Bedřichov - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Bedřichov (700 - 810 m n.m.) je díky své poloze nedaleko Liberce a Jablonce, dobrému dopravnímu spojení a značné nadmořské výšce, vyhledávaným střediskem Jizerských hor. Bedřichov je komfortní rodinný skiareál s přehlednými a rovnými sjezdovkami. Nejen proto slouží v zimě jako startovní místo mnohých běžkařských výprav. Nabízí vhodné terény jak pro sjezdové lyžování, tak pro běžkaře. Disponuje 8 vleky, lyžovat můžete na sjezdovkách o celkové délce 5,93 km. Převažuje lehká a střední obtížnost. Plocha svahu je zasněžována, pravidelně udržována rolbami a nejdelší tratě jsou od čtyř do devíti večer osvětleny. Noční lyžování si můžete vychutnat na sjezdovce Malinovka. Bedřichovem také prochází Jizerské magistrála a pravidelně odsud startuje legendární závod Jizerská 50. Ski areály Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov nabízí v rámci Jizerských hor celkem 17 km sjezdovek, 22 lyžařských vleků, 1 lanovou dráhu a 2 pohyblivé koberce.
Lyžařské středisko Bedřichov (oblast Jizerské hory) se nachází ve vzdálenosti 118 km od Prahy a 315 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Bedřichov

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Bedřichov

Známé zimní lyžařské středisko Bedřichov se nachází v centrální části Jizerských hor, nedaleko Jablonce nad Nisou. Je vyhledávaným centrem sjezdového i běžeckého lyžování a zdejší sjezdové tratě jsou svým charakterem vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Středisko s širokým výběrem přepravních zařízení a rozlehlými pláněmi je také dostatečně vybaveno systémem technického zasněžování. Bedřichov je také dobře známým místem nástupu na 80 km dobře upravovaných běžeckých tratí Jizerské magistrály. Ski areál v Bedřichově se nachází přímo v centru Jizerských hor - 700 až 800 metrů nad mořem. Areál je spíše určený začínajícím lyžařům a rodinám s dětmi, kteří zde najdou vše pro svou správnou zimní dovolenou na lyžích. V Bedřichově je k dispozici pro sjezdové lyžování necelých 5 kilometrů kvalitního povrchu, polovina sjezdovek je však pokryta systémem umělého zasněžování. Nutno říci, že většinu zdejších sjezdovek zvládnou zcela bez problémů i úplní začátečníci, pouze 2 tratě mají červený stupěň obtížnosti. Zbylých 8 sjezdových tratí je pak označeno modře. O dopravu se v celém areálu Bedřichov stará 8 vleků, s celkovou přepravní kapacitou 5 600 osob za hodinu. I zde je však samozřejmostí večerní lyžování, které probíhá vždy od 16:30 do 21:00 hodin. Ochuzeni zde nebudou ani nejmenší lyžaři, těšit se mohou na dětské hřiště s vlastním vlekem. Nechybí ani lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení nebo bezplatné parkování přímo v areálu.

 

Atrakce střediska

Lyžařský areál Bedřichov se nachází přibližně 8 km severně od Jablonce nad Nisou. Je to komfortní rodinný skiareál s přehlednými a rovnými sjezdovkami, které se rozprostírají na jihovýchodních svazích. Nejdelší sjezdovkou je svah Malinovka, dlouhá 1 600 metrů, s převýšením 100 metrů. Půlkilometrový svah je tak ideální pro rekreační sjezdové lyžování. Pro zkušené a náročnější lyžaře je ve středisku k dispozici červená trasa "Liaz" - dlouhá 350 metrů. Na své si v areálu přijdou také vyznavači snowboardingu, pro ně je zde připraven park se skoky a raily, kde je celkem 14 překážek. Příznivé podmínky areálu využívá i zdejší lyžařská škola, která je určena pro všechny věkové kategorie. Bedřichov je také vyhledávaným střediskem i díky možností kombinace sjezdového lyžování s výlety na běžkách, neboť tu prochází i Jizerská magistrála. Navíc se v areálu s osmi vleky lyžuje většinou bez front a dlouhého čekání. Ceny jsou pak odstupňovány podle doby lyžování, takže nikdy neplatíte víc než je třeba. Proto je nejvýhodnější (ale i nejpohodlnější) koupě handsfree karty, protože body, které nestačíte projezdit, jsou platné po celou sezónu. Přímo u vleků se nachází celá řada občerstvení a restaurací, včetně pizzerie. Parkovat lze zdarma na dvou parkovištích přímo pod sjezdovkami.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Bedřichov nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 4,5 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 5 600 osob/hod 8 vleků. Bedřichov nabízí 3,6 km lehkých sjezdovek a 0,9 km středních sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Liberec

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje