Altenberg - Giesing - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Altenberg je město v Sächsische Schweiz-Osterzgebirge čtvrti, v německém Sasku. Nachází se v Krušných horách, v těsné blízkosti hranic s Českou republikou. Od Teplic je vzdálen 15 km, od Drážďan 32 km. Lyžařská oblast Ski Arena Altenberg - Geising, která se nachází v blízkosti Altenbergu, je pěkné, ale malé lyžařské středisko na Raupennesthang, kde si přesto lyžaři a snowboardisté mohou vychutnat dobré svahy. Mimo jiné i na U-rampě. Na "Raupennest svahu" (850 metrů nad mořem) se nachází břibližně 500 m dlouhá trať s dvojitým vlekem. Ski Geising zase nabízí 2 vleky (550 m a 610 m dlouhé), dětský vlek (100 m) a 2 km sjezdovek. Nejsou žádné dostupné informace o existenci jakýchkoli běžeckých tratí v Geising. Altenberg se však může pochlubit snowtubingem, což je sáňkování na pneumatikách.
Lyžařské středisko Altenberg - Giesing (oblast Krušné hory) se nachází ve vzdálenosti 107 km od Prahy a 312 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Altenberg - Giesing

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Altenberg - Giesing

Je známo, že Češi jsou velcí milovníci lyžování a podle nezávislých odhadů u nás lyžuje na milion lidí. Proto není divu, že jsou nám už české hory malé a proto vyrážíme k sousedům. Na pořádné ski areály, které nabízejí několik desítek kilometrů tratí, však narazíte až v Alpách. Takže pokud se vám nechce tak daleko a máte třeba i strach, že by si to stejně vaše děti neužily nebo můžete jen na jeden den, pak je tu možnost lyžování hned za hranicemi. Sáňkování, bruslení nebo i výlety po okolí tady můžete kombinovat s pořádným lyžováním v některém z velkých (ale i menších) center. Moravané dobře znají například Velkou Raču, Vrátnou dolinu i další slovenská střediska jen pár desítek kilometrů od hraniční "čáry". A jak s oblibou říkají: "Beskydy jsou přeplněné, v Jeseníkách je plno Poláků a do Krkonoš to máme hodně daleko". Pro Čechy je pak ideálním řešením německá Šumava, která nabízí pěkné lyžování a vyřádíte se i v Krušných horách. A právě u druhé zmíněné destinace to je zejména lyžařské středisko Altenberg - Giesing, kam s oblibou vyrážejí zejména obyvatelé Ústí nad Labem a Teplic. Městečko je samozřejmě dostupné automobilem, z Prahy pojedete po dálnici D8 směrem na Teplice, projedete kolem tohoto severočeského města a dále přes Dubí na hraniční přechod Cínovec. Pět kilometrů za ním se u hlavního tahu na Drážďany nachází městečko Altenberg. 

 

Atrakce střediska

Německé lyžařské středisko Altenberg - Giesing, které znají především diváci závodů světového poháru bobistů, sáňkařů nebo skeletonistů, se nachází jen pár kilometrů od hraničního přechodu Cínovec. Stalo se tak oblíbeným výletním místem mnoha Čechů, které sem lákají především lépe upravené a širší tratě, než v Česku. Navštívit právě toto středisko má tu velkou výhodu, protože například z Prahy pojedete velkou část cesty po dálnici. Altenberg je velice příjemné lázeňské a sportovní městečko, jehož lyžařské středisko je situováno do německé rekreační části Krušných hor. Je ideálním místem na trávení zimní dovolené. Do Altenbergu, jehož motto zní: Každý den dobrodružství... , je nástupních bodů hned několik. Buď je to ještě v Česku - parkoviště u hotelu Pomezí (s využitím hraničního přechodu u golfového hřiště), poté parkoviště u bývalé celnice (nedaleko zdejšího biatlonového stadionu) nebo pak parkoviště přímo u tratí na Rehefelder Strasse S182 (ta už jsou však placená). Svým způsobem můžete parkovat i u nedalekých termálních koupelí Raupennest (většinou se zde parkovné neplatí, ale je určeno pro návštěvníky těchto lázní). A lehce zdatní běžkaři sem dokonce ve stopě doběhnou i z Moldavy, Nového Města a nebo z druhé strany od Komárky (po Krušnohorské lyžařské magistrále).

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Altenberg - Giesing nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 2 km lehkých sjezdovek.

 

Německo

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bad Gottleuba

Aktualizováno 13/03/2016 03:00mlhavomlhavo2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje