Après-ski

lyzovani-bg-header-title.png
     

Après-ski Deštné


Menší lyžařské středisko Deštné v Orlických horách je plně vybavené lyžařské středisko, které nabízí komplexní služby, bezplatné parkoviště přímo u sjezdovek, večerní lyžování, horské hospůdky, příjemné ubytování a především poloviční ceny ve srovnání s lyžařskými středisky v Krkonoších. Typickými rysy Deštného jsou krásná příroda a pohodová atmosféra. Zcela jistě vás zde potěší i velmi rozmanité možnosti stravování a ubytování, k dispozici je více jak 2 500 lůžek všech různých kategorií. Naleznete zde jak hotely, penzióny a horské chaty, tak i ubytování v soukromí a dokonce i kemp. Ve středisku nechybí ani menší krytý bazén, půjčovna čtyřkolek, disko, bankomat, infocentrum a směnárna. Milovníci zimní přírody se mohou těšit na zdejší turistické zajímavosti v okolí: výrazný vrch Špičák (833 m), který dominuje severozápadnímu podhůří Orlických hor, malá horská osada Luisino Údolí, která leží pod Velkou Deštnou, přírodní rezervace Jelení lázeň, rozkládající se v sedle mezi Malou a Velkou Deštnou a nebo i Malá Deštná (1 090 m) - zalesněný protáhlý kupovitý vrch, který leží na severním okraji Deštenského hřbetu.

 

Zájezdy do Deštné

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

 

Après-ski Deštné


V Deštném se nachází také množství hotelů, penzionů, barů a restaurací, v některých jsou k dispozici i menší bazény nebo sauny. Za návštěvu stojí i místní muzeum zimních sportů a řemesel nebo kostel sv. Máří Magdalény. V Deštném se koná také množství akcí, zajímavý je i každoroční "Šediváčkův long" - nejdelší a nejtěžší středoevropský etapový závod psích spřežení. Po dobu konání závodu se na jeho trase běžkaři dělí o stopu se psími spřeženími. Rozhodně v této době není vhodné brát s sebou na běžky vlastního psa, probíhající spřežení by jej mohlo považovat za konkurenta s nepříjemnými důsledky. Velmi oblíbená je zde akce "Rampušákovo loučení se zimou", což je zábavný program s herci divadla Ypsilon, karnevalovými maskami a ohňostrojem. A kdo je vlastně Rampušák? Některé hory mají již po staletí svého vládce - bájnou postavu. V Krkonoších Krakonoše, v Jeseníkách Praděda, Prachovským skalám zase vládne Rumcajs, v Jizerských horách působí Muhu. Ale jen Orlické hory mají své vládce dva - populárního Rampušáka a méně známou Kačenku. Přitom tato sličná princezna je mnohem starší, než Rampušák s bílým plnovousem.

 

TOP střediska

http://dovolena.travel.cz/image/image_gallery?img_id=222880&t=1394204105822
         
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Nachod

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje