Samnaun - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Samnaun je obec v okrese Inn, ve švýcarském kantonu v Graubünden. Prvotřídní švýcarské lyžařské středisko, nacházející se v rakousko-švýcarském obvodu, je spojeno s Ischgl a to již od začátku roku 1980. Společně tvoří největší lyžařský areál ve východních Alpách. Vysoká nadmořská výška lyžařského areálu a rozsáhlé zasněžování tak z areálu vytváří dokonalou destinaci jistou na sníh. Samnaun byl vůbec první oblastí, který v letech 1995-1996 jako první na světě spustila "double-decker lanovku", která dokázala přepravit v té době nepředstavitelných 180 lyžařů. Švýcarské lyžařské středisko Samnaun nabízí přímý přístup k 215 km 70 jednotlivých, dobře upravených sjezdovek, které obsluhuje 42 vleků (23 sedačkových lanovek, 19 vleků na povrchu). Samotný lyžařský areál Silvretta Arena in Samnaun / Ischgl se nachází v nadmořské výšce nad 1 500 metrů, sjezdovky pak nad 2 500 metrů, čímž je zajištěno lyžování v průběhu celé sezóny. Lyžařský areál nabízí svým návštěvníkům neuvěřitelných 1 472 m vertikálního klesání. Samnaun se nejlépe hodí pro středně pokročilé lyžaře a snowboardisty.
Lyžařské středisko Samnaun (oblast Graubünden) se nachází ve vzdálenosti 661 km od Prahy a 723 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Samnaun

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Samnaun

Velmi rozmanitý je největší švýcarský kanton Garubünden a nacházejí se v něm světově známá lázeňská a lyžařská střediska, jako například Davos, Svatý Mořic nebo i Samnaun. Ne nadarmo sem každý rok zavítají významné osobnosti celého světa, které si sem přijíždějí užívat svou perfektní zimní dovolenou. Nachází se zde však i jedna z největších lyžařských oblastí východních Alp - Silvretta Arena Samnaun / Ischgl, která spojuje Samnaun na švýcarské straně a Ischgl na straně rakouské. Nabízí téměř vše, co si může fanoušek zimních sportů na své zimní dovolené přát. 42 moderních dopravních zařízení (včetně samnaunské poschoďové lanovky "Twinliner") a přes 215 kilometrů výborně upravených sjezdovek. Také Oberinntal se rozléhá od švýcarského Engadinu, až po několik kilometrů na západ od tyrolského hlavního města Innsbruck. Mnoho míst tohoto uzoučkého údolí je charakterizováno krásnými roklemi a okolními vrcholky třítisícovek Lechtálských Alp na severu a skupiny Samnaun, stejně jako Ötztálskými Alpami na jihu.

 

Atrakce střediska

Samnaun - exkluzivní lyžařské středisko, přelévající se mezi Švýcarskem a Rakouskem, je proslavené svými neomezenými možnostmi lyžování, ale i lyžařským hraničním přechodem v průsmyku Idjoch (2 760 m), kde celní stráž Švýcarska nezřídka dohlíží na dodržování celních formalit. Dá se říci, že snad žádné alpské lyžařské středisko neprodělalo v posledních dvou desetiletích tak bouřlivý vývoj od malé obce, až po obrovský a perfektně vybavený lyžařský areál. Švýcarská vesnice Samnaun, která se nachází na východě země, u hranic s Rakouskem a Itálií, je zároveň i pestrým rájem pro zimní sportovce. Společně s městečkem Ischgl tvoří rozsáhlé lyžařské středisko s nejmodernějšími službami pro turisty. Jak už bylo řečeno, místním unikátem je dvoupatrová lanovka "Twinliner" s kapacitou 180 osob, která dopraví své lyžaře až do nadmořské výšky 2 500 metrů na Alp Trida. Na lyžařské dovolené v Samnaun tak objevíte okouzlující, malou horskou vesničcku, doplněnou o velké lyžařské středisko. Ve spojení s Ischgl tvoří Samnaun lyžařskou oblast Silvretta Arena - největší lyžařské středisko východních Alp. Spolehlivost sněhu je zde zaručena od konce listopadu až do května. A ještě jedna zajímavost Samnaun, švýcarské úřady vydaly vesnici "daňovou svobodu" - velké plus body pro turisty.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Samnaun / Silvretta Arena nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 215 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 79 000 osob/hod 2 kabinkové lanovky, 3 gondoly, 23 sedačkových lanovek a 14 pom. Samnaun / Silvretta Arena nabízí 38 km lehkých sjezdovek, 132 km středních sjezdovek a 45 km těžkých sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti St. Moritz

Aktualizováno 13/03/2016 01:00-3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje