Sjezdovky a skipasy

lyzovani-bg-header-title.png
     

Sjezdovky Telnice

 

Lyžařské středisko Telnice disponuje celkem sedmi vleky, mající délku od 50 do 1 000 metrů, a nabízí několik propojených sjezdovek všech druhů obtížnosti. V Zadní Telnici se lyžuje na severním svahu Rudného vrchu, ve výšce od 600 do 800 metrů nad mořem. Díky méně příznivému klimatu však zde lyžařská sezona začíná až v polovině prosince a obvykle trvá jen do března. Sjezdovky jsou různého charakteru, nejtěžší je černý slalomový svah o celkové délce 504 metrů a s převýšením 200 metrů. Červená 800 metrová sjezdovka Děčíňák, nabízející převýšení 180 metrů, se neupravuje ani nezasněžuje. Nejdelší sjezdovou tratí je pak modrý Macháček o celkové délce 1 300 metrů. Pro nejmenší lyžaře je zde k dispozici vlek Kašpárek nebo vlek Kolotoč. V areálu se také nacházejí cvičné louky s pěti krátkými vleky. Nad lyžařským areálem leží osada Adolfov, kde se také nacházejí velice pěkné běžecké upravené tratě, které jsou napojené na lyžařské středisko. V tomto areálu však není vybudován žádný park pro příznivce snowboardingu. Zato středisko disponuje velkokapacitním parkovištěm, které je od lyžařských vleků vzdálené jen pár metrů. Ubytování je možné si zajistit v osadě Adolfov, obci Telnice či v lyžařském středisku Zadní Telnice. Středisko je velmi dobře dostupné z Ústí n.L., po otevření dálnice D8 přes Krušné hory je také snadno dostupné jak pro návštěvníky ze směru od Prahy, tak i od Drážďan (sjezd Knínice - Telnice 8 km, Petrovice - Adolfov 6 km).

(mapu kliknutím zvětšíte)

▬ Černá 0,6 km ▬ Červená 2,3 km ▬ Modrá 1,2 km ▬ Zelená 0 km
 

Zájezdy Telnice

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Ceny skipasů Telnice

 

Telnice - ceník skipasů    Hlavní sezóna Vedlejší sezóna
 DospělíMládežDětiDospělíMládežDěti
1 den400,-150,-300,----
3 dny------
4 dny------
6 dnů------
7 dnů------

Ceny jsou v Kč. Ceny jsou pouze orientační. Pro aktuální ceny skipasů navštivte stránku Telnice - ceník skipasů.

 

Telnice - informace pro běžkaře


Pro milovníky běžkařských terénů jsou v areálu osady Adolfov připraveny pečlivě upravené běžecké tratě a okruhy, nabízející délku 2, 3, 4, 5, 6,5 a 7,5 km. Všechny tratě nabízejí mírný terén, 2 z nich jsou přímo napojené ve 2 stopách na lyžařský areál Zadní Telnice. Přístup po silnici je od Krásného Lesa a Petrovic, na běžkách potom i z Komáří vížky. Využít také můžete běžeckých tratí směrem na Komáří hůrku a dále potom na Cínovec.
V posledních letech je také dost oblíbená i trasa na Nakléřov, Panenskou a dále do Tisé. Směrem na Nakléřov je taky krásný okruh kolem Jeleního vrchu.

 

TOP střediska

http://dovolena.travel.cz/image/image_gallery?img_id=222880&t=1394204105822
         
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Usti nad Labem

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje