Grosser Arber - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Großer Arber je nejvyšší vrchol bavorsko-česko horského hřebene, s převýšením 1 456 m. Ačkoli geograficky patří do Českého lesa, často se nazývá "Králem Bavorského lesa". Díky své nadmořské výšce je také nazýván "Hora Blanc Bavorského lesa". Lyžařské středisko Großer Arber se nachází v blízkosti Bodenmais. Až těsně pod jeho vrchol vás během čtyř minut zaveze moderní šesti-sedačková lanovka, odkud se vám nabídne úžasný výhled. Dále budete mít možnost lyžovat na nádherném - 5 km dlouhém sjezdu dolů, až do města Bodenmais. Tato oblast je také velmi často vyhledávána milovníky snowboardu, zejména pak oblasti kolem Javoru a Funpark Arber. Zvláštností je pak "Playboard Rail Park", který představuje největší railpark svého druhu v celém Německu. Atraktivní destinací se však stává lyžařské středisko Grosser Arber ale i pro nelyžaře, nebo pro ty, kteří si chtějí od lyžování jen odpočinout. Krásná cesta se vine do kopce od horní stanice lanovky na vrchol Arber a vede přes vedlejší vrcholy Grosser Seeriegel a Richard-Wagner-Kopf. Nad lesem poté najdou návštěvníci pohádkové scenérie. Tak proč si nevychutnat krásný zimní den a nádherný výhled na hraniční pohoří mezi Německem a Českou republikou? Středisko vám k tomu nabídne i sjezdovky o celkové délce 11 km.
Lyžařské středisko Grosser Arber (oblast Šumava) se nachází ve vzdálenosti 194 km od Prahy a 332 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Grosser Arber

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Grosser Arber

Se svou rozlohou 6 000 km² je Bavorský les největší související lesnatou krajinou střední Evropy. Spolu s Českým lesem pak tvoří největší související chráněný les střední Evropy, o rozloze 900 km². Vedle Alp jsou i v téhle oblasti Německa zimní sporty velmi populární. V první řadě si zde přijdou na své zejména rodiny s dětmi. Kdo si nádheru bavorské přírody nechce vychutnávat na lyžích, ten si může dopřát například romantickou projížďku koňským spřežením. Ale ti, kteří sem přijeli za lyžováním, zcela jistě ocení lyžařské středisko Grosser Arber, které se právě v této oblasti nachází. Stačí jen přejet za Železnou Rudou česko-německou hranici a po pár kilometrech zaparkovat pod lanovkami. Ty už lyžaře vyvezou na nejvyšší kopec německé části Šumavy - Grosser Arber. Lyžovat zde můžete na téměř jedenácti kilometrech tratí. A když si odmyslíte okolní šumavské kopce, získáte pocit, že jste se právě ocitli o několik desítek kilometrů dál, v některém z alpských středisek. A Češi si sem už našli cestu: asi třetina lyžařů pochází právě od nás. Grosser Arber - nejvyšší kopec německé části Šumavy, sahající až do nadmořské výšky 1 456 metrů nad mořem, přitom leží jen pár kilometrů za Železnou Rudou.

 

Atrakce střediska

Lyžařské středisko Grosser Arber je jedno z nejznámějších letovisek v Bavorských Alpách. Úžasné množství sněhu, perfektní organizace a plánování spolu s jedinečnou krásou bavorských Alp - ideální místo pro všechny druhy sportů a především lyžování. "Velký Javor" je nejen nejvyšší horou Bavorsko-českého hraničního území, ale díky svému rázu zaujímá i velmi specifické postavení. Navíc vodopády v úzkých soutěskách, ledovcová jezera s příkrými stěnami nebo i prales propoučejí této panenské oblasti nezaměnitelný charakter. Zvláštností je v neposlední řadě i samotný stromy neporostlý vrchol Javoru. Také jeho živočišný a rostlinný svět není v této oblasti Bavorského pohraničí jinde k nalezení. Zřejmě i proto se uprostřed Bavorského lesa, v 689 m n.m. na úpatí Großer Arber nachází klimatické lázeňské středisko Bodenmais, kde velkou roli v historii střediska hraje báňský průmysl. A jak by tomu mělo být jinak, než aby v dnešní době neměl nejméně stejně tak důležitou roli i turismus. Takže zde najdeme nejen mnoho stezek pro pěší turistiku, ale zejména pak lyžařské a sáňkařské sjezdy, stejně jako trasy pro běžkaře.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Grosser Arber nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 11 km sjezdovek, na které dokáže přepravit lyžaře 3 lanovky a 6 vleků. Grosser Arber  nabízí 4 km lehkých sjezdovek, 4 km středních sjezdovek a 3 km těžkých sjezdovek.

 

Německo

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Deggendorf

Aktualizováno 13/03/2016 01:00většinou zamračenovětšinou zamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje