Livigno - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Zřejmě nejoblíbenějším italským zimním střediskem je horské městečko Livigno, které se nachází v nadmořské výšce nad 1 500 m n.m. na severu Itálie v srdci Alp, v nejsevernější části Lombardie. Livigno (celoročně obývané) je městečko táhnoucí se dolinou Valle di Livigno, v sevření až 3 000 m vysokých horských masivů. Svým netradičním tvarem připomíná dlouhého hada, který se natáhl přes celé údolí.
Lyžařské středisko Livigno (oblast Alta Valtellina) se nachází ve vzdálenosti 728 km od Prahy a 790 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Livigno

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Livigno

Významné vysokohorské italské středisko Livigno (1 809 m - 2 798 m) se nachází prakticky na hranici mezi Itálií a Švýcarskem a leží mezi národními parky Stelvio a Swiss. Lyžařský areál nabízí výborné podmínky pro všechny druhy lyžování, od těch nejprudších sjezdovek (nacházejících se podél lanovky Carosello), až po ty mírné a zejména široké sjezdovky. Mnoho cvičných terénů se zde nachází i pro začátečníky a méně zkušené lyžaře. Severní svahy střediska jsou vhodné pro vyznavače freeride. Samozřejmě, že na své si přijdou také vyznavači snowboardingu, pro ně je připravena ve snowparku U-rampa. Díky své poloze zajišťuje areál po dlouhé období dostatek sněhu a zejména pak slunečné počasí, které tak jen podtrhuje zážitek z lyžování na širokých a upravených sjezdovkách či okolních běžkařských tratích. Nutno dodat, že středisko v Livigno nabízí opravdovou italskou pohostinnost.

 

Atrakce střediska

Livigno, které se nachází nedaleko St. Moritzu v italských Alpách a patří do oblasti Sondrio, je známá lyžařská oblast údolí Alta Valtellina, která je tvořena z několika lyžařských středisek. Nnejznámějšími jsou právě Livigno, ale i Bormio, Valdidentro a Valfura. Vzhledem ke své nadmořské výšce (mezi 1 225 m a 3 012 m) zde zaručují sjezdovky stále skvělé sněhové podmínky. Tato oblast je také velice dobře známá svou dlouholetou pořadatelskou tradicí v nejrůznějších světových závodech v alpském i klasickém lyžování. Toto vysokohorské italské středisko prostě nabízí nejen výborné podmínky pro lyžování, ale i výjímečnou jistotu sněhové nadílky, slunečné počasí, čistý vzduch a moderní lanovky. Daní jsou však vyšší ceny ubytování a většinou nedostatek hotelových kapacit.

Náročnost sjezdovek

Lyžařská oblast Livigno nabízí celkem 115 km perfektně upravených sjezdovek. K dispozici je 40 km lehkých sjezdovek, 55 km středních sjezdovek a 20 km těžkých sjezdovek, na které dokáže přepravit až 47 300 osob/hod 5 kabinových lanovek, 1 gondola, 14 sedačkových lanovek a 11 pom.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Santa Caterina

Aktualizováno 13/03/2016 01:19jasnojasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje