Valdaora - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Olang (italsky: Valdaora) je obec v Jižním Tyrolsku v severní Itálii (v horní části údolí Pustertal), která se nachází asi 60 km od města Bolzano. Její součástí jsou čtyři vesnice: Valdaora di Sopra-Oberolang, Valdaora di Mezzo-Mitterolang, Valdaora di Sotto-Niederolang a Sorafurcia-Geiselsberg. Zatímco první tři se rozprostírají uprostřed luk a polí, Sorafurcia je již „předměstím“ lyžařského střediska Kronplatz/Plan de Corones.
Lyžařské středisko Valdaora se nachází ve vzdálenosti 650 km od Prahy a 715 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Valdaora

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Valdaora

Ve výšce 1 053 m, v samém srdci Pustertalu, se nachází Valdaora / Olang. Tato malebná vesnička na úpatí Kronplatzu je zasazena mezi Alpami a Dolomity. Na jihu Olang obklopuje dech beroucí horské seskupení Pragser Dolomiten a na severu pohoří Rieserferner, které nabízí fascinující panorama. Přímé spojení do lyžařského areálu je zajištěno z Geiselsbergu. V zimě jezdí každých 20 minut ze všech místních částí do údolní stanice Gassl u Geiselsbergu skibus zdarma.

 

Atrakce střediska

Valdaora / Olang je sice menší lyžařské středisko, ale může se pochlubit velmi působivými 1 175 m vertikálního klesání. Lyžařská oblast Olang má přímý přístup k 7 jednotlivým sjezdovkám, obsluhovaných 6 lyžařskými vleky. Jistota sněhu je zaručena nad 2 000 m, kam vás dovezou nejmodernější lanovky a vleky. Výhodou je krátká čekací doba, velmi dobře upravované sjezdovky a dech beroucí pohled, který činí areál jedním z nejlepších v Dolomitech. Vzhledem k tomu, že se ve středisku nachází i moderní přírodní sáňkařská dráha, přijdou si na své i milovníci sáňkování. Ta byla již 2x využita k pořádání Mistrovství světa v sáňkování!  

Náročnost sjezdovek

Kronplatz (jehož součástí je Valdaora / Olang) zahrnuje celkem 116 km sjezdovek. Z toho je 55 km lehkých sjezdovek, 32 km středních sjezdovek a 29 km těžkých sjezdovek. Na ně vás dokáže přepravit celkem 31 lyžařských vleků, z toho 21 kabinkových lanovek, 5 sedačkových lanovek a 5 vleků.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Cortina d'Ampezzo

Aktualizováno 13/03/2016 03:000 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje