Červenohorské sedlo - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Červenohorské sedlo (nachází se ve výši 1 013 m n.m.) tvoří hranici mezi Moravou a Českým Slezskem a je nejen oblíbené lyžařské středisko severní Moravy v pohoří Hrubý Jeseník, ale i významné středisko sjezdového lyžování na hranici Moravy a Slezska. Areál nabízí celkem sedm vleků a deset sjezdovek. Panují zde výborné sněhové podmínky, zimní sezóna většinou trvá od poloviny prosince až do konce března. Areál se sjezdovkami je rozdělen na severní a jižní svahy. Z Červenohorského sedla vede upravovaná běžecká trasa na Praděd (přes Petrovku a chatu Švýcárnu). Další běžecká trasa vede k bývalé chatě Vřesová studánka, odkud lze pokračovat přes Červenou horu na Keprník a Šerák. Tato trasa je značena tyčovým značením a vede v bezlesých úsecích. Vzhledem k tomu, že cesta od Koutů nad Desnou představuje značné převýšení, je v zimních měsících často nesjízdná. Přesněji řečeno sjízdná jen se sněhovými řetězy. Zárukou dobrého lyžování je dostatečná nadmořská výška sjezdovek v rozmezí od 862 do 1 164 metrů. Návštěvník si může vybírat mezi terény od těch vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům. V prostoru Červenohorského sedla naleznou návštěvníci také veškeré další služby včetně servisu, úschovny, půjčovny, lyžařské školy, kapacitního parkoviště a kvalitního stravovacího i ubytovacího zázemí.
Lyžařské středisko Červenohorské sedlo (oblast Jeseníky) se nachází ve vzdálenosti 236 km od Prahy a 165 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Červenohorské sedlo

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Červenohorské sedlo

Lyžařské středisko Červenohorské sedlo, kterým se může pyšnit Severní Morava, se řadí mezi největší střediska v této oblasti. Samotný areál se rozprostírá v nadmořské výšce od 862 m až do 1 164 metrů, čímž jsou zajištěny velmi kvalitní sněhové podmínky od poloviny prosince až do konce března. Ski areál nabízí svým návštěvníkům celkem deset sjezdovek různých obtížností. Na své si zde přijdou jak začátečníci, tak i pokročilí a zkušení lyžaři. Přeprava ve středisku je zajištěna osmi vleky, které nabízejí celkovou přepravní kapacitu 6 000 osob za hodinu. Červenohorské sedlo však také disponuje i upravenými běžeckými tratěmi a to o délce 60-ti kilometrů. Samozřejmostí střediska je půjčovna lyží a ski servis. Pro naše nejmenší je zde připravena dětská školička s dětským lanem. Pro začátečníky (ale i pro pokročilé, kteří si chtějí zdokonalit techniku) nechybí ani lyžařská škola, milovníci snowboardingu jistě ocení i zdejší skoky na svahu. Lyžařské středisko se nachází v Červenohorském sedle, které je také významným silničním přechodem Hrubého Jeseníku a je velmi dobře dopravně dostupné. Příjezd je možný jak vlakem (do stanice Kouty nad Desnou, pal autobusem směr Jeseník), tak i autobusem přímo k hotelu Červenohorské sedlo. V areálu se nachází velké odstavné parkoviště. Červenohorské sedlo, které je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě a které provozuje SKI KLUB Šumperk, nabízí možnost výběru mezi terény od vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, který je určený nejvyspělejším lyžařům. Poměrně dlouhé sjezdové tratě naleznete po obou stranách sedla. Středisko nabízí také služby jak servisu, úschovny a půjčovny, tak i kvalitního stravovacího a ubytovacího zázemí. Možnost je zde platit i platebními kartami. Parkování je zdarma. Areál Červenohorského sedla poskytuje svým návštěvníkům velmi bohaté zázemí a to především i díky blízkosti dvou známých horských středisek - Bělé pod Pradědem a Loučné nad Desnou. Ale celou řadu služeb naleznou návštěvníci přímo v místě.

 

Atrakce střediska

Areál Červenohorské sedlo je významným moravským lyžařským střediskem, nacházející se v pohoří Hrubý Jeseník, pod Velkým Klínovcem (1 164 m), poblíž silnice I/44 na trase Jeseník - Šumperk. Díky značné nadmořské výšce je však v zimních měsících často sjízdná jen se sněhovými řetězy. Skiareál je v provozu obvykle od poloviny prosince do konce března. Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších a také i nejvyhledávanějších středisek v Jeseníkách. Je známou křižovatkou zimních, ale i letních turistických cest. Od roku 2011 slouží návštěvníkům nová 4-sedačková lanovka, která dokáže obsloužit celé severní svahy, včetně černé sjezdovky. Na všech lyžařských vlecích různých délek nabízí provozovatel také časové i bodové jízdenky. Dopravu na Červenohorské sedlo zajišťují skibusy a kyvadlová doprava s návazností na spoje Železnice Desná. K dopravě lze také využít i linkový autobus Šumperk - Jeseník. Díky své poloze (Červenohorské sedlo leží na hlavní hřebenové trase Jeseníků) se také stává vyhledávanou křižovatkou běžeckých tras, z nichž podstatná část je strojově upravována. Zřejmě asi nejvyhledávanější trasou je ta, kterou se běžkaři vydávají jižním úbočím Velkého Klínovce, dále pak na Švýcárnu a do oblasti Praděda, v opačném směru pak směrem na Keprník a Šerák.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Červenohorské sedlo nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 4,6 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 6 000 osob/hod 1 lanovka a 8 vleků. Červenohorské sedlo nabízí 2,7 km lehkých sjezdovek, 1,1 km středních sjezdovek a 0,8 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Jesenik

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje