Harrachov - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Harrachov je město a významné horské letovisko, které se nachází v zapadním cípu Krkonoš. Rozkládá se pod Čertovou horou, v širokém údolí řeky Mumlavy. Harrachov patří mezi nejoblíbenější horská střediska v České republice a je vzdálen pouze několik km od hraničního přechodu s Polskem. Sportovní areál Harrachov disponuje 1 vlekem a 3 lanovkami, lyžovat můžete na sjezdovkách všech druhů obtížnosti o celkové délce přes 7 km. Lyžařské sjezdovky jsou vybaveny moderním systémem umělého zasněžování, který umožňuje kvalitní lyžování až 5 měsíců v roce. Dopravu na Čertovu horu zajišťují dvě čtyřsedačkové lanovky. Projížďku dlouhou 1 303 metrů, kterou urazí za 8,7 minut, překonává převýšení 357 metrů. Asi 200 m od lanové dráhy Delta, směrem k areálu velkých můstků, se nachází lyžařský vlek Doplik. Ten je vhodný zejména pro začátečníky, děti nebo pro méně zdatné lyžaře. Další lanovkou v Harrachově je lanovka Můstky, která slouží k přepravě skokanů a techniků na nájezdové věže můstků v době závodů. Večerní lyžování je provozováno právě na Dopliku. Z Čertovy hory se spouštějí celkem čtyři sjezdovky různých obtížností.
Lyžařské středisko Harrachov (oblast Krkonoše) se nachází ve vzdálenosti 134 km od Prahy a 331 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Harrachov

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Harrachov

Krkonoše se rozkládají na rozhraní Polska a České republiky a jsou součástí pohoří Vysokých Sudetů, jejichž nejvyšším vrcholkem je Sněžka. Se svými 1 600 m nadmořské výšky představuje zároveň i nejvyšší horu České republiky. Poblíž vrcholu Medvědín také pramení i řeka Labe, jedna z největších řek Evropy. Pro místní region jsou typické zejména kamenité skalnaté vrcholky a pěkná horská jezírka. Středisko zimních sportů Harrachov, nacházející se v Krkonošském Národním parku, nabízí vše, co je zapotřebí pro vaši příjemně strávenou dovolenou na horách. Kromě dobře upravovaných sjezdovek zde najdete i moderní lanovky a vleky a nechybí ani nekonečně dlouhé běžecké stopy, vedoucí po horských sedlech a hřebenech. Za svou nabídku volnočasových aktivit a après ski se ve srovnání s tím tradičním rakouským nemusí vůbec za nic stydět. Jedno z nejkrásnějších středisek zimních sportů v České Republice - Harrachov, to je prostě lyžování s mistrovskou tradicí. Zaměření tohoto lyžařského střediska je všestranné a kromě kvalitních sjezdových tratí nabízí Harrachov i ideální podmínky pro běžkaře a lyžařskou turistiku všech stupňů náročnosti. Lyžařské středisko Harrachov je také velmi známým místem skokanských soutěží, včetně Světových pohárů a Mistrovství světa. 

 

Atrakce střediska

Město Harrachov je zřejmě nejznámějším centrem zimních sportů v České republice, které leží v oblasti západních Krkonoš a Jizerských hor, přímo u polských hranic. Lyžařské středisko se nachází na úpatí Čertovy hory, v nadmořské výšce 650 m a je známé zejména díky Evropskému a Světovému poháru ve skocích na lyžích, jehož závody jsou přenášeny do celého světa. Původní městečko, které bylo založeno v 17. století, než se stalo známé jako středisko zimních sportů, proslulo zejména díky prvotřídnímu sklenářskému průmyslu. V dnešní době je však známé nejen díky svým skokanským můstkům (K8, K15, K40, K70, K90, K120 a K185), ale i svou ideální polohou v nádherných Krkonoších. K oblíbenosti lyžařského střediska rovněž významně přispívá i široká nabídka sportovních aktivit jak pro malé, tak i velké. Lze říci, že Harrachov patří k známým a velmi oblíbeným destinacím milovníků zimních sportů (a také zde funguje nejstarší sklárna v Evropě), jehož skiareál, nacházející se pod Čertovou horou, je srdcem města v zimní sezóně. Na úbočí Čertovy hory se pak nachází také několik skokanských můstků, včetně mamutího můstku pro lety na lyžích. Tyto můstky jsou obsluhovány zvláštní lanovkou, která má přepravní kapacitu 212 osob za hodinu. Lyžařské středisko Harrachov se táhne od stejnojmenného městečka (650 m) přes Čertovu Horu až do výšky 1 020 m. Tady na vás čeká 7,4 km nejlépe upravovaných sjezdovek, 2 sedačkové lanovky a 4 vleky. O dobré sněhové podmínky se postará několik sněžných děl, které umožní provoz na sjezdovkách až 5 měsíců v roce. Nejtěžší sjezdovka má název "Černá" a dostanete se na ni sedačkovou lanovkou, která vede okolo skokanských můstků. Ta vám také umožní i skvělý výhled na ně. V bezprostředním okolí střediska najdete rovněž četné menší svahy, které jsou vhodné zejména pro začátečníky. Se skipasem Skiregion.cz navíc můžete navštívit i sjezdovky na Pasekách (10 km), v Rejdicích (3,5 km) a v Příchovicích (3 km).

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Harrachov nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 7,4 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 6 600 osob/hod 2 lanovky a 4 vleky. Harrachov nabízí 2,2 km lehkých sjezdovek, 3,9 km středních sjezdovek a 1,3 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Liberec

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje