Zadov - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Zadov je horskou obcí v srdci Šumavy. Lyžařské středisko Zadov je roztroušeno na loukách a svazích vrchu Churáňova. Středisko Zadov - Churáňov, to je dnes areál s lyžařskými terény, vleky, sedačkovou lanovkou, běžeckým stadionem, závodními běžeckými tratěmi a dokonce i bývalým skokanským můstkem, který je přeměněný na vyhlídkovou věž. Lyžařský areál Zadov (890 - 1 120 m n.m.) se nalézá v blízkosti města Vimperka, na hranici Národního parku Šumava. Je to jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice, ale i oblíbené místo sjezdového lyžování. Sjezdové lyžování na Zadově, to je celkem 12 sjezdovek na Zadově, Churáňově a Nových Hutích. Sjezdovky se upravují denně, tři sjezdovky jsou uměle zasněžovány. K dispozici je i večerní lyžování a dva dětské provazové vleky, které však nejsou veřejné - jsou určeny pro potřeby Lyžařské školy Zadov. Samotný lyžařský areál Zadov nabízí celkem 7 sjezdovek (délka 4,7 km), 4 vleky a 2 lanovky (Zadov - Kobyla má délku 724 m a převýšení 153 m a Zadov - Churáňov má délku 906 m a převýšení 188 m). V zimě jsou zde udržovány závodní běžecké tratě v délce od dvou do patnácti kilometrů. Zadov je jedním ze středisek, kde se na výsledném dojmu z návštěvy výrazně podílí už sama příroda. Je to zároveň nejznámější a navštěvovanější místo Šumavy.
Lyžařské středisko Zadov (oblast Šumava) se nachází ve vzdálenosti 153 km od Prahy a 280 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Zadov

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Zadov

Lyžařské středisko Zadov je především známé svými vynikajícími středně těžkými a zejména rozmanitými závodními terény pro běžecké lyžování. Zdejší nádherná příroda a upravované (i neupravované) tratě jsou velkým lákadlem pro běžce všech věkových a výkonnostních kategorií. Tyto běžecké terény jsou samozřejmě i doplněny několika velmi kvalitně upravovanými sjezdovkami, které nabízejí lehkou, až středně těžkou obtížnost. Co se týká dopravního spojení, dostupnost je bezproblémová po celý rok. Do lyžařského areálu se lze dostat vlakem (do stanice Vimperk, dále pak autobusem 12 km), autobusem (Praha - Strakonice - Stachy - Zadov nebo Vimperk - Stachy - Zadov), ale i autem (z Prahy 153 km, z Českých Budějovic 73 km, z Plzně 108 km). Kapacita parkovišť na Zadově a Churáňově je cca 500 aut, plus jednotlivá parkoviště nacházející se u ubytovacích zařízení. Lyžařský areál Zadov také nabízí i půjčovny lyží, najdete je v Hotelu Churáňov a ve Sporthotelu Olympia. Součástí lyžařského skiareálů je také známý běžecký stadion. Středisko je také součástí tří největších šumavských lyžařských areálů propojených společnými jízdenkami - "Spojená Šumava", které nabízejí první šumavský super skipas. Při zakoupení 2-7 denní jízdenky v kterémkoliv z výše uvedených lyžařských areálů je Vaše jízdenka (bez nutnosti navštívit pokladnu) přímo platná v turniketech dalších dvou areálů. Výše uvedené vícedenní jízdenky však neplatí na večerní lyžování. Jízdenky platné na Zadově platí i pro velký vlek na Nových Hutích.

 

Atrakce střediska

Jedno z nejoblíbenějších míst k rekreaci na Šumavě, lyžařské středisko Zadov - Churáňov, se nachází v jihočeské části Šumavy, asi 15 kilometrů od Vimperka. O tom svědčí i fakt, že ubytovací kapacity Zadova i Churáňova jsou plně obsazené 6 měsíců v roce. Lyžařům je ve středisku k dispozici celkem 8 sjezdovek, z nichž polovina je uměle zasněžována. Celková délka povrchu činí 4 670 metrů. Nabízí 4 červené a 4 modré tratě a vzhledem k nevelkým výškovým rozdílům je Zadov oblíben zejména pro rodinné a pohodové lyžování. Přepravu návštěvníků zajišťují 2 sedačkové lanové dráhy a 4 vleky, o celkové přepravní kapacitě 4 500 osob za hodinu. Každý den je zde také na osvětlených sjezdovkách pořádáno večerní lyžování. Šumavský terén je také ideální pro běžecké lyžování, většina tras je upravovaných. Pokud si však do střediska nechcete vozit své lyže (nebo žádné nemáte), využít můžete služeb zdejších půjčoven lyžařského vybavení. V lyžařském areálu působí také lyžařská škola a k dispozici jsou i stravovací zařízení. Pro účely ubytování ve středisku slouží 3 hotely, 16 penziónů a i několik ubytoven, které nabízejí kapacitu více než 1 000 lůžek. Horská osada Zadov, tvořená původně samotami na svahu Churáňova, se dočkala nebývalého rozmachu s příchodem sklářství do kraje. Dnes je však oblíbenou lokalitou turistů na Šumavě, a to především v zimním období. Kromě lyžařského areál pro sjezdové i běžecké lyžování tu byly v roce 1978 také postaveny skokanské můstky, které jsou však dnes bohužel v havarijním stavu. Neodmyslitelně je Zadov také spojen s Kateřinou Neumannovou, která ve zdejším běžeckém areálu trénovala. V lokalitě najdete dva areály: Zadov - Churáňov a Nové Hutě.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Zadov nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 4,7 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 4 500 osob/hod 2 lanovky a 4 vleky. Zadov nabízí 2,1 km lehkých sjezdovek a 2,6 km středních sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Strakonice

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje