Vrátna dolina - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Největší středisko nejen letní, ale i zimní turistiky v této oblasti - Vrátna dolina, je údolí v Kriváňské Malé Fatře. Nachází se tři kilometry od obce Terchová a je považována za nejhezčí údolí Malé Fatry. Velmi působivý je především úzký kaňon Tiesňavy s několika vodopády, které vytváří říčka Varínka. Zajímavé útvary zde také vytváří Dolomitové skály. Kouzelná Vrátna dolina je vyhledávaným zimním střediskem. Nabízí možnosti jak pro zkušené lyžaře, tak i pro začátečníky. Na své si také přijdou i vyznavači snowboardingu, skialpinismu nebo extrémního lyžování. Přímo ideálním místem pro rodiny s dětmi je lokalita Tížinka, kde si v pohádkové krajině můžete vychutnat třeba sáňkování. Ski centrum VRÁTNA - to jsou 4 propojené lokality: Paseky, Poludňový grúň, Príslop a Chleb. Na ten také vede kabinová lanovka, která je určená pro přepravu peších turistů a lyžařů. Garance sněhu, 15 lyžařských vleků + 2 lanovky (1 sedačková lanovka, 1 kabinková lanovka), nová 8-místná kabinková lanovka na Chleb s celoročním provozem! Dále 14 km sjezdovek, 17 lyžařských tratí, noční lyžování, snowboardový park a běžecké tratě - Chata Vrátna (4 km), Štefanová (6 km), Podžiar (8 km) a sáňkařské tratě, tak to vše je lyžařský areál Vrátna dolina.
Lyžařské středisko Vrátna dolina (oblast Malá a Velká Fatra) se nachází ve vzdálenosti 434 km od Prahy a 231 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Vrátna dolina

OdDníKamDop.Str.Cena
 
         

Lyžařské středisko Vrátna dolina

Asi 25 km od Žiliny, nad rázovitou obcí Terchová (znalcům slovenské historie se pak při vyslovení tohoto jména zcela jistě vybaví rodiště slovenské národní legendy, zbojníka Juraje Jánošíka), se nachází Vrátná dolina. V její sousedství pak najdeme jeden z nejvyšších vrcholů Malé Fatry - Velký Rozsutec, dosahující výšky 1 609 metrů nad mořem. Lyžařský resort Vrátna se pak nachází ve stejnojmenné dolině takřka uprostřed Malé Fatry, podle mnohých nejkrásnějšího pohoří Slovenska. Lyžařům je tato oblast známa především díky vrcholu Chleb, na který byla před pár lety i vyvedena nová kabinová lanovka a jenž je vedle Chopku druhou nejoblíbenější lyžařskou oblastí Slovenska. Vrátná dolina se tak stala jedním z nejkrásnějších lyžařských středisek na Slovensku s kvalitními sjezdovými tratěmi, kde se dokonce často pořádají závody Evropského poháru. Nejvyšším bodem střediska je Snilovské sedlo pod Chlebom, odkud se nabízí vskutku nádherné výhledy na celou Malou Fatru i na Martinské hole. Vrátna, která na území zhruba 36 km2 soustřeďuje velké množství přírodních krás a zajímavostí, je považována za nejkrásnější a nejatraktivnější dolinu Malé Fatry. Impozantní vstup do doliny vytváří skalní útvar zvaný Tiesňany, který nabízí početné vodopády. Právě v této dolině se pak nachází nejvýznamnější středisko cestovního ruchu v této oblasti s lyžařským areálem, který nabízí nejen vynikající podmínky pro sjezdové lyžování, běžecké lyžování, ale i pro snowboarding. Lyžařská sezóna ve Vrátnej trvá kolem 150 dní a zdejší lyžařské svahy uspokojí i nejnáročnější lyžaře. A to nejen díky dokonalé úpravě terénů a umělému dosněžování, ale také i díky široké nabídce - včetně služeb večerního lyžování. Lyžařské středisko je dostupné vlakem - do Žiliny (na trase Bratislava - Poprad) a dále do stanice Varín, autobusem - do Žiliny a dále přes Terchovou do Vrátnej (34 km) nebo autem - do Žiliny a odtud do Vrátnej. 

 

Atrakce střediska

Ski resort Vrátna Free Time Zone, který se nachází v okouzlující dolině v kriváňské části národního parku Malá Fatra, je velmi vyhledávaným zimním střediskem, jehož lyžařský areál se nachází v nadmořské výšce od 600 m.n.m. do 1 709 m.n.m. Areál Vrátna, který má co nabídnout jak rodinám s dětmi, tak i snowboardistům, milovníkům freeridingu, skialpinistům či běžkařům, si v rámci oficiálního hodnocení získal pět hvězdiček a je tak zárukou dobrého sportovního vyžití, k čemuž přispívá i 7 800 m uměle zasněžovaných tratí. Samotné lyžařské středisko Vrátná, které se nachází tři kilometry jízdy od Jánošíkovi sochy v Terchové, je rozděleno do čtyř lokalit: Paseky (600 - 990 m ), Poludňový Grúň (945 - 1 220 m), Chleb (740 - 1 520 m) a Príslop (670 - 925 m). Centrem areálu překvapivě není nejvyhledávanější kopec Malé Fatry a ikona oblasti - Chleb, ale předsunutý svah Paseky, obsluhovaný moderní čtyřsedačkou a trochu už méně moderní pomou. Právě zde se nachází jak centrální parkoviště pro 400 vozů, tak i hlavní pokladna, sídlo tří lyžařských škol, půjčovna, budova s nekuřáckou restaurací a barem a nebo i prodejna suvenýrů.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Vrátna dolina nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 14 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 10 900 osob/hod 2 lanovky a 12 vleků. Vrátna dolina  nabízí 2 km lehkých sjezdovek, 6,5 km středních sjezdovek a 5,5 km těžkých sjezdovek.

 

Slovensko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Zilina

Aktualizováno 13/03/2016 01:30zamračenozamračeno4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje