Chamonix Mont-Blanc - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Chamonix Mont-Blanc, to je moderní metropole lyžařského turismu s jedinečnou nabídkou sjezdovek. Savojská horská vesnice s tradičními horskými chatami - známá lyžařská oblast pod Montblancem. Proto není divu, že v roce 1924 se právě zde uskutečnily první zimní olympijské hry. Chamonix nabízí celou řadu sjezdovek všech úrovní, od ohromně dlouhých tratí, až po lyžování mezi stromy. Prostě nekonečné možnosti jak pro začátečníky, tak pro zkušené lyžaře a všechny milovníky hor. Chamonix je místo alpského vzrušení známé po celém světě, zejména pro své strmé náročné sjezdové terény mimo sjezdovky a horské scenérie. Legendárních je 20 kilometrů Valley Blanche. Je považován jako místo narození alpského lyžování, kromě tradičního šarmu nabízí Chamonix Mont-Blanc i čilý noční život.
Lyžařské středisko Chamonix Mont-Blanc (oblast Savojsko) se nachází ve vzdálenosti 978 km od Prahy a 1 182 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Chamonix Mont-Blanc

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Chamonix Mont-Blanc

Chamonix - legendární francouzské město, jehož centrum leží v nadmořské výšce 1 035 metrů nad mořem (na úpatí Mont Blancu), je jedním z nejstarších středisek zimních sportů. A jako takové se může pochlubit i svou jedinečnou atmosférou. Zimní sporty mají v této oblasti dlouhou tradici, to dokládá i fakt, že Chamonix již roku 1924 hostilo vůbec jako první zimní olympijské hry v celé její historii. Oblíbené zimní středisko Chamonix najdete před dojemnou kulisou vrcholku Mont Blanc (4 810 m). Jedná se o největší vesničku v tomto regionu, která svým hostům nabízí perfektní vstup do lyžařského areálu okolo tohoto nejvyššího vrcholku Francie. A také i do několika dalších různých, pestrých a náročných lyžařských areálů, z nichž některé dosahují až do nadmořské výšky 3 842 m n.m.! V této prvotřídní lyžařské oblasti si mezi sebou rok co rok měří své síly a dovednosti nejen lyžaři, ale i alpinisté, extrémisté a freeridisté z celého světa. A kdo si potrpí na trochu večerní zábavy, rozhodně nepřijde v Chamonix zkrátka. V mnohých restauracích, barech, hospůdkách a klubech je každý večer postaráno o perfektní náladu. Chamonix je známo jako historické hlavní město lyžování a horolezectví ve Francii a právem se řadí mezi 10 nejexkluzivnějších lyžařských středisek Francie. Pod masívem Mont-Blanc také naleznete na 20 kilometrech 7 lyžařských areálů, které jsou spolu propojeny skibusem v jednu unikátní oblast, nabízející svým návštěvníkům veškeré možnosti zimních radovánek. Poloha většiny sjezdovek, nacházející se ve výšce nad 2 000 m.n.m, zajišťuje kvalitní sněhovou pokrývku po celou sezónu.

 

Atrakce střediska

Chamonix se může pochlubit dlouholetou tradicí a odlišuje se od ostatních nejen výbornou turistickou nabídkou, ale i přírodními jedinečnostmi. Vzhledem k tomu, že je situované ve výšce 1 035 m, dopřeje každému z hostů pohled na okouzlující panorama "Bílé hory", jak je přezdíván nejvyšší vrchol Francie, s jeho 4 810 m vysokou, zledovatělou a bohatě zasněženou špičkou. Pozornost na sebe dokáží však upoutat i divoce rozštěpené a špičatě vyčnívající skály Durs (3 754 m) nebo Aiguille du Midi (3 842 m). Kromě perfektních lyžařských radovánek v tomto jedinečném horském světě však nabízí Chamonix i např. umělou lední dráhu, dvě tenisové, resp. squashové haly nebo i koupaliště. Pokud se vám tedy lyžování v Alpách zdá být stále stejné, pak navštivte Chamonix. Kromě všeho vyřčeného vám totiž tato lyžařská oblast nabídne i unikátní zážitek z lyžování a snowboardingu, pro který je velmi důležité, že výškový rozdíl oproti okolí činí 3 800 m a 90 % všech sjezdovek se nachází více než 2 000 m n.m. To navíc i zaručuje mimořádnou jistotu sněhu i pro tolik oblíbené jarní lyžování. Protože však Chamomix / Mont Blanc právem patří mezi deset exklusivních lyžařských středisek (sdružených pod názvem "Best of the Alps"), je nutné pro tento zimní pobyt počítat s vysokými cenami a s davy návštěvníků.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Chamonix Mont-Blanc nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 51 km sjezdovek, na které vás dokáže přepravit o celkové kapacitě až 52 700 osob/hod 1 pozemní lanovka, 7 kabinkových lanovek, 6 gondol, 17 sedačkových lanovek a 16 pom. Chamonix Mont-Blanc nabízí 12 km lehkých sjezdovek, 25 km středních sjezdovek a 14 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bourg-Saint-Maurice

Aktualizováno 13/03/2016 01:53většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje