Gstaad - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Lyžařský areál Gstaad se nachází v samém srdci lyžařského střediska Gstaad Saanenland v Berner Oberland, na východní straně jezera Geneve ve Švýcarsku. V uplynulých letech se Gstaad rozrostl do jednoho z top destinací pro hosty, kteří mají rádi zejména luxusní zimní dovolenou. Sjezdovky jsou v lyžařském areálu dobře upravené a vhodné pro všechny úrovně obtížnosti. Spokojení mohou být také snowboardisté, kteří mohou své dovednosti uplatnit ve snowparku Glacier 3000. Ten se nachází v nadmořské výšce téměř 3 000 m. K dispozici jsou také tratě pro běžkaře. Gstaad ve Švýcarsku je velký areál s 60-ti vleky (10 gondol, 4 lanovky, 18 lanovek a 28 vleků na povrchu), které nabízí lyžařům neuvěřitelných 2 000 m vertikálního klesání. Gstaad má 103 sjezdovek o celkové délce 248 km. Švýcarské lyžařské středisko Gstaad je součástí lyžařské oblasti Gstaad Mountain Rides.
Lyžařské středisko Gstaad (oblast Jungfrau a okolí) se nachází ve vzdálenosti 889 km od Prahy a 1 093 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Gstaad

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Gstaad

Jedním z nejznámějších horských středisek ve Švýcarsku je bezesporu Gstaad. Přestože je toto městečko se sedmi tisíci obyvateli považováno spíše za exkluzivní lokalitu, stále si uchovává svůj horský ráz. I když zde samozřejmě můžete velice často potkat nějakou známou celebritu. Prázdninový region Gstaad (945 - 1 320 m) se skládá hned z deseti příjemných chaletových vesniček a nabízí opravdu skvostné lyžařské radovánky. Region se nachází v oblasti Berner Oberland a sousedí s Wallisem a Waadtem. Zdejší vrcholky vám také dopřejí nádherný a úžasný výhled na celých čtyřiadvacet čtyřtisícovek v pozadí. Počínaje Mont Blanc a rozhodně nekonče svérázným vrcholkem Matterhorn. Samotné vesničky jsou přitom velmi rozdílné, takže ať už si chcete vychutnat klid a pohodu v tomto středisku jako z pohádky nebo si užít nabídku v jedné z prominentních vesniček - najdete tu prostě od všeho něco. Velký význam zde však hrají i tradice, proto se zde setkáte pouze s typickou architekturou. Zimní radovánky s pořádnou porcí šarmu a jedinečnou škálou volnočasových aktivit, uprostřed nedotčené alpské krajiny, vám tak nabídne těchto deset chatových osad, tvořící rekreační oblast Gstaad: Samotný Gstaad (1 050 m), Saanen (1 010 m), Schönried (1 230 m), Saanenmöser (1 270 m), Zweisimmen (945 m), Lauenen (1 241 m), Turbach (1 320 m), Feutersoey (1 185 m), Gsteig (1 200 m) a Abländschen (1 320 m).

 

Atrakce střediska

Světoznámé lyžařské centrum Gstaad se může v zimě pyšnit zajímavou směsí návštěvníků: vedle krásek s modrou krví, prominentních hvězd a různých jiných celebrit, však zde prožívají svou zimní dovolenou i zcela "normální" lidé. Ve skutečnosti je Gstaad malou vesnicí s jedinou ulicí, ale zato však se spoustou půvabných dřevěných chalup. Celá lyžařská oblast je pak rozdělena do šesti menších středisek - Chateau-d´Oex, Rougemont, Gstaad, Gsteig, Saanenmöser s Zweisimmen a Glacier 3000 (spadající pod středisko Les Diablerets). A i přesto, že Gstaad (nacházející se na jihozápadě kantonu Bern) přitahuje prominenci a nabízí pěkné restaurace a exkluzivní butiky, tradice a pradávný šarm zde však přesto nechybí. Zdejší směs starých zvyků a do dřeva oděných chatek propůjčuje středisku opravdu zvláštní atmosféru. Skvělé také je, že samotné středisko je kompletně "bezmotorové" - žádná auta, žádné motorky, žádný hluk. Skvělá pozice střediska také umožňuje přímý vstup hned do více lyžařských areálů. Dá se říci, že Gstaad je švýcarský areál pohádek. Obklopen Alpy, jehož nejvýraznějším prvkem je malebný hrad, který se nachází na kopci - s výhledem na vesnici. Švýcarsko je navíc multikulturní země s dvěmi největšími etnickými skupinami - francouzskou a německou. Dělicí čára mezi těmito dvěma odlišnými částmi země se nachází právě v blízkosti Gstaad, což někoho může také lákat. V letovisku mají možnost vyzkoušet si obě kultury. Několik kilometrů na západ se nachází Vaudois (francouzsky mluvící oblast) a Gruyère (světově proslulá pro své sýry), na severovýchodě se pak nacházejí mezinárodní střediska Adelboden a Interlaken. V Gstaadu je lyžování a snowboarding nejoblíbenější činnosti a jsou bohaté jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Návštěvníci tak mohou celý den lyžovat v rámci "Gstaad Super Ski Region", který navíc v létě umožňuje lyžařům i přístup do letního lyžování na ledovci Diablerets.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Gstaad nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 248 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 57 600 osob/hod 4 pozemní lanovky, 10 gondol, 18 sedačkových lanovek a 28 pom. Gstaad nabízí 105 km lehkých sjezdovek, 95 km středních sjezdovek a 48 km těžkých sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Gstaad

Aktualizováno 13/03/2016 01:001 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje