Jánské Lázně - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Janské Lázně se nachází 15 km od Trutnova, ve východní části Krkonoš, v údolí Janského potoka pod Černou horou, v nadmořské výšce 1 299 m nad mořem. Areál v Janských Lázních disponuje jedinou osmi místnou kabinkovou lanovkou v ČR a sjezdovými tratěmi všech druhů obtížnosti, které patří k nejdelším v Čechách (délka až 3km). Sáňkaři mohou využít jedinečné - 3,5 km dlouhé Černohorské sáňkařské cesty, pro běžkaře je pravidelně upravováno přes 50 km běžeckých tratí. Součástí střediska je i areál v Černém Dole, který je charakteristický svým romantickým a klidným prostředím se širokými sjezdovkami. Známý je především svým moderně vybaveným KIDparkem pro výuku lyžování a Snowparkem se speciálními překážkami a skoky. Areál ve Svobodě nad Úpou je areálem rodinného typu. Skiareál Černá hora - Janské Lázně je součástí nového Skiresortu ČERNÁ HORA - PEC a svým návštěvníkům nabízí rozmanité lyžařské terény s celkovou délkou sjezdovek 33 km, 6 lanových drah a 33 lyžařských vleků.
Lyžařské středisko Jánské Lázně (oblast Krkonoše) se nachází ve vzdálenosti 147 km od Prahy a 228 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Jánské Lázně

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Jánské Lázně

Skiresort ČERNÁ HORA - PEC POD SNĚŽKOU je lyžařským regionem s platností společné jízdenky, který vznikl spojením lyžařských areálů v Jánských Lázních, Peci pod Sněžkou, Velké Úpě, Černém Dole, Svobodě nad Úpou a částečně i Malé Úpě. Svým návštěvníkům nabízí rozmanité lyžařské terény, kde si každý lyžař či snowboardista jistě najde to "své". Velkou pozornost věnuje Skiresort také pravidelné úpravě běžeckých tratí, jejichž celková délka činí přes 50 km. V hlavní sezóně je přeprava lyžařů mezi areály zajištěna skibusy. Jánské Lázně jsou nejen světoznámým lázeňským městem (jediné lázně na české straně Krkonoš), ale současně i druhým nejlépe hodnoceným lyžařským střediskem v České republice. Pro srovnání, v blízkém Polsku se nachází 12 lázeňských míst. Klidné městečko s nevšední historií se rozkládá na úpatí Černé hory (1 299 m), na jejíž vrcholek vede přímo z města kabinová lanová dráha. A právě díky nově vybudovaným vlekům a lanovkám, ale i běžeckým lyžařským tratím, se Jánské Lázně staly špičkovým sportovním a rekreačním střediskem a ideálním východiskem do nejvyšších českých hor - Krkonoš. A to jak v zimě pro lyžaře, tak i v létě pro cyklisty a i pěší turisty.

 

Atrakce střediska

Areál v Jánských Lázních, který disponuje novou 8-mi místnou kabinkovou lanovou dráhou a sjezdovými tratěmi všech druhů obtížnosti, patří k nejdelším v Čechách (délka až 3km). Také sáňkaři mohou být spokojeni, neboť zde mohou využít jedinečnou sáňkařskou dráhu. Areál v Černém Dole nabízí široké sjezdovky, areál ve Svobodě n. Úpou pak nabízí svým návštěvníkům zdarma stálou slalomovou trať s časomírou. Její reservace je možná i pro privátní akce. Svoboda nad Úpou je areál rodinného typu, který nabízí 1 kilometr délky, rozdělený na 3 sjezdovky. Každá trať má samozřejmě svůj vlek. Klidné městečko Jánské Lázně obývá přes 800 stálých obyvatel, na území přes 1 300 hektarů. Lyžařské středisko Černá hora - Jánské Lázně, ležící v nadmořské výšce 500 - 1 260 m nad mořem a patří mezi přední špičková lyžařská střediska u nás. Do střediska se v posledních letech také investovaly nemalé prostředky pro rozšíření a zkvalitnění poskytovaných služeb. Vysoká kvalita služeb a výborné lyžařské podmínky tak byly oceněny, neboť jak již bylo řečeno, Ski areál na Černé hoře u Jánských lázních se zařadil na 2. místo mezi lyžařskými středisky v České republice.  

Náročnost sjezdovek

Samotné lyžařské středisko Jánské Lázně - Černá Hora nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 12,4 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 13 300 osob/hod 1 kabinková lanovka, 1 lanovka a 15 vleků. Jánské Lázně - Černá Hora nabízí 3,9 km lehkých sjezdovek, 5,9 km středních sjezdovek a 2,6 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Trutnov

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje