Klíny - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Sportovní areál Klíny je rodinné středisko, které se nachází ve východní části Krušných hor. Od Litvínova je vzdálené pouhých 6 km, od Prahy 95 km a 5 km od hranic s Německem.  Sportovní areál nabízí návštěvníkům 100 % technicky zasněžované sjezdovky, novou čtyřsedačkovou lanovku s nástupním kobercem a tři zmodernizované lyžařské vleky. Velkou atrakcí bývá i osvětlený snowpark, který má v České republice největší Big Air. V areálu nemůže chybět půjčovna lyží a snowboardů a běžek, lyžařská a snowboardová škola a samozřejmě občerstvení nebo veřejné toalety. Nově se středisko také může pochlubit sportovní halou s osmimetrovou horolezeckou stěnou. Areál Klíny nabízí 55 km značených lyžařských běžeckých tratí, které jsou součástí Krušnohorské bílé stopy (250 km od Lesné po Telnici) a které volně navazují na další běžecké tratě v sousedním Německu. K dispozici jsou 3 lyžařské vleky a jeden vlek pro snowtubing. Sjezdovky jsou denně upravovány, celý areál je technicky zasněžován. Sjezdovka K 4 - Poma je uměle osvětlena. Sjezdovky K 2 - Slalomák a sjezdovka K 1 - Kotva jsou navíc homologovány.
Lyžařské středisko Klíny (oblast Krušné hory) se nachází ve vzdálenosti 115 km od Prahy a 315 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Klíny

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Klíny

Východně od centra obce Klíny, v mostecké části Krušných hor, v nadmořské výšce 750 m nad mořem, se rozkládá menší Sport areál Klíny. Přesněji řečeno, 7 km od Litvínova a asi 5 km od silničního hraničního přechodu do SRN - Mníšek / Deutscheinsiedel. Přesto je Sportovní areál Klíny největším střediskem zimních sportů v okrese Most. Také leží v zajímavé dopravní vzdálenosti od poměrně velkých měst, jako jsou například Most, Litvínov, Chomutov, Jirkov, Louny, Žatec či Teplice. Sportovní areál Klíny je rodinné středisko zimních (ale i letních) sportů, ve kterém je k dispozici nejen čtyřsedačková lanovka, ale i 3 vleky, které za hodinu přepraví skoro 3 300 lidí. Také zde najdeme i jeden vlek na snowtubing, s celkovou přepravní kapacitou 2 600 osob za hodinu, odbavovací systém lyžařů pomocí bezdotykových čipových karet, lyžařskou školu, půjčovnu a servis lyží, snowpark, snowtubing, stanici Horské služby, dvě parkoviště pro 200 + 200 osobních automobilů, Ski bar, rychlé občerstvení, Hotel Emeran s restaurací a nebo i Chatu Emeran II.

 

Atrakce střediska

Rodinné středisko Klíny, umístěné ve východní části Krušných hor, je zaměřené především pro začínající lyžaře, na jejich výuku a na pohodové, klidné a rodinné "ježdění". Čím vás však lyžařské středisko zcela jistě zaujme, je i zbrusu nová sportovní hala s umělou - osmimetrovou horolezeckou stěnou, která se nachází hned vedle sjezdovky. Co se sjezdovek týká, areál nabízí svým návštěvníkům rozšířené, prodloužené a 100% technicky zasněžované sjezdovky lehké a střední obtížnosti, novou čtyřsedačkovou lanovku Doppelmayr s nástupním kobercem a tři zmodernizované lyžařské vleky. Krušnohorský Skiareál Klíny je totiž nově zmodernizovaný. Velkou atrakcí areálu je i dříve zmiňovaný osvětlený snowpark, s nově vybudovaným Big Airem. Zaujmou i nové veřejné toalety, kde nechybí ani přebalovací pult pro úplně ty nejmenší. Součástí lyžařského areálu je i Chata Emeran II. a Hotel Emeran.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Klíny nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 1,6 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 3 300 osob/hod 1 lanovka a 3 vleky. Klíny nabízí 0,3 km lehkých sjezdovek, 0,4 km středních sjezdovek a 0,9 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Chomutov

Aktualizováno 13/03/2016 03:00mlhavomlhavo1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje