Les 2 Alpes - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Les Deux Alpes (známé také jako Les 2 Alpes nebo Les 2 Alpes 3600) je lyžařské středisko, nacházející se ve francouzském Isère departementu. Obec, která má základní nadmořskou výšku 1 650 m a postupně se zvedá na 3 600 m, se může pochlubit největším lyžařským ledovcem v Evropě a ve Francii druhým nejstarším lyžařským střediskem (po Chamonix), kde se nachází největší hora v západní Evropě - Mont Blanc. Jméno "2 Alpes" v názvu neodkazuje na hory, jak by se dalo předpokládat, ale do sousedních vesnic Venosc a Mont de Lans (na dvě protilehlé stráně, dvě sousedící oblasti původní horské pastviny), které se nacházejí v hlubokých údolích na severní a jižní špici prodlouženého střediska Les Deux Alpes. Není to však jen sníh, lyžování na ledovci a snowboard co přitahuje hromady návštěvníků každý rok - Les Deux Alpes je také rájem pro horolezce, cyklisty a chodce. Prostor pro letní aktivity je stejně tak široký jako v zimě, což je dnes velmi populární. Jedná se o největší lyžařské středisko v Dauphine regionu, Les Deux Alpes tvoří součást lyžařské oblasti Grande Galaxie, spolu s Alpe d'Huez, La Grave, Puy St Vincent a Vaujany. Lyžovat zde můžete na 220 km upravených sjezdovek.
Lyžařské středisko Les 2 Alpes (oblast Isére) se nachází ve vzdálenosti 1 172 km od Prahy a 1 286 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Les 2 Alpes

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Les 2 Alpes

Populární francouzské lyžařské středisko Les Deux Alpes (Les 2 Alpes) se nachází v samém srdci Oisans, v blízkosti masívu La Meije, v horní části krásného údolí Veneon. To se nachází pouhých 70 km od Grenoblu a 160 km od Lyonu. Les 2 Alpes vzniklo spojením dvou vesniček: Mont de Lans a Venosc. Stalo se tak významným lyžařským centrem nejen díky jeho neopakovatelné atmosféře, ale i vysokou úrovní infrastruktury. A díky i jeho vysoké nadmořské výšce, velice příznivému klimatu, kvalitě a množství sněhu se toto středisko stalo také jedním z nejnavštěvovanějších. Velice dobrý systém zasněžování umožňuje lyžování až 170 dní v roce. Les Deux Alpes se skládá ze dvou velice rozdílných center a každé z nich má svoji vlastní infrastrukturu. Jsou to středisko a vesnička. Ve středisku najdete více než 200 obchodů a 40 restaurací, vesnička (která se nachází u vjezdu do střediska) zase poskytuje veškeré služby pro turisty. Je tvořena sítí krytých parkovišť a tvoří ji malé uličky a malé budovy chatového stylu, které jsou vyhrazeny pouze pro pěší. Všechny obchody zde naleznete na náměstí Place des Arcades. Najdete zde však i druhé náměstí - La Grand Place. Lyžařské středisko Les 2 Alpes nabízí především sjezdy ze všech možných typů tratí jak na lyžích, tak na snowboardu. K mání je také i nepřeberné množství sportovních aktivit, které uspokojí všechny, kteří by si rádi udělali pauzu a chvíli volna a chtěli by poznat i jiné aspekty horského života. Les Deux Alpes je navíc rájem pro backcountry a nadšence lyžování mimo sjezdovky a nabízí nekonečný výběr horských aktivit, pestré après-ski a rušný noční život, spolu s dobře zachovalou tradicí.

 

Atrakce střediska

Moderní alpské lyžařské středisko Les 2 Alpes je situováno na úpatí největšího lyžařsky sjízdného ledovce v Evropě, což spolu s výbornou kvalitou sněhu a příhodným klimatem zaručuje velmi dlouhou zimní sezónu. Za příplatek je možné i lyžování v oblasti La Grave, které skýtá převýšení 2 150 metrů. Sjezdovky Les Deux Alpes jsou určené pro všechny typy lyžařů, jejich horní část je mírnější - carvingová, spodní část je zejména určena pro zkušenější lyžaře a snowboardisty. K dispozici je i freestylová zóna The Slide pro lyžování a snowboarding, která byla navržená předními sportovci. Zahrnuje nejen zajímavé atrakce všeho druhu, ale i pečlivě vybavený - 10 let budovaný letní snowpark, kaňony, průrvy, vodopády či boardercross. Středisko se tak snaží stále více se orientovat na mladé sportovce, které k pobytu láká i moderními sněhovými vymoženostmi, náročným terénem i bohatou nabídkou aprés-ski. Jižní strana lyžařského střediska, původní vesnice Venosc, je velmi příjemná a atraktivní strana letoviska. Severní strana je tvořena především velkými betonovými stavbami, ale má tu výhodu, že na svazích naleznete mnoho obchodů, hospod a restaurací. Vyzkoušet zde můžete celou řadu aktivit, od paraglidingu přes výlety na sněžnicích až samozřejmě možnost relaxovat v lázeňském centru. Středisko Les Deux Alpes je proto velmi populární mezi mladšími návštěvníky, zejména mezi mladými snowboardisty, kteří zde mají možnost výběru snowparku freestyle a freeride a to ve velkých off-piste oblastech. Rostoucí popularita mladších lyžařů znamená prosperující noční život!

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Les 2 Alpes nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 220 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 77 000 osob/hod 1 pozemní lanovka, 3 kabinkové lanovky, 3 gondoly, 21 sedačkových lanovek a 19 pom. Les 2 Alpes nabízí 78 km lehkých sjezdovek, 98 km středních sjezdovek a 44 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Briancon

Aktualizováno 13/03/2016 03:00-1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje