Pila - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Pila je středně velký resort, který se nachází vysoko nad údolím Aosta. Tato oblast je mimo Itálii málo známá. Pila je prostě zcela skrytý klenot - Pila je útočiště v lůně přírody. Každým směrem se můžete pokochat nádherným výhledem na nejvyšší vrcholy Evropy, od Mont Blanc, Monte Rosa nebo Matterhorn. Pila má okouzlující přírodní krajinu s nádherným výhledem, velkolepé scenérie a kilometry sjezdovek.
Lyžařské středisko Pila (oblast Valle d'Aosta) se nachází ve vzdálenosti 1 030 km od Prahy a 1 182 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Pila

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Pila

Lyžařské středisko Pila se nachází na severozápadě Itálie, v sice nejmenším regionu Valle d'Aosta, ale v oblasti nesmírně bohaté na lyžařské rezorty. V posledních letech Pila zaznamenává dramatický rozvoj, rekonstruují se zde stávající zařízení a staví se nové lanovky, díky čemuž dnes patří k nejmodernějším resortům celé oblasti. Kromě ideálních podmínek hraje Pile do karet i to, že je velmi dobře dostupná. Například s Aostou (hlavním městem stejnojmenného regionu) je spojena kabinkovou lanovkou, která se nachází v blízkosti vlakového nádraží, bezproblémové spojení má i s Bergamem, Turínem a nebo Milánem. Pila je slavné místo ve Val d'Aosta. Ze sjezdovek je také fantastický výhled na Monte Bianco, Cervino (Matterhorn), Ruitor a Grivola. I přesto, že má středisko dostatečné množství sněhu, naleznete zde přesto moderní zasněžovací systém. V posledních letech se v resortu postavilo spoustu nových lanovek a vleků, Pila je v současnosti jediným lyžařským střediskem v údolí Aosta, které má 6-ti sedačkovou lanovku. V zimě je resort také dostatečně chráněn před větrem, nejlepší sjezdovky jsou Conius, Leisse a Chamolè.

 

Atrakce střediska

Pila je jedním z velmi oblíbených lyžařských středisek v údolí Aosta, které leží uprostřed přírody v celé své kráse. Nabízí 70 km sjezdovek, které vedou jak širokým prostorem, tak třeba i lesem. Díky své moderní lanové dráze a rychlé síti lanovek je lyžování v Pile vždy velkým potěšením. Výhodou také je i to, že leží v blízkosti centra regionu Aosta, kde se nachází většina zábavy a aktivit. Údolí Aosta tvoří také několik dalších větších samostatných středisek. Kromě Pila to je například La Thuile / La Rosiére, Alagna, Courmayer a nebo Monte Rosa. Pak celková délka sjezdovek v údolí přesahuje neuvěřitelných 870 kilometrů, takže lyžařské vyžití je v oblasti opravdu obrovské. Zdejší svahy jsou vhodné pro snowboarding, freeride, ale i carving, stačí si zakoupit jeden skipas a navštívit můžete všechna zmíněná střediska. Pila je jednou z nejpozoruhodnějších oblastí v Alpách, nabízí mnoho sněhu a sluníčka a díky impozantním horám Monte Rosa a Mont Blanc je také dobře chráněná před větrem. 

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Pila nabízí celkem 70 km perfektně připravených sjezdovek všech obtížností. K dispozici jsou 1 kabinová lanovka, 1 gondola, 9 sedačkových lanovek a 1 poma. Oblast Pila tak nabízí 8 km lehkých sjezdovek, 52 km středních sjezdovek a 10 km těžkých sjezdovek. Lyžařské vleky v Pila jsou schopny přepravit až 18 900 osob/hodinu.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Aosta

Aktualizováno 13/03/2016 01:49polojasnopolojasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje