Matterhorn - Zermatt - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Matterhorn (německy), Monte Cervino (italsky) nebo Mont Cervin (francouzsky) je hora ve Walliských Alpách, na hranici mezi Švýcarskem a Itálií. Jeho vrchol je 4 478 m vysoký a je to jeden z nejvyšších vrcholů v Alpách. Umístěn nad městem Zermatt, v kantonu Valais na severovýchodě a horským střediskem Breuil-Cervinia v údolí Aosta na jihu. Walliské Alpy (známé také jako Valais Alpy, dříve nazývané Alpes Poeninae) je pohoří v západní části Alp. Umístěny jsou ve Švýcarsku (Valais) a Itálii (Piemont a Valle d'Aosta). Neměli by se zaměňovat s Pennines. Lyžařské středisko Matterhorn - Zermatt je Mekkou všech lyžařských středisek a každý lyžař by sem měl alespoň jednou za život zavítat. Ikona Švýcarska je usazena v až kýčovitě úchvatném horském panoramatu, její dlouhé sjezdovky se nacházejí na ohromné ploše, rozbíhající se po bezlesých až skalnatých svazích. Ledovec pod Matterhornem je z velké části plochý. Nutno ještě dodat, že horská vesnice Zermatt, jedna z velkých lyžařských a lanových center světa, uhnízděná v hlubokém údolí, kterému vévodí obrovská a půvabně zakřivená pyramida Matterhornu, je jednou z nejdražších středisek vůbec. Nabízí 360 km sjezdovek ve třech různých lyžařských areálech: Sunnegga-Rothorn, Gornergrat-Stockhorn, Schwarzsee a Matterhorn glacier paradise.
Lyžařské středisko Matterhorn - Zermatt (oblast Wallis) se nachází ve vzdálenosti 888 km od Prahy a 1 093 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Matterhorn - Zermatt

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Matterhorn - Zermatt

Vesnice Zermatt a lyžařský Ski areál Zermatt - Matterhorn jsou jedním z nejdůležitějších a nejznámějších lyžařských středisek ve Švýcarsku nebo možná na světě. To samé platí i o lyžování na Matterhornu, známé pod jménem "Matterhorn Ski Paradise". Tato lyžařská oblast je rájem na této hlavní hoře v Evropě, jejíž historie - pokud jde o výstupy na horu, ale také pokud jde o zimní sporty, je opravdu obdivuhodná. Je to prostě krásná a především velká lyžařská oblast, ve které prožijete vskutku dokonalou zimní dovolenou. V nabídce jsou nejen perfektně upravené sjezdovky, spousta traťových kilometrů, ale i jiné sporty, jako je např. lyžování z vrtulníku, vynikající après ski, dobrá zábava a mnoho dalších akcí a aktivit. Zermatt je malá vesnička ve švýcarských Alpách, sice přibližně z 6 000 obyvateleli, přesto však také jedno z předních evropských lyžařských středisek. Zermatt se nachází na úpatí Matterhornu v německy mluvícím kantonu Valais na jihu Švýcarska a nachází se pouhých 10 km od italských hranic (Cervinia). Takže není problém si jít dopoledne zalyžovat ve Švýcarsku, o pár hodin později si dát oběd v Itálii a o hodinu později už být zase zpět. Nejen proto je lyžařská oblast Zermatt známá jako jedno z nejlepších lyžařských středisek v Alpách a také i oblíbené místo mnoha lyžařů, kteří sem přicházejí z celého světa. Obec je obklopena třemi hlavními lyžařskými areály a lyžovat zde můžete dokonce i v letních měsících a to na ledovci. V zimě zde můžete lyžovat s krásným výhledem na stále dominantní horu Matterhorn a to konkrétně na Rothorn paradise (3 103 m), na Gornergrat (3 089 m) nebo až v ledovcové oblasti Klein Matterhorn (3 883 m). Zasněžené stezky zde najdete od listopadu do dubna. Také zde však najdete i 17 km dlouhou sjezdovku, která nabízí převýšení 2 200 metrů! Nechybí ani off-piste lyžování, ale prosím, berte na vědomí, že lyžovat mimo sjezdovky byste měli pouze s místním lyžařským průvodcem - lyžování v lavině není rozhodně legrace ...

 

Atrakce střediska

S dominantou jedné z nejkrásnějších hor Evropy - 4 478 metrů vysokým Matterhornem, se na pomezí Švýcarska a Itálie, rozkládá jedna z nejžádanějších lyžařských oblastí: Matterhorn - Zermatt. Díky své jedinečné poloze a kvalitním sněhovým podmínkám se švýcarská vesnička Zermatt stala známou doslova po celém světě. Lyžařské středisko Zermatt se rozkládá až na samém konci Mattertalu, pod nejslavnější a nejfotografovanější horou Švýcarska. Ta je ze všech stran obklopena dalšími čtyřtisícovkami, včetně slavné Monte Rosy. Lyžařské středisko najdeme ve Walliských Alpách a společně s italskou Cervinií a středisky Valtournenche a Breuil tvoří rozsáhlý lyžařský areál "Matterhorn Ski Paradise". Tento areál, který patří mezi největší a nejvýše položené v celé Evropě, poskytuje lyžování na skoro 400 km sjezdových tratí. Během celé sezóny je zde kvalitní sněhová pokrývka a to samozřejmě díky jeho vysoké nadmořské výšce. Lyžařské středisko Zermatt je také největším areálem s možností lyžování i během letních měsíců. Novinkou v areálu je proto společný letní skipas se sousedním areálem Saas-Fee, který vám umožňuje v létě lyžování na 41 km sjezdovek. Jelikož Zermatt patří mezi vyhlášené a hlavně velmi luxusní a skvěle vybavené středisko, odvíjí se od toho také ceny nejen za ubytování a stravování, ale také i za nejdražší skipas v celých Alpách. Výjimečnost tohoto resortu navíc potvrzuje i fakt, že je zcela uzavřeno pro automobilovou dopravu. Mnozí si tedy možná vyberou jako přístupové místo ke sjezdovkám přilehlý italský areál.

Náročnost sjezdovek

Samotné lyžařské středisko Matterhorn - Zermatt nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 195 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 50 600 osob/hod 2 pozemní lanovky, 9 kabinkových lanovek, 4 gondoly, 8 sedačkových lanovek a 10 pom. Matterhorn - Zermatt nabízí 18 km lehkých sjezdovek, 106 km středních sjezdovek a 71 km těžkých sjezdovek. Celá oblast Matterhorn Ski Paradise (Zermatt, Breuil, Cervinia, Valtournenche) pak nabízí celkem 313 km sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Zermatt

Aktualizováno 13/03/2016 01:00-4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje