Corvara - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

V Jižním Tyrolsku v severní Itálii, asi 40 km východně od Bolzana, se v prestižní turistické oblasti na horním konci údolí Val Badia nachází městečko Corvara. Corvara leží na úpatí dvou průchodů, Passo Gardena a Passo Campolongo, v 1 568 m nad mořem na slunné planině na úpatí Mt. Sassongher. V mnoha ohledech je považována nejen za hlavní centrum, ale i za kolébku cestovního ruchu v Alta Badia.
Lyžařské středisko Corvara (Alta Badia) se nachází ve vzdálenosti 680 km od Prahy a 744 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Corvara

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Corvara

Corvara je hlavní lyžařskou vesnicí v oblasti, která je alternativně známá jako Alta Badia. Tato oblast také zahrnuje osady Colfoscu, La Villa, San Cassiano a Pedraces - Badia. Tato zimní střediska vás nadchnou zejména díky všudypřítomné působivé kulise Dolomit. Navíc Corvara nabízí panoramatické výhledy na horský masiv Sella, středisku Colfosco dominuje zase horský velikán Sassongher. Na jihu se pak z dálky třpytí vrchol ledovce Marmolada. Corvara nabízí nejen příjemnou atmosféru, rozptýlení a zábavu, ale především se stává ideálním výchozím bodem pro lyžařské a pěší výlety. Středisko v srdci Dolomit - Alta Badia se skládá z pěti oblastí, které jsou vzájemně propojené lanovkami. Nabízí více než 130 km skvěle udržovaných sjezdovek (většina z nich je carvingových), nicméně dokonalý zážitek si můžete prožít na okruhu Sella Ronda, který nabízí 1 200 km sjezdovek a 12 lyžařských oblastí.

 

Atrakce střediska

Nejoblíbenější, ale také nejzajímavější zimní atrakcí je bezesporu lyžařská túra Sella Ronda, při které "obkroužíte" celý masiv Sella. Ideální podmínky ke sportovnímu vyžití v zimním období najdou zapálení lyžaři také ve vesničce Kolfuschg, ležící nad střediskem Corvara. Nadosah leží přírodní park Puez-Geisler/Puez-Odle nebo horské sedlo Grödner Joch/Passo Gardena. Pro milovníky přírodní krásy bude nezapomenutelné zase romantické údolí Mittagstal (pod ladinským názvem známé také jako Val Mezdi) nebo vodopády Pisciadù.

Náročnost sjezdovek

Corvara, včetně Sella Ronda, nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je 70 km lehkých sjezdovek, 53 km středních sjezdovek a 7 km těžkých sjezdovek, na které vás dokáže přepravit 6 sedačkových lanovek, 2 gondoly nebo 14 pom.
Nejdelší sjezdovka (včetně Sella Ronda): Lagazuoi - Armentarola - San Cassiano, délka 8 km, převýšení 1 058 m, obtížnost střední.
Nejtěžší sjezdovka: (včetně Sella Ronda): Gran Risa, délka 1,5 km, převýšení 644 m, obtížnost těžká.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Cortina d'Ampezzo

Aktualizováno 13/03/2016 03:000 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje