Sestriere - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Sestriere je obec v provincii Turín, vzdálená 17 km od francouzských hranic. Nachází se v srdci jedné z největších evropských lyžařských oblastí známých jako Via Lattea (Mléčná dráha). V areálu střediska Sestriere se lyžuje především na jedné straně údolí, druhá strana vás zavede na vrchol hory Fraiteve, odkud se naskytá nádherný panoramatický výhled na celou "Mléčnou dráhu". Se svými 2 035 metry nad mořem to je městečko, jehož radnice se nachází v nejvyšší nadmořské výšce.
Lyžařské středisko Sestriere (oblast Piemont) se nachází ve vzdálenosti 1 076 km od Prahy a 1 215 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Sestriere

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Sestriere

V nadmořské výšce 2 035 metrů nad mořem se nachází Sestriere - jedno z nejlépe vybavených a moderních zimních středisek v Alpách. Sestrière je proslulé zejména svým impozantním výhledem na panorama západních alp a samozřejmě, že i jeho různými sjezdy a sjezdovkami i mimo tratě. Společně s resorty Sauze d’Oulx, Oulx, Sansicario, Cesana, Pragelato, Claviere a francouzským Montgenèvre je jedním ze středisek, které tvoří rozlehlý lyžařský areál Via Lattea, známý jako "Mléčná dráha". Sestriere (bylo vybudováno ve 30. letech minulého století) je epicentrem a nejproslulejším resortem tohoto areálu, tamní svahy dokonce pravidelně hostí závody Světového poháru v alpském lyžování. Konalo se zde i Mistrovství světa (1997) a roku 2006 i souboje o medaile v mužských alpských disciplinách v rámci turínské olympiády.

 

Atrakce střediska

Již léta jsou při vstupu do střediska dvě hotelové věže symbolem Sestrière, které je od města Turin vzdáleno zhruba 100 km. Proslavilo se i tím, že v roce 2006 se stalo nejvyšším dějištěm olympijských her. A právě hotelové věže sloužili 1 700 atletům jako olympijská vesnička. Architekturou však městečko spíše připomíná typická francouzská lyžařská střediska - zdejší lyžařská aréna je však v typicky italském stylu. Mimo sjezdovky je zde velmi široká také nabídka aktivit volného času. Kromě vyhřívaným venkovních bazénů tu nechybí ani nejvyše položené 18ti jamkové golfové hřiště Evropy. Lyžařské středisko Sestriere je speciálně vhodné pro začátečníky, mateřské svahy se nacházejí přímo v centru letoviska.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Sestriére (Kottické Alpy) je součástí lyžařské oblasti Via Lattea, která dohromady nabízí 400 km perfektně připravených sjezdovek všech obtížností. K dispozici je tak 1 pozemní lanovka, 5 gondol, 38 sedačkových lanovek a 33 pom, které dokáží přepravit až 113 000 osob/hod.
Ski region Sestriére a Via Lattea nabízí 95 km lehkých sjezdovek, 220 km středních sjezdovek a 85 km těžkých sjezdovek.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Oulx

Aktualizováno 12/03/2016 16:49skoro jasnoskoro jasno16 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje