Štrbské Pleso - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Štrbské Pleso leží v nejvýše položeném horstvu Karpat, v západní části jižního úpatí Vysokých Tater. Je nejvýše položenou tatranskou osadou a rozkládá se při stejnojmenném jezeře. Lyžařské středisko Štrbské Pleso patří mezi nejznámější slovenské lyžařské střediska, nachází se 30 km od města Poprad. K dispozici je více než 7 km pravidelně upravovaných, homologovaných a i uměle zasněžovaných sjezdovek technickým sněhem, nejmodernější lanovky a vleky a také upravované běžecké tratě. Určitě si nenecháte také ujít příležitost na vzrušující noční lyžování nebo pohled na zasněžené pohoří z ptačí perspektivy v rámci paraglidingu. Pokud jste příznivci snowboardu, vyjdou vám vstříc špičkové terény lákající na freeriding. Lyžařské středisko Štrbské Pleso nabízi opravdu skvělé podmínky pro lyžováni. Sjezdovky jsou upravené a dlouhé, nechybí moderní lanovky a vleky, které jsou zde samozřejmostí. K dispozici je 7 vleků a 9 sjezdovek. Pro běžkaře jsou připraveny běžecké tratě s délkou několik kilometrů, které jsou rozdělené do čtyř okruhů.
Lyžařské středisko Štrbské Pleso (oblast Vysoké Tatry) se nachází ve vzdálenosti 543 km od Prahy a 340 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Štrbské Pleso

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Štrbské Pleso

Štrbské Pleso - nádherné pětihvězdičkové středisko přímo uprostřed Vysokých tater, je nejvýše položeným lyžařským střediskem na Slovensku, které se nachází u břehů stejnojmenného jezera, v nadmořské výšce od 1 346 m.n.m. do 1 840 m.n.m. Vzhledem k tomu, že již od svého založení je osada hojně navštěvována turisty, bývá toto středisko lyžování označováno jako nejnavštěvovanější středisko ve Vysokých Tatrách vůbec. Každý rok se zde také koná závod o Tatranský pohár a i celá řada důležitých soutěží evropského formátu a to pod záštitou světového a evropského poháru FIS. Středisko Štrbské Pleso, které je doporučováno zejména začátečníkům, nenáročným lyžařům a rodinám s dětmi, je nejen lyžařský areál, ale také hlavní slovenské středisko pro skoky na lyžích a běžkování. Ve Ski areálu Štrbské Pleso na vás čekají modré a červené sjezdovky, 2 skokanské můstky a večerní lyžování. V areálu mezinárodního významu se skokanský můstek a běžecká trať nacházejí těsně u širokého svahu, v místě nazývaném Interski. Známý ski areál Štrbské pleso je rájem zimních sportů, které je situováno v krásném prostředí stejnojmenného jezera, na začátku Mlýnické doliny. Pro sjezdové lyžování se v areálu Štrbské pleso využívají svahy Soliska. Patří stejně jako střediska Tatranská Lomnica, Jakúbkova louka, Hrebienok, Ždiar a Starý Smokovec do komplexu, který nese označení Park snow Vysoké Tatry. Kromě sjezdového lyžování je ski areál Štrbské Pleso také hlavním střediskem klasických lyžařských disciplin, ve kterém se konají pravidelně mezinárodní závody a soutěže. V roce 1970 se ve ski areálu Štrbské pleso konalo mistrovství světa v klasickém lyžování a pořádali se zde soutěže Světového a Evropského poháru i Světové zimní univerziády. Sjezdařům zde slouží 2 sedačkové lanovky, 3 vleky a nacházejí se zde lehké i středně těžké sjezdovky. Ve ski areálu Štrbské pleso jezdí bezplatný skibus a to od centrálního parkoviště a stanice Tatranské elektrické železnice, která vede až k lyžařskému areálu.

 

Atrakce střediska

Zimní středisko Štrbské Pleso se nachází nad Tatranskou Štrbou. Druhé největší ledovcové jezero na slovenské straně Vysokých Tater leží v nadmořské výšce 1 346 m nad mořem a je oblíbeným cílem pro milovníky jak letních, tak i zimních sportů. Nachází se zde lyžařské středisko, které patří k nejprestižnějším a nejnavštěvovanějším na celém Slovensku, ačkoli rozlohou se řadí spíše k menším areálům. Lyžařská sezóna zde trvá od konce listopadu do začátku května. Díky velké nadmořské výšce se zde sníh udrží až do pozdního jara. Štrbské Pleso totiž leží v nejvýše položeném horstvu Karpat - Vysokých Tatrách, rozprostírajících se na Slovensko - polském pohraničí. Leží v západní části jižního úpatí Vysokých Tater a je nejvýše položenou tatranskou osadou. Pro návštěvníky a lyžaře jsou zde připraveny upravované sjezdové tratě, z nichž asi polovina je pravidelně zasněžována technickým sněhem. Pokud by vám zdejší sjezdovky nestačili, navštívit můžete i sousední střediska Starý Smokovec a Tatranskou Lomnici, které jsou vzájemně propojeny Tatranskou elektrickou dráhou. Štrbské pleso představuje velmi významné lyžařské středisko, které nemá pouze národní význam. A jak se do střediska dostanete z Čech? Autem je nejvhodnější trasa  Žilina - Ružomberok - Tatranská Štrba nebo z Liptovkého Mikuláše na Liptovský Hrádok a Podbánské. Vlakem budete putovat do Tatranské Štrby, která je na trase  Praha - Žilina - Ružomberok - Liptovský Mikuláš - Poprad a dále zubačkou na Štrbské Pleso.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Štrbské Pleso nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 7 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 4 800 osob/hod 3 sedačkové lanovky a 4 vleky. Štrbské Pleso nabízí 0,8 km lehkých sjezdovek a 6,2 km středních sjezdovek.

 

Slovensko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Poprad

Aktualizováno 13/03/2016 01:00přeháňkypřeháňky1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje