Verbier a okolí - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Verbier je vesnice ležící v jihozápadním Švýcarsku, v kantonu Valais. Je to jedno z největších rekreačních středisek a lyžařských areálů ve švýcarských Alpách, které je všeobecně známé a uznávané jako jedno z prvních "off-piste" středisek na světě. Některé oblasti jsou pokryty sněhem po celý rok. Mnozí špičkoví lyžaři se právě proto usadili v oblasti Verbier, s cílem využít zdejších strmých svahů. Lyžařská oblast ve Verbier se pohybuje od 1 500 m (Verbier Village) až do 3 330 m (Mont Fort), ze které je panoramatický výhled na Alpy, zahrnující Matterhorn, Dom, Dent Blanche, Dent d'Hérens, Velký Combin a masiv Mont Blanc. Je součástí "Čtyř údolí" (4 Vallées) a lyžařský areál, který zahrnuje lyžařská střediska Verbier, Nendaz, Veysonnaz, La Tzoumaz a Thyon, nabízí celkem 410 km značených sjezdovek. Lyžařský areál je rozdělen do čtyř sektorů: Médran, Les Savoleyres, Mont Fort a Bruson. Verbier je vnímán nejen ve Švýcarsku jako obec číslo jedna kvalitního lyžování a snowboardingu. Terény jsou fantastické, názory vynikající, množství sněhu spolehlivé.
Lyžařské středisko Verbier (oblast Wallis) se nachází ve vzdálenosti 962 km od Prahy a 1 166 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Verbier

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Verbier

Čistý alpský vzduch, pět vesniček a čtyři údolí, k tomu mimořádná jistota sněhu, nádherný výhled na okolní Alpy (s vrcholky Eiger, Matterhorn či Mont Blanc) a více jak 250 slunečních dní v roce - tak to je nabídka jednoho z nejlepších alpských lyžařských regionů: Les Quatre Vallées. Na druhou stranu však mnoho slunečních dní také znamená, že sníh brzy roztává. A vzhledem k tomu, že údolí probíhají přibližně jiho-severním směrem, jsou k západu obrácené svahy přímo vystavené odpolednímu slunci a sníh zde tak může postrádat svou kvalitu. Lyžování se však odehrává na množství navzájem velmi dobře propojených sjezdovek. Nechybí zde ani nabídky škol lyžování a snowboardingu, které mimo jiné zahrnují i freestyle, telemarkové lyžování, lyžování na strmých svazích či vysokohorské lyžařské túry. Zdatnější lyžaři však zde budou také spokojeni, lyžařský Skiregion nabízí pozoruhodný počet sjezdovek. Jako např. extrémní boulovatou černou sjezdovku z vrcholku Mont Fort, s převýšením 380 m na 1 km. Naopak jednodušší svahy pro začátečníky a rodiny s dětmi se nacházejí při krajích skioblasti (Croix de Coeur, mezi Verbierem a La Tzoumaz, u Nemraz a u Thyon 2000), zatímco ty obtížnější najdete přímo v jejím centru - přes Savoleyres, Les Ruinettes, Attelas až k Col des Gentianes. Samozřejmostí jsou i lyžařské a snowboardingové školy. Také se můžete zúčastnit extrémního závodu ve snowboardingu - Red Bull Extreme, ve kterém jeho účastníci překonávají svahy o sklonu až neuvěřitelných 55°. Ze všech městeček v oblasti Les Quatre Vallées (ve Čtyřech údolích) si atmosféru původní architektury nejlépe zachoval Veysonnaz, ale po pravdě řečeno, ani zde to ale bez moderní stanice lanovky, moderních hotelů a moderní infrastruktury nejde. Od Veysonnazu a dalších městeček, která se pyšní více jak tisíciletou historií, se liší Thyon 2000, který je "dítětem 20. století". A atraktivní vesnice Verbier, která se nachází na bezkonkurenční slunném místě a obklopena nádhernou horskou krajinou, si také dlouho držela dobrou pověst. I když musí soupeřit s takovými lyžařskými středisky, jakými jsou Courcheval nebo elegantní Zermatt.

 

Atrakce střediska

Verbier a jeho okolí, který leží vysoko v slunném místě, v samém srdci jižních Alp Švýcarska, je právem známý jako jedna z nejvýznamnějších lyžařských oblastí v Evropě a i jedno z nejlepších lyžařských středisek na světě. Někteří dokonce říkají, že je číslo jedna, a to z dobrého důvodu. Nachází se totiž v širší oblasti Les Quatre Vallées (Čtyři údolí), která také zahrnuje již výše zmíněné vesničky a samotný lyžařský areál je tak obrovský a tak rozmanitý, že nabízí velmi mnoho vynikajících sjezdovek jak pro začátečníky, tak i středně pokročilé až zkušené a profesionální lyžaře. Klid, slunce, relaxace a oblast 300 km2 plná laskavosti a vřelého přivítání, to je proslulost Verbier a Bagnes Valley (Val de Bagnes). Lyžařský areál Verbier je mezinárodně známý také pro svůj styl. Ve velké hojnosti se zde nachází mnoho chat, hotelů, barů a obchodů. Verbier je totiž nejen největší, ale i nejvíce elegantní lyžařské středisko v Quatre Vallées. Skiareálu, který spojuje lyžařská střediska Verbier, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz, Thyon a Les Collonsand. Gigantická lyžařská oblast zahrnující necelých 400 km sjezdovek je nádherně náročná, s mnoha možnostmi také pro skialpinismus a off-piste.

Náročnost sjezdovek

Celý Skiregion Verbier / Les Quatre Vallées nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 331 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 80 000 osob/hod 5 pozemních lanovek, 1 kabinková lanovka, 10 gondol, 26 sedačkových lanovek a 43 pom. Skiregion Verbier / Les Quatre Vallées nabízí 135 km lehkých sjezdovek, 170 km středních sjezdovek a 26 km těžkých sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Verbier

Aktualizováno 13/03/2016 01:00-1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje