Sölden - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Město Sölden a lyžařský areál Sölden v Ötztal patří mezi nejznámější destinace v Rakousku. Ötztal je 65 km dlouhé alpské údolí v Tyrolsku, kterým protéká Ötztal Ache. Odděluje Stubaiské Alpy na východě, od Ötztalských Alp na západě. Na jižním konci údolí se nachází Gurglertal (údolí Gurgler), které končí na hranicích s Itálií. Právě zde se nachází obec Obergurgl, která má nejvyšší farnost v Rakousku. Sölden je také populární lyžařské středisko, které pravidelně hostí první závody sezóny Mistrovství světa. A to obří slalom pro muže i ženy, místem konání se stává ledovec Rettenbach.
Lyžařské středisko Sölden (oblast Tyroly) se nachází ve vzdálenosti 631 km od Prahy a 694 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Sölden

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Sölden

Lyžařské středisko Ötztal, které patří k nejoblíbenějším zimním regionům Tyrolska, představuje jeden z nejrozsáhlejších a také nejvýše položených lyžařských regionů celého Rakouska. Údolí Ötztal je známo nejenom díky sněžnému muži "Ötzimu", ale zejména díky skvělým lyžařským podmínkám. Údolí je přes 60 km dlouhé a je situováno jihozápadně od Innsbrucku. V údolí se nacházejí dva ledovce (Tiefenbach a Rettenbachgletscher), které jsou spolu ve výšce 3 000 metrů spojeny lyžařským tunelem. Nejvýznamnějším centrem této ledovcové oblasti je pak městečko Sölden, nacházející se v nadmořské výšce 1 377 m nad mořem. Exkluzivní lyžařské středisko Sölden je jedním ze dvou epicenter tyrolského údolí Ötztal.

 

Atrakce střediska

Sölden je jediným lyžařským střediskem v Rakousku, které se může pochlubit třemi vzájemně propojenými vrcholy vyššími než 3 000 metrů nad mořem - Schwarze Schneid (3 370 m), Tiefenbachkogl (3 309 m) a Gaislachkogl (3 058 m). Dohromady pak tvoří tzv. BIG3 Rallye. Lyžaři, kteří podniknou Big3, tak ujedou za jeden den 50 km a za sebou nechají 10 000 výškových metrů. Špičkové lyžařské středisko Sölden se opakovaně objevuje v nezávislých testech, zařazované mezi nejlepší v Evropě, na prvních příčkách. Tradičně se zde v říjnu zahajuje také kolotoč Světového poháru v alpském lyžování. Na jedné straně je to oblast s luxusní nabídkou služeb, na straně druhé však zahrnuje i menší rodinná střediska, která také poskytují lyžování opravdu pro každého. Svou úrovní a rušným společenským životem se Sölden Arena podobá přepychovým místům jako St. Anton či Kitzbühel, zároveň však poskytuje velmi široký výběr sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti. Nevyjímaje i svahy vhodné pro carving. Její nadmořská výška zaručuje po celou sezónu výborné sněhové podmínky a díky svým dvěma ledovcům Rettenbach a Tiefenbach možnost lyžování i v letních měsících.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Sölden nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 144 km sjezdovek. 7 kabinkových lanovek, 19 sedačkových lanovek a 8 vleků tak dokáže přepravit až 60 000 osob/hod. Středisko Sölden nabízí 53 km lehkých sjezdovek, 63 km středních sjezdovek a 28 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Imst

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje