Après-ski

lyzovani-bg-header-title.png
     

Après-ski Grosser Arber


Grosser Arber (Velký Javor) je nejvyšším a společně s rakouským Hochfichtem i nejlépe vybaveným lyžařským areálem Šumavy. I v téhle oblasti Německa jsou zimní sporty vedle Alp velmi populární. V první řadě si zde přijdou na své zejména rodiny s dětmi. Kdo si nechce nádheru bavorské přírody vychutnávat na lyžích, ten si může dopřát například romantickou projížďku koňským spřežením. Za návštěvu zcela jistě stojí i zdejší krásné zámky, hrady a kláštery. Velký počet restaurací a tradičních chatek, které nabízejí jak zdejší, tak i mezinárodní kuchyni, byste měli rovněž důkladně prozkoumat. Zimní rekreační středisko Grosser Arber, které je oblíbené především díky své velkorysé nabídce tras pro běžkaře, však nabízí i ostatní zimní sporty, které si zde lze vychutnat nejen aktivně, ale i pohodově. Na výběr máte mezi příjemnými zimními procházkami, tůrami na sněžnicích nebo třeba i sáňkováním na přírodních dráhách. Co se sáňkování týká, 1 200 metrů dlouhá sáňkařská dráha nabízí zábavu nejen dětem, ale i dospělým. Na vrchol se sáňkaři dostanou 6-ti sedačkovou lanovkou Sonnenhang a odtud je možné sjet na sáňkách na nové sáňkářské dráze až hospůdce Thurnhofstüberl. Autobus pro sáňkaře vás bezplatně doveze zpět k sedačkové lanovce a odtud můžete sáňkařské radovánky opakovat tak dlouho, jak budete chtít. Díky svému plochému a jednoduchému profilu je zdejší sáňkařská dráha obzvláště oblíbená u dětí.

 

Zájezdy do Grosser Arber

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

 

Après-ski Grosser Arber


V dolní stanici sedačkové lanovky se pak nachází i půjčovna sáněk. Po sáňkování vás čeká příjemné zastavení v restauraci "Gasthaus zur Gondelbahn", která se nachází u dolní stanice kabinkové lanovky nebo v hostinci "Eisensteiner Hütte", který najdete u horní stanice kabinkové lanovky. Zábavu po lyžování nabízí i bistro "La Gondola" - přímo u dolní stanice na Velkém Javoru. Dobrou alternativou k lyžování je zde i zimní turistika s celou rodinou. Nahoře, nad hranicí lesa, se návštěvníkům otevřou opravdu úžasné scenérie. Vítr, sníh a zima transformují borovice do nejbizarnějších útvarů, které vypadají jako obrázky z pohádky. A díky svěžímu vzduchu, zasněženým vrcholkům a krásám Bavorského lesa zde jistě během několika dní načerpáte pořádnou porci nové energie. V Bavorské Rudě u celnice se pak také nachází vnitřní bazén s umělým vlnobitím, masážními vanami a ohřívaným venkovním bazénem - bohužel bazén není vždy otevřen, záleží na momentální finanční situaci provozovatele a města. Naopak otevřený zůstává v sezóně wellness areál Osserbad, v blízké vesničce Lam (19 km od skiareálu). Je-li libo trochu kultury, nenechte si ujít návštěvu asi 42 km vzdáleného Deggendorfu, který je znám díky svému pěknému jádru města a historické hradbě.

 

TOP střediska

http://dovolena.travel.cz/image/image_gallery?img_id=222880&t=1394204105822
         
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Deggendorf

Aktualizováno 13/03/2016 01:00většinou zamračenovětšinou zamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje