Winklmoos Steinplatte - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Ski Area Winklmoos - Steinplatte se nachází jihovýchodně od Mnichova a západně od Salzburgu. Reit im Winkl / Steinplatte / Winklmoos-Alm je lyžařské středisko, které se rozprostírá na dvou samostatných kopcích v Rakousku a Německu. I když sjezdovky nabízí perfekně upravený povrch, jsou určeny především pro středně pokročilé lyžaře. Najdete zde i nějaké pěkné off-piste sjezdovky, ale i neupravené sjezdovky ideální pro snowboardisty. V lyžařském areálu je k dispozici také výběr z nejživějších barů a diskoték, stejně jako folklórních večerů. Lyžařské středisko nabízí 44 km běžeckých tratí, 13 vleků, včetně dvou kabinkových lanovek, devíti sedačkových lanovek a dvou vleků na povrchu, s celkovou přepravní kapacitou pro 31 300 osob za hodinu. Winklmoos je směsí jednoduchých a středně obtížných kopců, proto je tento lyžařský areál vhodný zejména pro rodiny s dětmi a začátečníky. Přesto nabízí 44 km upravovaných sjezdovek, 28 km sjezdovek obsluhovaných snowmakers, zábavný snowpark a 13 lyžařských vleků. Je to potěšení z lyžování, jen pár minut jízdy autem od Ruhpolding. Nejslavnější rakouské lyžařské středisko Kitzbühel je vzdálen pouze 40 minut jízdy na jih.
Lyžařské středisko Winklmoos Steinplatte (oblast Alpy) se nachází ve vzdálenosti 496 km od Prahy a 490 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Winklmoos Steinplatte

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Winklmoos Steinplatte

Lyžařské a turistické oblasti Steinplatte jsou v kompozitu s Bavorským Winklmoosalm v Reit im Winkl. Ten leží nedaleko Ruhpoldingu, v kouzelném alpském údolí v jižním Bavorsku, mezi Salzburgem a Mnichovem, a to pouhých 25 km od dálnice, která spojuje tato města. Stejně jako Ruhpolding je i Reit im Winkl snadno dosažitelný automobilem a díky mezinárodním letištím v těchto dvou městech není problém ani spojení s jinými letišti po celém světě. Lyžařský areál Winklmoos Steinplatte, obklopen bavorskými Alpami, nabízízející pěkné sjezdovky, mnoho tras a romantické zimní turistické stezky je absolutním rájem zejména pro rodiny s dětmi . Začátečníci mohou objevovat mírné svahy Winklmoosalm, zkušení lyžaři se mohou pustit do náročných svahů, které leží i na rakouské straně. Asi jen hodinu jízdy autem se nachází mnichovský první hlavní lyžařský areál. Winklmoos Steinplatte nabízí možnosti sjezdového lyžování, běžeckého lyžování (klasické i bruslení) a snowboarding, stejně jako horskou pěší turistiku a pěší turistiku. V tomto zimním období však nabízí i množství různorodých aktivit pro volný čas, jakými jsou například i túry se sněžnicemi. Všichni, kdo mají rádi přírodu a relaxaci na čerstvém vzduchu, lyžování, jízdu na snowboardu (a to i v noci za umělého osvětlení) nebo i horolezecké aktivity, naleznou v okolí vše, po čem touží. V lyžařském areálu Winklmoos Steinplatte si zimních radovánek užije každý, bez ohledu na svou lyžařskou zdatnost. "Steinplatte" láká lyžaře vyznávající krátké a strmé sjezdy, zatímco fanoušci lyžování v hlubokém prašanu si pak užijí na svazích Dürnbachhornu. Začátečníci a rodiny s dětmi si na své přijdou v oblasti Walmbergu. Po dni stráveném na svahu se nabízí možnost strávit večer tradičním bavorským způsobem či na představení folklórního divadla, k dispozici je ovšem též množství modernější zábavy, jako jsou diskotéky, bary a restaurace.

 

Atrakce střediska

Winklmoos Steinplatte je součástí lyžařského areálu Reit im Winkl, který je nejznámější horskou oblastí Německa. Spolu se sousední oblastí Kammerköhr-Steinplatte tvoří ideální areál pro zimní sporty. Ve Winklmoos Steinplatte a Reit im Winkl si můžete vychutnat celou rozmanitou škálu zimních radovánek. Kromě lyžování a snowboardingu jsou zde také pro všechny milovníky běžek perfektně upravované lyžařské tratě, které vedou krásnou zimní horskou krajinou. Celé údolí se vám pak rozvine při pohledu z vysoko položených tratí na 1 100 m - na Winklmoosalm a Hemmersuppenalm. Běžecká trať je také připravena na běžeckém stadionu (Tiroler Strasse), dokonce i s umělým osvětlením. Dále je zde připravená jedna z nejdelších přírodních sáňkařských drah Německa (4 kilometry) na Hemmersuppenalm. Pro malé děti jsou k dispozici dětské sáňkařské dráhy. Tato malebná a velice hezká vesnička je také kuriózní i tím, že se zde kromě starého kostela nacházejí i velice úzké uličky. Užijte si zde samotu a čistý vzduch a poznávejte zimní říši divů - bez aut. To je také jeden z důvodů, proč je tato oblast atraktivní zejména pro rodiny s dětmi, během zimních měsíců je cesta do oblasti Winklmoosalm uzavřen pro veřejnou dopravu. Rodinné lyžařské středisko Winklmoosalm Reit im Winkl také "plodí" legendy. Právě v této oblasti se se učila lyžovat i Rosy Mittermaier.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Winklmoos Steinplatte nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 44 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 31 200 osob/hod 2 kabinkové lanovky, 9 sedačkových lanovek a 2 vleky. Winklmoos Steinplatte  nabízí 20 km lehkých sjezdovek, 22 km středních sjezdovek a 2 km těžkých sjezdovek.

 

Německo

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Siegsdorf

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje