Praděd - Ovčárna - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Lyžařský areál Praděd - Ovčárna se nachází v okolí nejvyšší hory Hrubého Jeseníku - Pradědu, v blízkosti překrásného lázeňského města Karlova Studánka. Toto naše nejvýše položené a současně nejznámější zimní středisko leží pod vrcholkem Petrových kamenů, v nadmořské výšce 1 200 - 1 440 m nad mořem. Díky své poloze poskytuje návštěvníkům vynikající sněhové podmínky po 5 - 6 měsíců v roce. Lyžařská sezóna zde trvá nejdéle v Jeseníkách, často začíná již koncem října a sníh se zde obvykle udrží až do začátku května. Středisko disponuje 7 vleky s celkovou přepravní kapacitou 5 000 osob/hodinu a lyžovat lze na sjezdovkách o celkové délce 4,2 km. Sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti uspokojí jak začátečníky, tak i pokročilé lyžaře. Samozřejmě, že lyžařské středisko nabízí i možnost nočního lyžování. Ve středisku lze také využít služeb lyžařské školy. Na své si zde přijdou všichni milovníci zimních sportů, od sjezdového lyžování, snowbordu, až po běžkaře. Středisko se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Jeseníky a tímto faktem je do jisté míry ovlivňován i jeho provoz. Správa CHKOJ vydává povolení k zahájení provozu vleků a stanovuje termín ukončení provozu - vše závisí od výšky sněhové pokrývky. Na severních svazích Petrových kamenů (1 438 m.n.m.) jsou nejvýše položené vleky a sjezdové tratě na území České republiky. Milovníci bílé stopy hojně navštěvují nedaleký Praděd se 162 m vysokou televizní věží a přístupnou rozhlednou (za velmi příhodného počasí lze spatřit i Tatry).
Lyžařské středisko Praděd -Ovčárna (oblast Jeseníky) se nachází ve vzdálenosti 242 km od Prahy a 171 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Praděd - Ovčárna

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Praděd - Ovčárna

Lyžařské středisko Praděd - Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice. Vzhledem k tomu, že nástupiště lyžařských vleků se nacházejí ve výšce 1 300 m nad mořem, panují zde tradičně ty nejlepší sněhové podmínky. Lyžařská sezóna zde trvá nejdéle v Jeseníkách a na své si zde přijdou všichni milovníci zimních sportů. Jelikož je Ovčárna umístěna uprostřed národní přírodní rezervace Praděd, platí zde některá omezující opatření, jejichž cílem je chránit klenoty zdejší přírody. Vjezd na Ovčárnu je proto omezen a doprava je zajištěna kyvadlovou linkou z motorestu Hvězda (leží na komunikaci č. 445 mezi Malou Morávkou a Karlovou Studánkou, zde se nachází i záchytné parkoviště). Jak v zimní, tak i v letní sezoně zajišťují dopravu nejen lyžařů, ale i turistů na Hvězdu i Ovčárnu skibusy a cyklobusy. Podmínky a terény areálu Ovčárna uspokojí všechny příznivce sjezdového i běžkařského lyžování, vhodné podmínky k lyžování zde naleznou jak začátečníci, tak i zkušení a pokročilí lyžaři. Běžkaři si pak velmi pochvalují běžeckou trasu Švýcárna - Ovčárna, která slouží pro turistické i tréninkové účely.

 

Atrakce střediska

Praděd (1 492 m) - nejvyšší hora Hrubého Jeseníku (a pátá nejvyšší v celé České republice) je součástí Pradědského hřbetu na rozhraní Moravy a Slezska. Jedná se také o jedno z nejchladnějších míst v České republice, roční průměrná teplota se zde pohybuje kolem 1°C. Takže nikoho nemůže překvapit, že právě zde najdete vynikající sněhové podmínky. Podle některých dokonce ty nejlepší v celé České republice. Přístupnost lyžařského střediska je po silnici s usměrňovaným provozem. Výjezd z parkoviště Hvězda na točnu Ovčárna je povolen v každou celou hodinu a sjezd v každou půlhodinu. Nutno upozornit, že Ovčárna má omezený počet míst k parkování, takže návštěvníci a lyžaři, kteří se z kapacitních důvodů na parkoviště nedostanou, využívají kyvadlové autobusové přepravy. Ale pouze když svoje vozidla zaparkují přímo na parkovišti Hvězda nebo na dvou parkovištích v Karlově Studánce. Regulace kyvadlové dopravy, kterou zabezpečuje Sdružení Praděd (obce Malá Morávka a Karlova Studánka) je však dobře zajištěna.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Praděd - Ovčárna nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 4,2 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 5 300 osob/hod 7 vleků. Praděd - Ovčárna nabízí 2,7 km lehkých sjezdovek, 0,6 km středních sjezdovek a 0,9 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Jesenik

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje