Malga Ciapella - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Jedna z nejvýše položených italských vesniček Malga Ciapela je malá obec na úpatí ledovce Marmolada (3 343 m n. m.), který je nejvyšším vrcholem italských Alp. Marmolada - královna Dolomit, která je a vždy byla cílem milovníků lyžování, se nachází východně od Trenta v severovýchodní Itálii asi 100 kilometrů severovýchodně od Benátek, ze kterých je za jasného dne viditelná. Z vesnice se na vrchol dostanete třemi úseky lanovky.
Lyžařské středisko Malga Ciapela (oblast Arabba a Marmolada) se nachází ve vzdálenosti 701 km od Prahy a 710 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Malga Ciapela

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Malga Ciapela

Marmolada (Královna Dolomit) s nadmořskou výškou 3 342 m je nejvyšší horou Dolomit. Jeho severní strana je pokryta ledovcem. Letovisko Marmolada Gletscher zahrnuje vesnice Arabba a Malga Ciapela, které jsou spojeny dohromady. Malga Ciapela-Marmolada (nebo také Malga-Ciapela/Marmolada) je středně velký lyžařský areál, který je snadno dosažitelný z lanovek Malga Ciapela a Lago Fedaia. Zde se nachází 12 km dlouhá sjezdovka "La Bellunese", která vede z Punta Rocca (3 270 m) až do Malga Ciapela. Tento svah je považován za nejkrásnější v Alpách a dokonce i  v celém prostoru Dolomiti Superski. Je to však velmi těžký sjezdovka z důvodu velmi proměnlivých povětrnostních podmínkách. Lyžařský areál nabízí lyžařům neuvěřitelných 1 820 metrů vertikálního klesání.

 

Atrakce střediska

Malga Ciapela leží v údolí Val Pettorina, na úpatí průsmyku Fedaia. Z tohoto malebného letoviska se můžete dostat nejmodernější lanovkou až do Punta Rocca (3 269 m), kde se vám naskytne nádherná vyhlídka na Dolomity. Za jasného dne odtud můžete dokonce i spatřit Lido of Venice. Malga Ciapela má několik zajímavostí v okolí, které stojí za to vidět ve dnech, kdy zrovna nelyžujete. Skvělé místo pro začátek je prohlídka Muzea Velké války (Museum of the Great War), kde se nachází expozice o první světové válce. Existuje zde také řada krásných starých kostelů, včetně Feltre-Belluno, Pietralba-Alto Adige nebo Valle di Non-Trentino.

Náročnost sjezdovek

Malga Ciapela-Marmolada (nebo také Malga-Ciapela/Marmolada) je středně velký lyžařský areál, který nabízí kromě 20 km sjezdovek také 3 kabinové lanovky, 2 sedačkové lanovky a 2 vleky. Navíc je ale Malga Ciapela dobře napojena na blízké sjezdovky v Arabba, známém lyžařském středisku v blízkosti fascinující Sellaronda. V blízkosti se také nacházejí mírné svahy lyžařského areálu Padon. Dohromady se vám tak nabízí 76 km sjezdovek, které jsou rozděleny na 41 km lehkých sjezdovek, 27 středních sjezdovek a 8 km těžkých sjezdovek. K dispozici jsou 3 lyžařské vleky a 10 sedačkových lanovek.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Cortina d'Ampezzo

Aktualizováno 13/03/2016 03:000 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje