Cortina d'Ampezzo - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Populární středisko zimních sportů Cortina d'Ampezzo je město v provincii Belluno v severoitalském Benátsku. Cortina se nachází v centru Valle d'Ampezzo a je umístěna mezi Cadore (na jihu) a Val Pusteria (na severu), Val d'Anisiei (na východě) a Agordem (na západě) - kompletně obklíčená Dolomity. Ačkoliv nejvyšší vrchol Toffana di Mezzo se tyčí do výšky 3 244 metrů, centrum města se nachází ve výšce 1 224 metrů nad mořem.
Lyžařské středisko Cortina d'Ampezzo se nachází ve vzdálenosti 704 km od Prahy a 689 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Cortina d'Ampezzo

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo (Cinque Torri, Cristallo, Faloria, Lagazuoi, Passo Falzarego a Tofana) - luxusní horské městečko s patřičnými cenami, nabízí poměrně pestré lyžování, které je ale dost roztroušené po mnoha okolních svazích. Ty jsou spolu propojené pouze skibusem. Nejoblíbenější místo je bezesporu olympijský areál pod Tofanou, protože právě zde se v minulosti konaly zimní Olympijské hry a Mistrovství světa v krasobruslení. Na svazích Stratofane se také každoročně koná závod světového poháru v lyžování. Areál Socrepesse je známý zase svými strmými červenými a ve vyšších polohách černými tratěmi. Středně náročné tratě, nacházející se v působivé vysokohorské krajině, jsou pak přímo na Tofaně. Na protilehlý svah Faloria se sice vyjíždí z města jen starými visutými kabinkami, ale ve vlastních areálech se většinou svezete expresními sedačkami.

 

Atrakce střediska

Terén v Cortina d'Ampezzo je rozmanitý a skýtá vše od vysokohorských kotlin až po přehledné louky nad městem. Atraktivní je i součet zdejších tratí - 147 km, i přesto, že jsou rozptýlené do mnoha jednotlivých center. Kouzelný je také malý areál Ra Vallées s jedinečným panoramatem, který nabízí tři sedačky a šest středně těžkých tratí s převýšením do 500 m. Největší areál se nachází přímo v Cortině, velkým plusem tohoto střediska jsou liduprázdné sjezdovky. Středisko je obklopené Monte Cristallo, Sorapis a Tofana, panoramatického výhledu si užijete v průsmyku Passo Falzarego. Lyžování nad městem nabízí mírné loučky, ale nahoře na vás čekají strmé sjezdovky, včetně olympijské závodní tratě.

Náročnost sjezdovek

Cortina d'Ampezzo nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje více než 147 km sjezdovek. Samotný lyžařský areál Cortina d´Ampezzo nabízí 55 km lehkých sjezdovek, 46 km středních sjezdovek a 19 km těžkých sjezdovek, na které vás dopraví 5 kabinových lanovek, 28 sedačkových lanovek a 5 pom. Dohromady pak celá oblast (San Vito di Cadore, Auronzo a Misurina) zahrnuje 61 km lehkých sjezdovek, 65 středních sjezdovek a 21 těžkých sjezdovek, na které vás dopraví 5 kabinových lanovek, 34 sedačkových lanovek a 9 pom.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Cortina d'Ampezzo

Aktualizováno 13/03/2016 03:000 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje