Lysá Hora - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Lysá hora je velkým lákadlem pro zimní sporty. Vysoká nadmořská výška zajišťuje dostatečné množství sněhu, který zde vydrží až do přelomu dubna a května. Na Lysé hoře (která je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd a svah je orientován na jihovýchod) se nachází 2 vleky s přepravní kapacitou 2 500 osob za hodinu, využití na sjezdovkách všech druhů obtížnosti ocení jak lyžaři začátečníci, tak i velmi pokročilí. Lyžařský areál se nachází na samotném vrcholu Lysé hory a to v nadmořské výšce od 1 250 - 1 320 m. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a díky své nadmořské výšce nepotřebují z větší části systém na umělé zasněžování. Přírodní sníh nabízí kvalitní lyžování od listopadu do konce dubna. Večerní lyžování je zajištěno umělým osvětlením. Zkrátka nepřijdou ani milovníci běžek, protože v okolí Lysé hory jsou k dispozici tři běžecké trasy.
Lyžařské středisko Lysá hora (oblast Beskydy) se nachází ve vzdálenosti 366 km od Prahy a 186 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Lysá Hora

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Lysá Hora

Se svou výškou 1 324 metrů nad mořem je Lysá hora nejvyšším vrcholem Beskyd. Její vysoká nadmořská výška, která zajišťuje dostatečné množství sněhu až do přelomu dubna a května, přitahuje milovníky všech zimních sportů. Na jejím úpatí se nacházejí 2 sjezdovky a 2 vleky, které mají přepravní kapacitu 2 500 osob za hodinu. Lyžaři začátečníci, ale i pokročilí, zde najdou využití na sjezdovkách všech druhů obtížnosti, jejichž celková délka činí 1,6 kilometrů. Délka severní černé sjezdovky je 1 320 metrů, jižní modrá pak nabízí délku 360 metrů. Za dobrého počasí je z vrcholu Lysé hory krásný výhled na Malou i Velkou Fatru, Vysoké a Nízké Tatry, Martinské Hole a Jeseníky. Nejvyšší horu moravskoslezských Beskyd lze zdolat i na běžkách a to hned z více směrů. Nejvíce frekventovaná je však trasa 1A, která začíná na parkovišti v Krásné - Papežov. Na vrcholu Lysé hory se nachází také televizní vysílač a meteorologická stanice, najdete zde však i chatu Horské služby. Lyžařský areál SKI Lysá hora se nachází až na samém vrcholu, v nadmořské výšce 1 250 - 1 320 metrů nad mořem.

 

Atrakce střediska

Na milovníky lyžování čekají v okolí nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd a Těšínska, který leží na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry, perfektně upravené běžecké tratě, ale i sjezdovky, které se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. Kompletní péči zde pak zajišťují servisy lyží (sjezdových i běžeckých), půjčovny lyží nebo i lyžařské školy. Přímo do lyžařského centra také zajíždí speciální skibus, upravený pro lyžaře. Na Lysé hoře je v současnosti v provozu jedna sjezdovka s vlekem BLVO, o celkové délce 380 metrů, nabízející převýšení 67 metrů. Sjezdovka se neustále upravuje a nemá umělé zasněžování. Vzhledem k tomu, že se nachází v nadmořské výšce 1 250 - 1 320 m n. m., tak ho vlastně ani nepotřebuje. Na Lysé hoře však byla v provozu jedna z nejlepších sjezdovek v okolí, o délce 1 320 m. Byla v provozu přesně 50 let a to od roku 1950 do roku 2000. Pak ale zasáhla CHKO Beskydy (a další rádoby ochránci přírody) a sjezdovka dostala "stopku". Do dnešní chvíle však nikdo dosud rozumně přijatelným způsobem nevysvětlil, proč vlastně k zákazu lyžování došlo. Zákaz má však spíše negativní účinek, protože všichni co vyjedou nahoru, pak jedou dolů, jak se jim zalíbí - což má pro okolní přírodu negativní vliv. Za jejího provozu pak většina těchto lidí sjížděla do údolí právě po této bývalé sjezdovce. Pro zachování sjezdovky také byla i sepsána petice, kterou podepsalo několik tisíc lidí.

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Lysá hora nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 1,6 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 2 500 osob/hod 2 vleky. Lysá hora nabízí 0,3 km lehkých sjezdovek a 1,3 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Lysa Hora

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje