Val d'Isère - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Původně malá salašnická vesnice Val d'Isere, která se vyvinula v moderní horské středisko a zároveň si udržela svou vesnickou atmosféru a smysl pro tradici, se nachází v jihovýchodní Francii, v Tarentaise Valley. Francouzsky - Vallée de la Tarentaise je údolí řeky Isère, v srdci Francouzských Alp. Lyžařské středisko Val d'Isere asi vždy zůstane jasným favoritem nejen pro francouzské, ale i britské lyžaře. Nejenže nabízí jedno z nejlepších lyžování, ale i stravování na světě. K dispozici je více než 300 km značených sjezdovek a neomezené lyžování v Espace Killy oblasti, která je ideálním místem pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní. Val d'Isere, jehož centrum starého města se skládá z kamene a dřeva, je tvořeno z několika oblastí: Le Cret, Le Joseray, Le Chatelard, La Legettaz, Le Laisinant, Le Daille a Le Fornet. Svahy Val d'Isere vždy byly "stvořeny" nejen pro dosažení značných sportovních úspěchů, ale i místem konání celé řady sportovních událostí. Počínaje Olympic Games a konče Criterium de la Première Neige or World Alpine Ski Championships. Přesto tento legendární lyžařský areál není výhradně pro šampióny.
Lyžařské středisko Val d'Isère (oblast Savojsko) se nachází ve vzdálenosti 1 069 km od Prahy a 1 256 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Val d'Isère

OdDníKamDop.Str.Cena
 
         

Lyžařské středisko Val d'Isère

Lyžařský resort Val d'Isère tvoří společně se střediskem Tignes oblíbenou lyžařskou oblast Espace Killy, která je mnohými považována za místo s nejkrásnějším lyžováním na světě. Svůj název dostala oblast po místním rodákovi J. C. Killym, který v roce 1968 na olympiádě v Grenoblu získal celkem 3 zlaté medaile. Val d´Isere se nachází v sevřeném údolí řeky Isery, jen několik kilometrů za odbočkou na Tignes. Atraktivitu tomuto místu zcela jistě dodává i masív Mont Blanc a jeho nádherná okolní příroda. V roce 1992 se také Val d´Isere stalo dějištěm alpských disciplín během Zimních olympijských her v Albertville. Pořádalo se zde více než 150 světových pohárů ve sjezdovém lyžování, jízdě na boulích i na snowboardu nebo lyžařské akrobacii. V roce 2009 se stalo také pořadatelem světového šampionátu FIS ve sjezdovém lyžování. Proto není divu, že právě zde se nacházejí ty nejkvalitnější a nejrozsáhlejší lyžařské terény Evropy. L'Espace Killy je oblast, která nabízí úžasnou škálu lyžování. Zatímco začátečníci mohou začít v Le Fornet a Solaise, pokročilejší lyžaři se vydají raději do Bellevarde, La Daille nebo na ledovec Velký Motte v Tignes. Všechny tyto lyžařské areály jsou propojeny nejen vleky, ale i bezplatným skibusem. Val d'Isère, spolu se svým sousedním lyžařským střediskem, tvoří gigantický lyžařský cirkus, který se rozléhá přes tři vrcholky a dvě údolí. Tohle pětihvězdičkové lyžařské středisko, které rozbuší srdce každému lyžaři, se nachází v nadmořské výšce od 1 550 m až do 3 456 m. Proto společně i s jedním z nejatraktivnějších ledovců Alp zaručují absolutní jistotu sněhu. Také jeho pěkné a komfortní apartmány v chaletovém stylu se vyrovnají i vyšším nárokům a co je hlavní, jsou jen několik metrů od sjezdovky. Toto lyžařské středisko otevřelo svůj první hotel v roce 1932 a od té doby má za sebou dlouhou cestu, protože jeho nabídku celé řady infrastruktury ubytování a zimních sportů, ale i rovněž kvalitní služby, prostě uznávají všichni. Rozlehlost resortu lyžařského areálu Espace Killy (sdílený s Tignes) také hraje velkou roli v pověsti tohoto lyžařského střediska. Dokonalý zážitek si můžete prožít na okruhu Sella Ronda, který nabízí 1 200 km sjezdovek a 12 lyžařských oblastí.

 

Atrakce střediska

Oblast Val d'Isère's nabízí opravdu neuvěřitelné množství sjezdovek, dobré zázemí pro snowboardisty a velkolepý výběr off-piste lyžování. Lyžaři všech úrovní najdou vše, co hledají ve Val d'Isère - zejména s nedávným zpřístupněním oblastí zaměřených na začátečníky a rodiny s dětmi. Po své rekonstrukci v roce 1992 si lyžařské středisko znovu našlo svůj starý tradiční charakter a svou krásnou, uvolněnou atmosféru. A i přesto, že oblast Val d'Isère vždy byla dějištěm velkých sportovních úspěchů, není tato lyžařská lokalita určena pouze vrcholovým sportovcům, ale slouží i k aktivní rekreaci širokého spektra veřejnosti. Původně malá vesnička (založena v roce 1920) a z primárně lázeňského centra později (1992) přebudována na olympijskou, se dodnes zaměřuje na cestovní ruch spojený s důrazem kladeným na ochranu životního prostředí. Celkem 300 km sjezdovek celého regionu, snowpark, vysoká nadmořská výška a zejména vynikající zeměpisná poloha - to je jen malý výčet toho, co tato oblast nabízí. Nutno připomenout, že Val d'Isere se skládá z množství malých okouzlující vesniček, již výše zmíněných. Zřejmě nejproslulejší z nich se stala Les Carats, která se stala synonymem luxusu. Val d'Isere je jedním z největších lyžařských středisek na světě a sestává se ze tří oblastí - Le Fornet, Le Solaise a Bellevarde, přičemž lyžařské středisko samotné poskytuje 150 kilometrů sjezdovek. Toto velké množství oblastí je vhodných zejména pro freeride, i když středisko bude zcela jistě vyhovovat i lyžařům a snowboardistům všech schopností. Val d'Isère (1 850 m) prostě patří k prvotřídním francouzským střediskům, jehož obec s historickým jádrem z 16. století si do dnes zachovala svůj savojský šarm.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Val d'Isère nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 150 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 65 000 osob/hod 1 pozemní lanovka, 3 kabinkové lanovky, 2 gondoly, 20 sedačkových lanovek a 15 pom. Val d'Isère nabízí 129 km lehkých sjezdovek, 10 km středních sjezdovek a 11 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bourg-Saint-Maurice

Aktualizováno 13/03/2016 01:53většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje