Klagenfurt - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Klagenfurt am Wörthersee, známý spíše jen jako Klagenfurt, je statutární město a zároveň hlavní město rakouské spolkové země Korutany. Leží na řece Glan, v nadmořské výšce 446 m, 294 km jihozápadně od Vídně. Lyžařské středisko Klagenfurt spočívá v nadmořské výšce 1 460 m nad mořem. Nutno dodat, že Korutany jsou poměrně hornaté. Areál je však v zimě velmi oblíbený a těší se zájmu mnoha návštěvníků. Pravda, existuje celá řada "zajímavějších" středisek, ale nakonec se lyžování v Klagenfurtu ukáže být jako velmi příjemné. Jedno z nejvýznamnějších lyžařských středisek se nachází v obci Bad Kleinkirchheim, což je asi hodinu jízdy od letiště Klafenfurt. Tento lyžařský areál je často místem konání Světového poháru v alpském lyžování.
Lyžařské středisko Klagenfurt (oblast Korutany ) se nachází ve vzdálenosti 491 km od Prahy a 448 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Klagenfurt

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Klagenfurt

V blízkosti slovinských hranic v jižním Rakousku se nachází městečko Klagenfurt - hlavní město rakouských Korutan, které leží ve východních Alpách. Rozléhá se v nadmořské výšce 1 460 metrů nad mořem a přesto, že jsou Korutany poměrně hornaté, těší se Klagenfurt v lyžařské sezóně velké pozornosti a stává se cílem mnoha návštěvníků. Pravda, není to nejlepší lyžování v Rakousku, existuje celá řada zajimavějších a dokonce i lepších lyžařských středisek, nakonec se ale lyžování v Klagenfurt ukáže jako velmi příjemné. Jedno z nejvýznamnějších lyžařských středisek této oblasti se nachází přímo v obci a je známé jako Bad Kleinkirchheim. Tento lyžařský areál se dokonce často stává místem pro pohár v alpském lyžování, takže se klidně můžete vsadit, že se tam nacházejí nějaké pěkné sjezdovky. Vlastní lyžařské středisko leží uprostřed horského údolí a nad ním se rozkládá horská plošina s vesničkou St. Oswald, která nabízí výborné přístupy na zdejší sjezdovky.

 

Atrakce střediska

Korutanské lázeňské městečko Bad Kleinkirchheim, které leží v nadmořské výšce 1 087 metrů, patří již od 17. století (kdy zde začal rozpuk lázeňství) mezi turisticky vyhledávaná místa. Lázeňští hosté však většinou neopouštějí město ani v zimě, kdy mají díky vynikajícím podmínkám, panujícím na úbočích okolních hor, jedinečnou příležitost si svůj odpočinkový pobyt obohatit o další zážitky - lyžařské. Takže nakonec můžeme říci, že vyhledávané lázně odedávna známé svými léčivými termálními prameny, se v moderní době staly jedním z nejoblíbenějších míst současných lyžařských středisek Korutan. Samotné lyžařské středisko Bad Kleinkirchheim (1 100 m - 2 055 m) nabízí přes 103 km hezkých sjezdových tratí a 58 km běžkařských stop. Leží v oblasti Nockberge a rozkládá se na kopcích nad lázněmi Bad Kleinkirchheim a nad již zmíněným menším střediskem St. Oswald. A vzhledem k tomu, že i Bad Kleinkirchheim jsou také zároveň i lázně, tak svůj pobyt byste mohli využít také k relaxaci po lyžování v místních termálech. A to buď v lázních St. Kathrein nebo v lázních Römerbad.

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Klagenfurt - Bad Kleinkirchheim nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 103 km sjezdovek, na které přepraví až 33 500 osob/hod 4 kabinkové lanovky, 6 sedačkových lanovek a 15 pom. Bad Kleinkirchheim nabízí 18 km lehkých sjezdovek, 77 km středních sjezdovek a 8 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Klagenfurt

Aktualizováno 13/03/2016 01:19většinou zamračenovětšinou zamračeno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje