Avoriaz - Portes du Soleil - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Avoriaz je francouzské horské středisko v samém srdci Portes du Soleil. Nachází se na území obce Morzine a patří mezi průkopnické města v lyžování. Jeho první vleky se datují do počátku roku 1930. Dnes je Avoriaz jedním z velkých francouzských lyžařských destinací a dokonce se řadí mezi top destinace na světě v snowboardingu. Avoriaz je ideálně umístěn v centru Portes du Soleil, v lyžařské oblasti s přístupem k vysokohorskému lyžování pro každého. To nejhezčí, co nabízí jsou zcela jistě panoramata v Alpách. Budete moci lyžovat ohromující krajinou, s otevřeným panoramatickým výhledem na Dents du Midi a Blanches, najdete zde široký výběr tras, členitého terénu a i možnost sjíždět do širokého otevřeného údolí nebo mezi stromy. Je to prostě zážitek, který apeluje na lyžaře všech věkových kategorií! Nadmořská výška zaručuje sněhovou pokrývku od prosince do dubna, s průměrem 8 metrů sněhu každou zimu. Lyžařské středisko Avoriaz... to je lyžování pro každého! Portes du Soleil je jedna z největších lyžařských oblastí na světě, která nabízí 650 km "štěstí". I díky tomu a pestrému výběru sjezdovek, nabízí oblast Portes du Soleil nekonečné možnosti. Oblast je také známa pro svou místní gastronomii.
Lyžařské středisko Avoriaz - Portes du Soleil (oblast Savojsko) se nachází ve vzdálenosti 981 km od Prahy a 1 186 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Avoriaz - Portes du Soleil

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Avoriaz - Portes du Soleil

Francouzsko-švýcarská oblast Les Portes du Soleil (Sluneční brána) je považována za největší propojený lyžařský areál na světě, který na území těchto dvou států nabízí 14 středisek, 650 kilometrů perfektně upravených sjezdových tratí, 8 snowparků a nepřeberné množství dalších možností. Celá oblast protíná hranice obou zemí a umožňuje všem se mezi nimi volně pohybovat, aniž by postřehli, že se vlastně nacházejí na území jiného státu. V této oblasti de také každoročně koná mezinárodní mistrovství ve snowboardingu. Z lyžařských středisek nacházejících se na území Francie můžeme jmenovat střediska Abondance, Avoriaz, Châtel, La Chapelle d’Abondance, Les Gets, Montriond, Morzine a Saint Jean d’Aulps. Přímo ve středu Portes du Soleil leží samotný Avoriaz, v blízkosti Ženevského jezera, s unikátním výhledem nejen na jeho hladinu, ale i na vrcholky Mont Blanc. Lyžařské letovisko vás zaujme svojí atypickou architekturou a ke strávení poklidné dovolené zde přispívá i fakt, že v samotném středisku nenajdete žádná auta. O zdejší dopravu se tak starají poze saně tažené koňmi, vaše vozidla je nutné zanechat na veřejných (i hlídaných) parkovištích. Oblast Les Portes du Soleil... "Sluneční Brány" nebo "Brány ke Slunci", se rozprostírá na hranici mezi Francií a Švýcarskem a vznikla propojením 13-ti lyžařských středisek mezi Ženevským jezerem a vrcholkem Mont Blanc. Za dobré viditelnosti si můžete vychutnat výhled na nedaleký Mont Blanc (4 807 m), Ženevské jezero a sousední pásmo pohoří Dents du Midi.

 

Atrakce střediska

Malebné městečko Avoriaz, které se nachází v nadmořské výšce 1 800 m nad mořem, najdete na francouzské straně, v samotném srdci lyžařského střediska Les Portes du Soleil. Moderní design a architektura města je přizpůsobena přírodě a okolí, čímž vzniká jedinečná harmonie a velmi příjemná atmosféra. Díky vyšší poloze Avoriazu jsou zdejší klimatické podmínky stálé, což zaručuje nejen dostatek sněhu, ale i sluníčka. Jeho výhodou je rychlá a hlavně jednoduchá dostupnost na sjezdovky, neboť se dá říci, že téměř z každého apartmánu můžete ihned vyrazit do střediska. Moderní lanovky vás dopraví na široké sjezdovky, které slibují sjezdy plné požitku. Středisko se může pochlubit i nově otevřeným aquaparkem "AQUARIAZ", který nyní patří k těm největším a také i nejvýše položeným na světě. Městečko Avoriaz spadá do regionu Chablais v Haute-Savoie a je dokola ohraničené Lac Leman (Ženevské jezero), řekou Arve a horou Mont Blanc. Avoriaz patří do lyžařského regionu Portes du Soleil, kromě již zmíněných osmi francouzských letovisek zahrnuje i dalších šest švýcarských středisek, kterými jsou Champéry, Champoussin, Les Crosets, Morgins, Torgon a Val d'Illiez). Celý Avoriaz je postaven ve futuristickém stylu, který udala první budova - Hotel Dromonts. Celkový vizuální dopad resortu je však zcela v souladu s přírodním prostředím. Budovy jsou většinou obloženy dřevem a břidlicí a proto není divu, že mnoho architektů, kteří se podíleli na návrzích města, bylo oceněno prestižní cenou francouzské akademie umění "Académie des Beaux Arts". 

Náročnost sjezdovek

Samotné lyžařské středisko Avoriaz 1800 (Portes du Soleil) nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 61 km sjezdovek, na které dokáže přepravit lyžaře 2 gondoly, 15 sedačkových lanovek a 11 vleků. Avoriaz 1800 nabízí 32 km lehkých sjezdovek, 16 km středních sjezdovek a 13 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bourg-Saint-Maurice

Aktualizováno 13/03/2016 01:53většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje