Après-ski

lyzovani-bg-header-title.png
     

Après-ski Altenberg - Giesing


Pěkné a kvalitní lyžování nabízí nejen německá Šumava, vyřádit se můžete i v Krušných horách. A to například hned pár kilometrů od hraničního přechodu Cínovec, kde se nachází německé lyžařské středisko Altenberg. Toto horské městečko je známé také jako středisko zimních sportů ve východní části Krušných hor a rekreační místo, nabízející i rozvinutou turistickou infrastrukturu. Kromě sjezdovek zde najdete zimní a letní bobovou dráhu, dětský areál, velký rybník, přírodní koupaliště a autokemp. Také se stává místem pěkných procházek do okolí po značených cestách, v zimě po upravených lyžařských stopách. Poučná a zajímavá je stará hornická stezka, která mapuje historii těžby cínu v této oblasti. Poblíž se nacházejí i dvě rozhledny a to na vrchu Geising (832 m) a Kohlhaukuppe (785 m), s vyhlídkou na blízkou nejvyšší horu východní části Krušných hor v Německu - na Kahlberg (904 m), pod kterým je velký biatlonový areál. Navštívit pak ještě můžete i nedaleké horské rašeliniště Georgefelder. Občerstvení nabízí restaurace Rodelklause, která se nachází přímo vedle letní sánkařské dráhy a sjezdovky. Bobisté, sáňkáři, lyžaři, turisté, ale i všichni návštěvníci si tady můžou pochutnat na lahodných a cenově výhodných jídlech, osvěžujících nápojích, kávě a moučnících.

 

Zájezdy do Altenberg - Giesing

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

 

Après-ski Altenberg - Giesing


Lyžařské středisko Altenberg - Giesing se také stává rájem zimních sportů pro celou rodinu. K dispozici je např. moderní kluziště "Gründel stadion", které poskytuje každému bruslaři optimální podmínky, ať už pro bruslení nebo hokej. Také curling má dlouhou tradici v Geising. Za kulturou se poté můžete vydat do Hornického muzea Altenberg, které vám představí tvrdý, nebezpečný, ale fascinující svět práce horníků. Milovníci nejen zimní přírody pak rádi zavítají i do "Wildlife Park" v Geising, který vždy stojí za návštěvu v každém ročním období - každé roční období má své zvláštní rysy. Nádherný les a park se skládá z hor a údolí a krásným výhledem na Krušné hory. Zde si můžete při chůzi vychutnat klid a pohodu. Vysoko nad Müglitztal je také posazený na malebném místě, na strmé skále, hrad Lauenstein, který je klenotem saské renesanční architektury. V Altenbergu je také pěkné koupání v lázních "Rehaklinik Raupennest", kde se nachází hned několik bazénů s termální vodou o teplotě 24 až 39 °C. Nejedná se však o klasický aquapark, ale je to vlastně rehabilitační klinika. Proto zde nenajdete žádné tobogány či jiné atrakce jako v aquaparku. Za to zde najdete několik teplých bazénů, perličkový bazén či venkovní bazén, sauny a masáže. Termální voda z podzemí je nádherně teplá, což se ocení zejména v zimě. Zajímavostí je venkovní bazén s horkou vodou, který funguje po celý rok. V zimě si proto můžete zalyžovat na nedalekých sjezdovkách a pak se pěkně nahřát v bazénech. 

 

TOP střediska

http://dovolena.travel.cz/image/image_gallery?img_id=222880&t=1394204105822
         
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bad Gottleuba

Aktualizováno 13/03/2016 03:00mlhavomlhavo2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje