomitům. K restauraci Glaspalast se nelyžaři také dostanou bez problémů a to zdejším "Gletscher Expressem" nebo lanovkou "Eissee".

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Mölltal - Molltaler Gletscher nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 53 km sjezdovek, na které přepraví až 13 000 osob/hod 1 pozemní lanovka, 1 gondola, 4 sedačkové lanovky a 3 pomy. Mölltal - Molltaler Gletscher nabízí 19 km lehkých sjezdovek, 24 km středních sjezdovek a 10 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Spittal an der Drau

Aktualizováno 13/03/2016 01:001 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje