Oberwiesenthal - Fichtelberg - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Oberwiesenthal je město a známé lyžařské středisko v Sasku. Nachází se v Krušných horách, na hranici s Českou republikou, a to 19 km jižně od Annaberg-Buchholz a 23 km severovýchodně od Karlových Varů. Německý ski areál Fichtelberg, který je součástí lyžařského Skiregionu Fichtelberg - Klínovec, nabízí více jak 15 km sjezdových tratí, převážně lehkých až středně obtížných. Na lyžaře a snowboardisty tu čeká funpark, halfpipe a také tréningová sjezdovka. Při ski areálu zde naleznete lyžařskou školu i školičku. Skiareál Fichtelberg - Klínovec v roce 2011 instaloval nový pokladní a odbavovací systém, který umožnil zavedení vícedenních společných jízdenek se střediskem Fichtelberg v Oberwiesenthalu. Spojením tak vznikl areál, který nabízí 27 km kvalitních a upravených sjezdovek různých obtížností. Skiregion nabízí celkem 6 lanovek a 10 vleků. Lyžařské středisko Fichtelbergbahn, největší alpské letovisko v Sasku, nabízí 10  sjezdovek o celkové délce 15,5 km, 3 dvousedadlové vleky a za dobrých sněhových podmínek i sedačkovou lanovku (Little Fichtelbergbahn - 1 206 m nad hladinou moře). Atraktivní zimní sporty, osvětlená sjezdovka Hauptskihang, zábava, kvalita sjezdovek a záruka sněhu tak zcela uspokojí vaše individuální potřeby.
Lyžařské středisko Oberwiesenthal - Fichtelberg (oblast Krušné hory) se nachází ve vzdálenosti 154 km od Prahy a 353 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Oberwiesenthal - Fichtelberg

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Oberwiesenthal - Fichtelberg

Oberwiesenthal je nejen lázeňské město, ale i známé centrum zimních sportů v okrese Erzgebirge (Krušnohorský okres), ve spolkové zemi Sasko v Německu, na hranicích s Českou republikou. S nadmořskou výškou 914 metrů nad mořem to je také nejvýše položeným městem Německa. Jihovýchodním směrem se pak nachází menší z vrcholů hřbetu - Kleiner Fichtelberg (1 206 m). Jižněji, ale už v Čechách za hraničním potokem Polavou, leží Klínovec (německy Keilberg) s výškou 1 244 m - nejvyšší vrchol celých Krušných hor. Na vrcholu stojí Fichtelberghaus s 31 metrů vysokou rozhlednou a meteorologickou stanicí. Na východní stranu hory vede z Oberwiesenthalu kabinková lanovka, která je nejstarší v celém Německu. Je v provozu již od roku 1924. Z Fichtelbergu je vidět převážná část německého středního Krušnohoří, na východě lze přes hřebeny českých hor pozorovat i České středohoří s Milešovkou. Jen několik málo dní v roce zde lze také pozorovat i bavorské pohoří Smrčiny, české Krkonoše a Šumavu - i její nejvyšší horu Velký Javor. Nejdůležitějším dopravním prostředkem je zde lanovka, která měří 1 175 metrů a překonává převýšení 305 metrů. Cesta nahoru trvá šest minut. Z Oberwiesenthalu na vrchol však také jezdí i autobusová linka, pod vrcholem se nachází i několik parkovišť.

 

Atrakce střediska

Lyžařský areál Oberwiesenthal - Fichtelberg je největší středisko v bývalém východním Německu, které nabízí slušné lyžování, které je téměř srovnatelné s "našim" Špindlem. Nachází se zde celkem 11 sjezdovek o celkové délce 15 kilometrů (převážně červených) a 7 vleků, včetně kabinové lanovky, která nabízí hodinovou kapacitu přes 5 000 lyžařů. Lyžařské tratě se zde rozprostírají od 900 m až do 1 210 metrů nad mořem. Kromě sjezdovek se zde nachází i skokanské můstky a také dobré podmínky pro běžkování. Nechybí však ani široká nabídka atraktivních zimních sportů (například na osvětlené sjezdovce Hauptskihang) a spousty zábavy. Především je však v lyžařském středisku k dispozici kvalita sjezdovek, záruka sněhu, moderní snowcats a zasněžovací zařízení a také i moderní počítačové pokladny, které poskytnou jednotný lístkový systém a použití různých skipasů k uspokojení vašich individuálních potřeb. V nabídce jsou sezónní permanentky, multi-denní a hodinové poukazy, průkazy a karty a i jednotlivé jízdenky. Je také možné využít i dvoudenní vstupné, zahrnující přeshraniční využití Fichtelbergbahn - Klínovec. Pro běžecké lyžování je připraveno 75 km lyžařských tras (v různých úrovních obtížnosti), pro turistické stezky celkem 26 km. Nechybí ani sáňkařská dráha z Fichtelbergbahn, sáňkování kopec a venkovní kluziště. Z českých měst je sem nejblíž z Plzně, Ústí nad Labem a z Prahy. Středisku ale významně konkurují i domácí Klínovec a Bouřňák.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Oberwiesenthal - Fichtelberg nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 15 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 5 000 osob/hod 1 kabinková lanovka, 3 sedačkové lanovky a 3 vleky. Oberwiesenthal - Fichtelberg  nabízí 6 km lehkých sjezdovek, 7,8 km středních sjezdovek a 1,2 těžkých sjezdovek.

 

Německo

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Chemnitz

Aktualizováno 13/03/2016 03:00mlhavomlhavo1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje