Pustevny - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Pustevny (1 018 m n.m.) je sedlo v Moravskoslezských Beskydech nedaleko Radhoště. Součástí Pusteven je také stejnojmenný ski areál s 11 vleky a dvousedačkou. Z Trojanovic vede na vrchol dvousedačková lanovka, jediná v Beskydech, která je provozována i v létě. Do lyžařského areálu Pustevny, který se rozprostírá v nadmořské výšce 620 až 1 098 metrů nad mořem, se kromě autem či autobusem, dostanete také sedačkovou lanovkou z Ráztoky. Ski areál, který se nachází nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm, se může chlubit šesti sjezdovkama všech obtížností. Jejich celková délka činí 3,1 kilometrů. Pro náročné lyžaře je lahůdkou černá sjezdovka Pod kolibou. Avšak na své si přijdou i začátečníci a mírně pokročilí. Jejich přepravu zajišťují vleky o celkové kapacitě 4 500 osob za hodinu a k dispozici je i jedna lanovka, která má kapacitu 900 osob za hodinu. Areál Pustevny upravuje 53 kilometrů běžeckých tratí, které jsou různě dlouhé a obtížné. Pro děti je k dispozici lanový vlek.
Lyžařské středisko Pustevny (oblast Beskydy) se nachází ve vzdálenosti 372 km od Prahy a 169 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Pustevny

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Pustevny

Na severních svazích radhošťského hřebene, v hlubokém údolí pod vrcholy Radhoště (1 129 m n.m.) a Tanečnice (1 084 m n.m.), se nachází lyžařský areál Pustevny. Dnes patří k tomu nejlepšímu, co mohou nabídnout moravská zimní střediska. Ve velice kompaktním areálu, kde si zalyžuje opravdu každý, se nacházejí jak velmi náročné terény pro zdatné a zkušené lyžaře, tak i mírné terény vhodné pro začátečníky a děti. Za zmínku stojí i mnohakilometrové okruhy s mírným sklonem, které jsou ideální zejména pro rodinné výlety na běžkách. Navíc je lyžařský areál kvalitně a v dostatečném množství vybaven i všemi základními doprovodnými službami. Lyžařské středisko Pustevny se nachází 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm, v radhošťských Beskydech. Lyžařský areál s pravidelně upravovanými sjezdovkami je vybaven systémem technického zasněžování, pro všechny milovníky bílé stopy a běžeckého lyžování jsou zde pravidelně upravované i běžecké trasy. A to jak pro klasický, tak i volný styl. K těm nejvyhledávanějším patří nenáročná hřebenová trasa směrem na Radhošť nebo opačným směrem na Martiňák. Okolí Pusteven je také dobře známé tím, že se zde pravidelně upravují i závodní okruhy. Pro všechny návštěvníky lyžařského areálu Pustevny je zajištěno parkování nebo i úschovna zavazadel, ve středisku nechybí ani lyžařská škola i školka, půjčovna lyží a skiservis nebo i občerstvení a kvalitní ubytování.

 

Atrakce střediska

Oblíbené lyžařské středisko Pustevny se nachází v nejznámější beskydské oblasti Pustevny, na Radhošťské hornatině, ve výšce 620 m až 1098 m nad mořem. Středisko, které je vhodné jak pro začátečníky, tak i pro zdatnější lyžaře, je dostupné vlakem: nejbližší vlaková zastávka je Frenštát p. R., odtud po modré turistické značce nebo i autobusem: do Trojanovic k hotelu Ráztoka a pak dále až na Pustevny (zastávka Prostřední Bečva, Pustevny konečná) a z Rožnova - aut.st., přes Prostřední Bečvu (hotel Zavadilka). Nabízí se i možnost skibusem/cyklobusem nebo i lanovou dopravou: z Trojanovic, kde můžete zaparkovat na velkokapacitním parkovišti u Ráztoky (200 míst). Autem: výjezd na Pustevny je možný přes Rožnov p. R. a Prostřední Bečvu. Na Pustevnách (500 m) je pak placené velkokapacitní parkoviště. Pěšky se pak na Pustevny dostanete ze všech směrů - po červené TZ z Frenštátu p. R., po modré TZ z Trojanovic a po zelené TZ z Kunčic p. O.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Pustevny nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 3,1 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 4 500 osob/hod 1 lanová dráha a 6 vleků. Pustevny nabízí 0,73 km lehkých sjezdovek, 1,89 km středních sjezdovek a 0,39 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Lysa Hora

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje