Valmeinier - Galibier Thabor - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Valmeinier se nachází v severních Alpách, v jihovýchodní Francii, v samém srdci údolí Maurienne, na úpatí Mont Thabor (3 207 m n.m.). Lyžařský areál střediska Valmeinier Valloire, který najdeme na prahu národního parku Vanoise, je také dobře známý jako: " Galibier - Thabor". Zde zažijete úplnou svobodu jak na slunci, tak na sněhu, která je podstatou Valmeinier! Kouzlo vrcholků kolem Valmeinier Les Ecrins na jedné straně, La Vanoise na straně druhé. Resort má dvě strany, s velkým výběrem sjezdovek - nejdivočejší na okraji velkých přírodních parků. Ať už dovolená s rodinou nebo s přáteli, 150 km sjezdovek jistě potěší. A díky své zeměpisné poloze zaručuje vynikající prašan na severní straně Alp a sluníčko na jižní straně. Valmeinier 1 500 je tradiční vesnice v dolní části sjezdovky, která nabízí nádherný výhled rekreantům na okolní vrcholy, Valmeinier 1 800 je o něco vyšší a modernější, ale dobře zapadá do jeho nádherného okolí.
Lyžařské středisko Valmeinier - Galibier Thabor (oblast Savojsko) se nachází ve vzdálenosti 1 143 km od Prahy a 1 247 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Valmeinier - Galibier Thabor

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Valmeinier - Galibier Thabor

Region Valmeinier-Valloire se nachází ve sluncem zalitém údolí Maurienne, který je díky svému rozsáhlému lyžařskému středisku známý jako menší vydání "Trois Vallées". A věřte, že tomu opravdu tak mělo být - proslulá "Tři údolí" měla vyrůst právě tady. Zdejší obyvatelé si však nepřáli žádný velký hluk a zmatek a tak se o něco dále na severu začalo v roce 1946 s budováním střediska Courchevel. Až roku 1986 vznikla i zde lyžařská houpačka přes tři údolí a to díky zpřístupnění Valmeinieru. A dnes si v této oblasti můžete užívat na skvělých sjezdovkách v hlubokých údolích a rozsáhlých stráních, která se však za originálem vůbec nemusejí schovávat. Nejen proto je Valmeinier známý, jako "tři malá údolí a jeden velký zážitek"! Navíc, když se v samém srdci údolí Maurenne (jižní Savojsko) nacházejí i dvě velmi sympatická lyžařská střediska, která jsou vzájemně propojena tak, aby svým návštěvníkům poskytla příjemný požitek z jízdy nádhernou přírodou, aktivní zimní dovolenou a opravdový komfort. Všechny sjezdovky v areálu jsou zasněžovány až do výšky 2 100 metrů a k dispozici je celkem 33 lanovek a vleků a dohromady na více než 150 km sjezdovek. Všechny jsou dost široké jak pro jízdu hlubokým sněhen, tak i pro carving nebo freeride. Kromě všeho potřebného pro vaše zimní, ale i jarní lyžování, najdete ve Valmeinier-Valloire i bohaté aprés-ski. Zároveň je Valmeinier výhodné svojí polohou pro případnou návštěvu oblastí Tří údolí ze střediska Orelle.

 

Atrakce střediska

Největší lyžařskou oblast v údolí Maurienne je bezesporu Valmeinier-Valloire, kterou najdete na úpatí hor Mont Thabor (3 178 m) a Grand Galibier (3 228 m). Na zdejších třech horských hřebenech tu máte možnost vyzkoušet si nejen jízdu na rozsáhlých bílých plání s hlubokým sněhem, ale najdete zde i nepřeberné množství sjezdovek. K neopomenutelným kladům lyžařského střediska patří bezesporu jeho výborně upravované sjezdovky všech stupňů obtížnosti, které jsou vhodné nejen pro začátečníky, ale i pro rodiny s dětmi nebo i pokročilé sjezdaře. Nadmořská výška sjezdovek vám zaručí dostatečné množství i kvalitu sněhu a to zejména pak na prosluněných západních svazích. Z velké nabídky sportovních aktivit se můžete především těšit z letu motorovým rogalem nebo paraglidingem. Atmosféru střediska dokreslí noční lyžování nebo i večerní sjezdy s pochodněmi. Samotný Valmeinier, který se nachází v Savojských Alpách (v jihovýchodní Francii) má dvě části: Valmeinier 1500 a Valmeinier 1800. Valmeinier 1500 je tradiční vesnice stojící nedaleko úpatí sjezdovky, která svým návštěvníkům nabízí kromě široké nabídky lyžování i nádherné výhledy na okolní vrcholy. Valmeinier 1800 je položen výše, nabízí modernější zázemí a zcela jistě vás zaujme i svou dokonalou integrací ve svém okolí. 

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Valmeinier - Galibier Thabor nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 150 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 42 700 osob/hod 2 gondoly, 17 sedačkových lanovek a 14 pom. Valmeinier - Galibier Thabor nabízí 90 km lehkých sjezdovek, 50 km středních sjezdovek a 10 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bourg-Saint-Maurice

Aktualizováno 13/03/2016 01:53většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje