Crans Montana - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Crans-Montana je lyžařské středisko v jihozápadním Švýcarsku, umístěné v samém srdci švýcarských Alp, v kantonu Valais. Nachází se na náhorní plošině nad Sierre, v nadmořské výšce asi 1 500 m nad mořem, což umožňuje nádherný výhled na Walliské Alpy a zejména na Weisshorn. V lyžařském středisku se nachází fúze dvou center Crans a Montana a patří do 6 obcí (Chermignon, Icogne, Lens, Mollens, Montana a Randogne). Lyžařská oblast Crans Montana se skládá z 160 km sjezdovek, zakončena je na Plaine Morte v 2 927 m nad mořem. Nachází se na prosluněné náhorní plošině a svým hostům nabízí impozantní pohled na majestátné vrcholky Matterhorn a Mont Blanc. Její sjezdovky zahrnují 26 nejmodernějších lanovek, lyžaři a snowboardisti rádi využívají i trasy v náročném terénu. Crans Montana také nabízí čtyřicet kilometrů běžeckých tratí a 60 km upravovaných turistických cest v zasněžené krajině. Pohostinnost a široká škála kulturních a sportovních akcí v Crans Montana bude pro každého zcela jistě zážitkem. Noční život je zde až příliš temperamentní.
Lyžařské středisko Crans Montana (oblast Wallis) se nachází ve vzdálenosti 983 km od Prahy a 1 187 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Crans Montana

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Crans Montana

Světoznámý lyžařský resort Crans Montana, který se nachází ve Walliských Alpách, má více než stoletou historii. Lyžařské středisko, které bylo v této oblasti kolébkou zimních sportů, je situováno asi 30 km od Sionu, nad jižní stranou údolí řeky Rhôny. Jeho převážně jižním směrem orientované (a tedy povětšinou sluncem zalité) sjezdovky se rozprostírají na úbočích alpských velikánů, které se zvedají k obloze nad náhorní plošinou. Svahy tohoto kompaktně propojeného lyžařského areálu se rozprostírají v nadmořské výšce od 1 470 do 2 927 metrů. Mohou se tak chlubit celkovým převýšením 1 500 metrů. Toto krásné alpské letovisko, s majestátním výhledem na Matterhorn a Mont Blanc, se nachází zhruba 180 kilometrů východně od Ženevy. Posazené na náhorní plošině s výhledem do údolí Rhôny, má Crans Montana tu výhodu, že zde najdete středomořské mikroklima. Proto zde nikdy není nedostatek slunečního svitu a co se ovzduší týká, oblast Crans Montana se pyšní údajně nejčistším vzduchem v celém Švýcarsku. To je paradox dnešního bydlení a proto sem lidé přijíždějí načerpat nové síly a energii. Tento obrovský, slunný lyžařský areál je také dobře známý pro svou nabídku určenou dětem. V současné době je Crans Montana fantastický turistický komplex, s vynikající infrastrukturou (spousta parkovišť a moderní, dobře navržený systém lyžařských vleků). Lyžařské středisko Crans Montana je vhodné zejména pro děti a začátečníky. 

 

Atrakce střediska

Crans Montana dokonce byla vážným kandidátem na pořádání ZOH v roce 2006 - vítězem se nakonec stalo Torino. Dnes se v tomto světoznámém alpském středisku pravidelně konají "jen" závody světového poháru ve sjezdovém lyžování. Pokaždé se však během lyžování v Crans Montana můžete kochat nezapomenutelným výhledem na protější hřeben Walliských a Francouzských Alp. Před vámi se rozprostře nádherné panorama s více než 12-ti čtyřtisícovkami, včetně Matterhornu a Mont Blancu. Středisko navíc nabízí i velmi vhodné podmínky pro strávení příjemné rodinné dovolené, tudíž nikoho nepřekvapí i fakt, že je držitelem certifikátu "Family Welcome". Lyžařské středisko Crans Montana vzniklo spojením obcí Crans, Montana a třetí z nich, které se někdy objevuje i v oficiálním názvu střediska - Aminona. Středisko se rozkládá na slunečných svazích údolí Rhony nad městy Sierre a Sion a kromě vynikajících terénů určených nejen pro lyžování, ale i carving a snowboarding, nabízí i jedinečný panoramatický výhled na vrcholky Alp Matterhorn, Dom a Mont Blanc. Crans Montana je místo s ideálními sněhovými i slunečnými podmínkami a údajně s nejčistším vzduchem v zemi. Z nabídky lyžařského střediska jistě upoutá i 6-ti kilometrová sáňkařská dráha nebo návštěva nedalekého Leukerbadu s jeho vyhlášenými termálními lázněmi.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Crans Montana nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 140 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 36 500 osob/hod 1 pozemní lanovka, 1 kabinková lanovka, 4 gondoly, 6 sedačkových lanovek a 14 pom. Crans Montana nabízí 40 km lehkých sjezdovek, 80 km středních sjezdovek a 20 km těžkých sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Montreux

Aktualizováno 13/03/2016 01:001 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje