Aletsch - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Křupavý sníh, křišťálově čistý horský vzduch, sluníčko od rána do večera a jasný výhled na nejkrásnějších 4 000 m vysoké vrcholky Valais... vítejte v Riederalp, Bettmeralp a Fiesch-Eggishorn, vítejte v aréně Aletsch. Aletsch Arena je obrovský, sluncem zalitý švýcarský lyžařský areál, který se řadí mezi nejlepší lyžařská střediska v Alpách. Ve skutečnosti se skládá z již dříve zmíněných vesnic, které jsou propojena rozsáhlými lyžařskými vleky a běžeckými tratěmi. A že jste nikdy neslyšeli Arena Aletsch? Tak to možná ani nejzkušenější lyžaři ve Švýcarsku, protože teprve nedávno byly tyto tři samostatné lyžařské areály spolu spojeny jako Aletsch Arena. Jednu z dominant také tvoří Aletsch Glacier - největší a nejdelší masivní ledovec, který je obklopen tyčící se Jungrau, Mönch, Aletschhorn, Eiger a dalšími obrovskými vrcholky Valais. Riederalp, Bettmeralp, Fiesch-Eggishorn: 3 stanice, 1 lyžařský areál, 35 moderních jednotek, připojených na 174 perfektně upravených sjezdovek kilometrů. Svahy určené jak pro začátečníky, tak zkušené lyžaře, snowparky, skluzavky, světelné noční stezky, 75,5 km zimních turistických stezek, 14 km sáňkování nebo mnoho slunečných teras. ALETSCH ARENA - to je celoročně multi-sportovní a rekreační areál s nádhernou švýcarskou alpskou scenérií.
Lyžařské středisko Aletsch (oblast Wallis) se nachází ve vzdálenosti 848 km od Prahy a 1 052 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Aletsch

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Aletsch

Lyžařská oblast Aletsch se nachází nad údolím řeky Rhony, nedaleko městečka Brig. Hlavním lákadlem a největší zajímavostí této oblasti, která je situovaná v kantonu Wallis - v jižním Švýcarsku, je zcela jistě největší a nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher. Díky němu byla také celá oblast zapsána do Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Během letní sezóny však ledovec není lyžařům přístupný. Do oblasti Aletsch také spadá i několik dalších lyžařských areálu, které celkově dohromady poskytují lyžování na 234 km sjezdových tratí. Jednotlivá městečka v této oblasti jsou zároveň držiteli certifikátu "Family Welcome", který je tím nejlepším předpokladem pro dobrou rodinnou dovolenou. Z místních svahů je velmi krásný výhled na protější stranu údolí Rhony, s vrcholky švýcarských Alp Mischabel, Matterhorn a Weisshorn. A díky i vysoké nadmořské výšce jsou zde sněhové podmínky po celou zimní sezónu přímo ideální. Horské lyžařské středisko Aletsch, které je Švýcari velmi milováno a které se nachází přibližně 50 km jižně od centra Švýcarska, se vyznačuje nejen množstvím sněhu, ale i dostatkem slunečných dnů, širokými sjezdovými tratěmi a co je také důležité - i absencí front u lanovek a velmi vlídným přístupem k turistům. Součástí lyžařské oblasti Aletsch Arena je i na východní straně městečko Fiesch, které se nachází u prameniště Rhony. Na západní straně to jsou pak vesnice Blatten a Belalp. 

 

Atrakce střediska

Lyžařská oblast Aletsch je celoročně multi-sportovní a rekreační areál, nabízející nádherné švýcarské alpské scenérie. Partnerství mezi Fiesch Eggishorn, Riederalp a Bettmeralp má za následek, že právě zde vzniklo toto velké a krásné lyžařské středisko, kde si můžete v klidu vychutnat nejen krásný výhled, ale i zdejší sjezdovky. Vleky začínají v blízkosti zejména Riederalp, 250 metrů dlouhý lyžařský tunel je připojen k Bettmerhorn. Zde se nacházejí obtížné svahy, které jsou zvláště oblíbené u odvážnějších lyžařů a snowboardistů. Velkou výhodou střediska je malý provoz v obcích a to samo o sobě nabízí příležitosti pro další zimní zábavy. Ski areál Aletsch Arena je velmi atraktivní Ski resort, jehož nabídku zimních sportů si každý návštěvník přebohatě užije. Pro zkušenější lyžaře a příznivce snowboardingu jsou vhodné černé sjezdovky v Belalpu, klidná rodinná dovolená se dá ideálně strávit na svazích spojených center Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp. Celý Aletschský region je díky vysoké poloze, a lyžování v nadmořské výšce až 2 500 m, velmi bohatý na sníh a proto je vhodný i pro jarní lyžování. Vaše příjemně strávená zimní dovolená může být završena i výběrem z aprés-ski nabídky střediska, např. návštěvou kluziště, bazénu (Riederalp, Bettmeralp, Blatten a Fiesch) či návštěvou zoologické zahrady ve Fiesch.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Fiescheralp nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 45 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 10 000 osob/hod 2 kabinkové lanovky, 2 sedačkové lanovky a 6 pom. 114 vleků. Fiescheralp nabízí 15 km lehkých sjezdovek, 17 km středních sjezdovek a 13 km těžkých sjezdovek.
Lyžařské středisko Riederalp nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 30 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 9 000 osob/hod 1 kabinková lanovka, 2 gondoly, 2 sedačkové lanovky a 4 pomy. Riederalp nabízí 15 km lehkých sjezdovek, 10 km středních sjezdovek a 5 km těžkých sjezdovek.
Lyžařské středisko Bettmeralp nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 99 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 33 000 osob/hod 1 pozemní lanovka, 7 kabinkových lanovek, 4 gondoly, 6 sedačkových lanovek a 18 pom. Bettmeralp nabízí 42 km lehkých sjezdovek, 45 km středních sjezdovek a 12 km těžkých sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Grindelwald

Aktualizováno 13/03/2016 01:00-6 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje