Říčky - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Obec Říčky se nachází v okrese Rychnov nad Kněžnou a rozkládá se v Orlických horách, při soutoku potoka Říčky a Hlubokého potoka. Ski areál se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý a to v nadmořské výšce 740 - 992 m nad mořem. Díky své nadmořské výšce, výhodné orientaci sjezdových tratí a moderní lanovce se jedná o nejlepší středisko sjezdového lyžování v Orlických horách a dokonce i jedno z předních středisek v České republice. Vrch Zakletý je zároveň ideálním výchozím místem běžkařů, kteří využívají hlavní hřeben Orlických hor. Ski centrum disponuje čtyřmi sjezdovkami: Slalomka (délka 1 000 m), Sjezdovka (délka 1 200 m), Loučky (délka 1 500 m) a Můstek (délka 350 m). Areál taktéž nabízí jednu lanovku a tři vleky. Středisko je navíc vybaveno moderním odbavovacím systémem, ten umožňuje zakoupení časových i bodových jízdenek, a lyžařskou školou, kde zkušení instruktoři naučí lyžovat jak malé děti, tak i dospělé. V obci Říčky jsou provozovány další dva lyžařské vleky se sjezdovými tratěmi.
Lyžařské středisko Říčky (oblast Orlické hory) se nachází ve vzdálenosti 173 km od Prahy a 134 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Říčky

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Říčky

Orlické hory, které se rozkládají ve východních Čechách, tvoří asi 50 km dlouhý hřbet. Na tomto území se nachází i stejnojmenná chráněná krajinná oblast, s nejvyšším vrcholem Orlických hor - Velká Deštná (1 115 m). Dalšími významnými vrcholy jsou Vrchmezí (1 084 m), Malá Deštná (1 090 m), Šerlich (1 025 m), Annenský vrch (995 m) nebo Zakletý (991 m). Nadmořská výška v Orlických horách se pohybuje v rozmezí od 416 m (na řece Bělé) až po 1 115 m (Velká Deštná). Orlické hory se pak rozdělují do tří částí - Deštenská hornatina, Mladkovská hornatina a Bukovohorská hornatina. K Orlickým horám patří i jejich podhůří, tzv. Podorlická pahorkatina. Orlické hory tak poskytují mnoho možností nejen pro turistiku, ale i pro lyžování. Známá lyžařská centra jsou Deštné, Rokytnice v Orlických horách, České Petroviče, Jadrná nebo Čenkovice. Ale zřejmě nejlepší středisko sjezdového lyžování v celých Orlických horách se nachází v Říčkách, jež vlastní a provozuje Ski klub Ústí nad Orlicí. Ski areál Říčky najdeme na vrchu Zakletý. Díky své vysoké nadmořské výšce, výhodné orientaci sjezdových tratí a jejich délce se jedná o jedno z předních středisek v celé České republice. Vrch Zakletý, respektive křížení turistických cest Pěticestí, je zároveň ideálním výchozím místem běžkařů. V blízkosti lyžařského střediska (asi 150 m) lze také zdarma zaparkovat na parkovišti, které má kapacitu více než 300 parkovacích míst pro osobní automobily a 15 autobusů.

 

Atrakce střediska

Říčky v Orlických horách se rozkládají v údolí potoka Říčky a na okolních svazích Anenského, Zakletého a Pustého vrchu, v okrese Rychnov nad Kněžnou. V obci o rozloze 1 481 hektarů žije necelých 100 obyvatel. I když se jejich původní obyvatelstvo živilo prací v lese a sklářstvím, v současné době je tato horská obec Říčky v Orlických horách hojně vyhledávaným zimním střediskem. Je také dobře známé tím, že se zde každoročně koná akce nazvaná "Skiinterkriterium", což je mezinárodní závod žákovských kategorií ve slalomu a obřím slalomu. Nutno říci, že tento závod má zde velkou tradici. Lyžařské středisko stejného jména se nachází asi 3 km severně od obce Říčky v Orlických horách, přesněji řečeno na jihovýchodní straně vrchu Zakletý. Nabízí sjezdové tratě s trojí obtížností, které jsou upravovány každý den a v případě potřeby i využívá systému umělého zasněžování. Na vrchol sjezdovek vás kromě tří vleků pohodlně dopraví i čtyřsedačková lanovka s rozběhovým pásem. Její celková délka činí 1 200 m, maximální kapacita je 2 400 osob/hod., rychlost 2,6 m/s a délka jízdy činí 7 min 43 s. Samozřejmostí je kompletní zázemí, včetně možnosti ubytování. V nabídce je i možnost výběru z různých kategorií - hotely, chaty, penziony nebo ubytování v soukromí.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Říčky nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 4,1 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 4 900 osob/hod 1 lanovka a 3 vleky. Říčky nabízí 1,5 km lehkých sjezdovek, 1,6 km středních sjezdovek a 1 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Nachod

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje