Les Ménuires - 3 údolí - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Les Menuires je lyžařské středisko v údolí Belleville Les Trois Vallées mezi Saint-Martin-de-Belleville a Val Thorens. Resort nabízí 48 restaurací, 39 lyžařských vleků a 62 tras. Středisko má moderní sjezdovky a mnoho svahů pro začátečníky. V roce 1992, v rámci zimních olympijských her, středisko také hostilo slalom mužů v alpském lyžování. Lyžařské středisko, které bylo založeno v roce 1964 a má nadmořskou výšku 1 850 m n.mm., nabízí nejen lyžařské areály, ale i celou řadu dalších aktivit. Střediska Svatý Martin et Les Menuires umožňuje přímý přístup na největší propojenou lyžařskou oblast na světě, je součástí 3 Vallées a nabízí 600 km sjezdovek a 172 vleků, spojující Les Menuires / Saint Martin Val Thorens Orelle, Méribel, Courchevel, La Tania a Brides-les- Bains. Má novou architektonickou krajinu (chaty a rezidence z tradičního kamene a dřeva), která je stále více a více autentická.
Lyžařské středisko Les Ménuires - 3 údolí (oblast Savojsko) se nachází ve vzdálenosti 1 148 km od Prahy a 1 353 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Les Ménuires - 3 údolí

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Les Ménuires - 3 údolí

Les Ménuires, které leží ve stejném údolí jako Val Thorens, ale v nižší nadmořské výšce (1 800 - 1 900 m), patří bezesporu mezi nejvyhledávanější zimní střediska ve Francii. Zdejší systém lanovek a vleků zde umožňuje lyžování jak v samotném středisku, tak i v celém regionu "Tři údolí". Zvláště vyhledávané je v oblasti lyžování a snowboarding mimo sjezdovky. Sněhovou pokrývku tohoto "bílého království" během celé sezóny garantuje kromě polohy a nadmořské výšky, i v Evropě jedinečný systém umělého zasněžování. Samotné lyžařské středisko Les Ménuires, které nabízí přímý vstup na sjezdovky, se nachází v nadmořské výšce 1 850 m nad mořem. Donedávna, možná i neprávem, bylo známé jako jedna z nejošklivějších alpských lokalit, zejména kvůli její nepěkné architektuře, která byla "přidána" do centra městečka v roce 1960. V poslední době se však stalo více osvíceným a městečko učinilo kroky k výraznému zlepšení vzhledu tohoto výhodného střediska. A dnes, se nejen díky svým pěkným chatkám ze dřeva a kamene, ale i příznivým cenám stává čím dál tím atraktivnějším. A navíc, ve zdejší lyžařské oblasti si můžete vychutnat vše, co k pořádné zimní dovolené patří - zasněžené sjezdovky, pestrá nabídka aktivit pro volný čas a rozmanitou gastronomickou nabídku.

 

Atrakce střediska

Lyžařské středisko Les Ménuires, které prakticky leží před branami nejvýše položeného Val Thorens, je současně i příznivě spojeno přes alpský hřeben s mondénním Méribelem. Tato jeho poloha na křižovatce všech "Tří údolí" umožňuje pohodlné lyžování každý den v jiném údolí. Celá oblast Les Ménuires nabízí v celkové délce skoro 160 km lyžování všech stupňů obtížnosti a je propojena množstvím lanovek a vleků i s ostatními středisky Val Thorens, Méribel a Courcherel. Velmi vyhledávané je zde lyžování v nedotknutém sněhu mimo sjezdovky. Resort Les Ménuires se nachází (společně s Val Thorens a Saint Martin de Belleville) v údolí Belleville a je jedním ze středisek, které tvoří obrovskou lyžařskou oblast Les Trois Vallées - Tři údolí. Středisko Les Ménuires bylo otevřeno v polovině 60. let a nedaleký Albertville byl při zimních olympijských hrách roku 1992 dokonce poctěn pořádáním olympijského závodu mužů ve slalomu. Les Ménuires je také vnímáno jako nejlevnější středisko z Trois Vallees míst ve francouzských Alpách. Navíc je lyžařské středisko, které se nachází v Savoie, rájem sportovců, zejména pro jeho rozsáhlý prostor, technické sjezdovky a mimořádné volné terény. Díky pestré nabídce všech činností a krásné krajině uspokojí středisko jak začátečníky, tak i milovníky náročného lyžování. Sjezdovky mezi Ménuires a Saint Martin de Belleville jsou vhodné zejména pro děti a začínající lyžaře, dlouhé a obtížné terény se nacházejí směrem na Vallon du Lou. Ty jsou pak vhodné pro zkušené lyžaře. Naleznete zde i tři freestylové zóny v Snowcross de la Becca.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Les Ménuires nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 160 km sjezdovek, z toho je 90 km lehkých sjezdovek, 56 km středních sjezdovek a 14 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bourg-Saint-Maurice

Aktualizováno 13/03/2016 01:53většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje