Nassfeld / Hermagor - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

V průsmyku Nassfeld, v okrese Hermagor, se v rakouských Korutanech nachází jedno z nejmladších lyžařských středisek založených v menší vesničce - Nassfeld / Hermagor. Tento lyžařský areál se nachází přesněji řečeno v jiho-západních Korutanech, na rakousko-italské hranici. Nassfeld je jeden z TOP-10 rakouských lyžařských oblastí, který navíc překvapí 29 moderních lanovkami a vleky a 110 km upravených sjezdovek se všemi úrovněmi. Nassfeld / Hermagor nabízí kromě zimních radovánek od začátku prosince do konce dubna i aktivní nabídky po celou zimu pod jejich mottem: "milé překvapení". V Korutanech je to největší lyžařská oblast, která má jedno z největších světových zasněžovacích zařízení.
Lyžařské středisko Nassfeld / Hermagor (oblast Korutany ) se nachází ve vzdálenosti 587 km od Prahy a 548 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Nassfeld / Hermagor

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Nassfeld / Hermagor

Oblast Nassfeld, lyžařské vysokohorské středisko Korutan, se nachází nedaleko rakousko-italských hranic. A i přestože, že nenabízí třítisícové vrcholy alpských velikánů, je jeho poloha natolik specifická, že si zcela jistě získá vaši přízeň a všech lyžařů bez ohledu na jejich věk a zkušenosti. K pozoruhodnostem patří také charakteristika počasí, které je zčásti typicky "alpské", a tedy poměrně bohaté na sněhovou nadílku, ale také dostatečně italské, aby nechyběla azurová obloha a dostatek sluníčka. Proto se oblast může pochlubit tím, že má 196 slunečných dní v roce. Nassfeld, v současné době jedno z nejmodernějších lyžařských středisek Rakouska, poskytuje svým návštěvníků veškeré služby. A navíc zde najdete nejdelší kabinkovou lanovku v Alpách - Millenium Express. Ta vás bezpečně a rychle převeze za 17 minut celých 7,6 km a to od od parkoviště rovnou do Skiareny "Sonnenalpe Nassfeld". Ta si vás okamžitě získá nejen nejen nabídkou běžeckých tratí, možností neobvyklých procházek, ale především komfortem lyžování a to nejen na lyžích, ale pochopitelně i na snowboardu. Kromě toho se v oblasti Nassfeld / Hermagor dočkáte i služby servisu lyží a snowboardů, a to přímo na sjezdovce. K mání je také úschova lyží, která se nachází u nástupní stanice lanovky Millennium Express. Samozřejmě, že zdejší skibusy vás dopraví ze všech míst regionu přímo až k lanovkám. Kromě toho nabízí Nassfeld / Hermagor rodinám s dětmi výhodné slevy a akce. Například děti do 8 let mohou lyžovat na sjezdovkách celého ski areálu Nassfeld zdarma.

 

Atrakce střediska

Lyžařská oblast Nassfeld / Hermagor je největší lyžařské vysokohorské středisko Korutan. Areál, který patří ke špičce rakouských zimních středisek, zaujme především svými přírodními dispozicemi a technickou vybaveností. Právě v této lokalitě rozvíjeli své talenty i takové lyžařské osobnosti, jako například Franz Klamer a nebo Armin Assinger. A není divu: velikost lyžařského areálu, 110 km kvalitních sjezdovek, 29 moderní lanovek a vleků, sněhová spolehlivost (v průměru cca osm metrů nového sněhu na každém ročním období), 60 běžkařských tratí, 55 km tratí určených pro zimní turistiku, 5 sáňkařských drah (3 z nich osvětlené), jízda na saních a 55 ha z přírodního ledového příkrovu v jezeře Pressegg. A vzhledem k tomu, že lyžařské středisko Nassfeld se nachází v nadmořské výšce od 1 600 m až do více než 2 000 m, lyžování je tedy možné od konce listopadu, až do půlky dubna. Zážitkem je zde však 7,6 km dlouhý sjezd údolím Tröpolachu. Zároveň však jižní poloha oblasti Nassfeld / Hermagor stále zaručuje oproti ostatním regionům na severu Alp modrou oblohu a slunečné počasí. Na své si zde přijdou i milovníci dobré kuchyně, protože Nassfeld je pověstný svou výtečnou kuchyní z Itálie, Slovinska a Korutan.

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Nassfeld / Hermagor nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 110 km sjezdovek, na které přepraví až 45 000 osob/hod 5 kabinkových lanovek, 8 sedačkových lanovek a 16 pom. Nassfeld / Hermagor nabízí 30 km lehkých sjezdovek, 69 km středních sjezdovek a 11 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Spittal an der Drau

Aktualizováno 13/03/2016 01:001 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje