Val d'Isère - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Původně malá salašnická vesnice Val d'Isere, která se vyvinula v moderní horské středisko a zároveň si udržela svou vesnickou atmosféru a smysl pro tradici, se nachází v jihovýchodní Francii, v Tarentaise Valley. Francouzsky - Vallée de la Tarentaise je údolí řeky Isère, v srdci Francouzských Alp. Lyžařské středisko Val d'Isere asi vždy zůstane jasným favoritem nejen pro francouzské, ale i britské lyžaře. Nejenže nabízí jedno z nejlepších lyžování, ale i stravování na světě. K dispozici je více než 300 km značených sjezdovek a neomezené lyžování v Espace Killy oblasti, která je ideálním místem pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní. Val d'Isere, jehož centrum starého města se skládá z kamene a dřeva, je tvořeno z několika oblastí: Le Cret, Le Joseray, Le Chatelard, La Legettaz, Le Laisinant, Le Daille a Le Fornet. Svahy Val d'Isere vždy byly "stvořeny" nejen pro dosažení značných sportovních úspěchů, ale i místem konání celé řady sportovních událostí. Počínaje Olympic Games a konče Criterium de la Première Neige or World Alpine Ski Championships. Přesto tento legendární lyžařský areál není výhradně pro šampióny.
Lyžařské středisko Val d'Isère (oblast Savojsko) se nachází ve vzdálenosti 1 069 km od Prahy a 1 256 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Val d'Isère

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Val d'Isère

Lyžařský resort Val d'Isère tvoří společně se střediskem Tignes oblíbenou lyžařskou oblast Espace Killy, která je mnohými považována za místo s nejkrásnějším lyžováním na světě. Svůj název dostala oblast po místním rodákovi J. C. Killym, který v roce 1968 na olympiádě v Grenoblu získal celkem 3 zlaté medaile. Val d´Isere se nachází v sevřeném údolí řeky Isery, jen několik kilometrů za odbočkou na Tignes. Atraktivitu tomuto místu zcela jistě dodává i masív Mont Blanc a jeho nádherná okolní příroda. V roce 1992 se také Val d´Isere stalo dějištěm alpských disciplín během Zimních olympijských her v Albertville. Pořádalo se zde více než 150 světových pohárů ve sjezdovém lyžování, jízdě na boulích i na snowboardu nebo lyžařské akrobacii. V roce 2009 se stalo také pořadatelem světového šampionátu FIS ve sjezdovém lyžování. Proto není divu, že právě zde se nacházejí ty nejkvalitnější a nejrozsáhlejší lyžařské terény Evropy. L'Espace Killy je oblast, která nabízí úžasnou škálu lyžování. Zatímco začátečníci mohou začít v Le Fornet a Solaise, pokročilejší lyžaři se vydají raději do Bellevarde, La Daille nebo na ledovec Velký Motte v Tignes. Všechny tyto lyžařské areály jsou propojeny nejen vleky, ale i bezplatným skibusem. Val d'Isère, spolu se svým sousedním lyžařským střediskem, tvoří gigantický lyžařský cirkus, který se rozléhá přes tři vrcholky a dvě údolí. Tohle pětihvězdičkové lyžařské středisko, které rozbuší srdce každému lyžaři, se nachází v nadmořské výšce od 1 550 m až do 3 456 m. Proto společně i s jedním z nejatraktivnějších ledovců Alp zaručují absolutní jistotu sněhu. Také jeho pěkné a komfortní apartmány v chaletovém stylu se vyrovnají i vyšším nárokům a co je hlavní, jsou jen několik metrů od sjezdovky. Toto lyžařské středisko otevřelo svůj první hotel v roce 1932 a od té doby má za sebou dlouhou cestu, protože jeho nabídku celé řady infrastruktury ubytování a zimních sportů, ale i rovněž kvalitní služby, prostě uznávají všichni. Rozlehlost resortu lyžařského areálu Espace Killy (sdílený s Tignes) také hraje velkou roli v pověsti tohoto lyžařského střediska. Dokonalý zážitek si můžete prožít na okruhu Sella Ronda, který nabízí 1 200 km sjezdovek a 12 lyžařských oblastí.

 

Atrakce střediska

Oblast Val d'Isère's nabízí opravdu neuvěřitelné množství sjezdovek, dobré zázemí pro snowboardisty a velkolepý výběr off-piste lyžování. Lyžaři všech úrovní najdou vše, co hledají ve Val d'Isère - zejména s nedávným zpřístupněním oblastí zaměřených na začátečníky a rodiny s dětmi. Po své rekonstrukci v roce 1992 si lyžařské středisko znovu našlo svůj starý tradiční charakter a svou krásnou, uvolněnou atmosféru. A i přesto, že oblast Val d'Isère vždy byla dějištěm velkých sportovních úspěchů, není tato lyžařská lokalita určena pouze vrcholovým sportovcům, ale slouží i k aktivní rekreaci širokého spektra veřejnosti. Původně malá vesnička (založena v roce 1920) a z primárně lázeňského centra později (1992) přebudována na olympijskou, se dodnes zaměřuje na cestovní ruch spojený s důrazem kladeným na ochranu životního prostředí. Celkem 300 km sjezdovek celého regionu, snowpark, vysoká nadmořská výška a zejména vynikající zeměpisná poloha - to je jen malý výčet toho, co tato oblast nabízí. Nutno připomenout, že Val d'Isere se skládá z množství malých okouzlující vesniček, již výše zmíněných. Zřejmě nejproslulejší z nich se stala Les Carats, která se stala synonymem luxusu. Val d'Isere je jedním z největších lyžařských středisek na světě a sestává se ze tří oblastí - Le Fornet, Le Solaise a Bellevarde, přičemž lyžařské středisko samotné poskytuje 150 kilometrů sjezdovek. Toto velké množství oblastí je vhodných zejména pro freeride, i když středisko bude zcela jistě vyhovovat i lyžařům a snowboardistům všech schopností. Val d'Isère (1 850 m) prostě patří k prvotřídním francouzským střediskům, jehož obec s historickým jádrem z 16. století si do dnes zachovala svůj savojský šarm.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Val d'Isère nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 150 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 65 000 osob/hod 1 pozemní lanovka, 3 kabinkové lanovky, 2 gondoly, 20 sedačkových lanovek a 15 pom. Val d'Isère nabízí 129 km lehkých sjezdovek, 10 km středních sjezdovek a 11 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bourg-Saint-Maurice

Aktualizováno 13/03/2016 01:53většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje