Mayrhofen - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Mayrhofen je město v Zillertalu (v údolí řeky Ziller) v Rakousku ve spolkové zemi Tyrolsko, v okrese Schwaz. Nachází se přibližně hodinu od hlavního tyrolského města Innsbrucku. Mayrhofen se nachází mezi Penken (horská oblast v údolí Zillertal) a Ahorn, v blízkosti ledovce Hintertux (3 250 m nad mořem). Lyžařské středisko Mayrhofen je náročné, rozmanité, zábavné a pestré a široká škála aktivit, nádherná infrastruktura a nedotčená příroda pomohla Mayrhofenu stát se jedním z nejlepších lyžařských středisek v Alpách.
Lyžařské středisko Mayrhofen (oblast Tyroly) se nachází ve vzdálenosti 541 km od Prahy a 603 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Mayrhofen

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Mayrhofen

Mayrhofen - vzrušující a jedno z nejveselejších rakouských středisek, nacházející se uprostřed rozlehlé lyžařské oblasti Zillertal, je nejen středisko s velmi dobrou pověstí, ale zejména prvotřídní lyžařské středisko. Zillertal nebo spíše "nejaktivnější údolí světa" - jak se mu také někdy říká, se nachází v samém srdci Tyrolska. Na jihu navazuje s Zillertálskými Alpami přímo na jižní Tyrolsko. Věřte, že možnosti v tomto spíše rovinatém údolí se zdají být vskutku nevyčerpatelné! Celý Skiregion Zillertal (jehož je Mayrhofen součástí) totiž nabízí celkem neuvěřitelných 658 km bohatě zasněžených sjezdovek, 172 vleků a lanovek a jistota sněhu až do nadmořské výšky 3 250 m nad mořem. To vše je Zillertal. Mayrhofen je živé, poměrně kompaktní městečko , ale ve své podstatě rodinný resort, s mnoha kvalitními hotely v centru města a rozsáhlou sítí restaurací a barů roztroušených podél pěší hlavní ulice. Má velmi tradiční alpskou atmosféru a lyžařské středisko je velmi oblíbené zejména mezi Brity.

 

Atrakce střediska

Jak už bylo řečeno, městečko Mayrhofen, které se nachází v tyrolském údolí Zillertal, tvoří hlavní vstupní bránu do oblasti Ski Zillertal 3 000. Do samotného lyžařského střediska Mayrhofen, ležícího v nadmořské výšce 630 metrů a jehož sjezdové tratě se nacházejí převážně na úbočích hor Ahorn a Penken, se dostanete pomocí dvou kabinkových lanovek. Z Penkenu se pak můžete rozjet dále na sjezdovky, rozprostírající se na stráních vrcholků Eggalm, Rastkogel a Horberg. Mayrhofen se řadí mezi nejlepší lyžařská střediska v Alpách a slibuje nekonečnou lyžařskou zábavu. Potěšující je to, že díky vysokému počtu lanovek a vleků se nestane, že byste stáli dlouho ve frontě. Jistota sněhu je v lyžařském areálu zaručena vybudováním nové vodní nádrže, díky níž je umělé zasněžování sjezdovek daleko snadnější. Zatímco rodiče si mohou užívat na sjezdovkách, například na proslulé sjezdovce "Ahorn - Talabfahrt", děti si mohou svá nová dobrodruřství prožívat v zábavném parku. Pro ty nejmenší je k dispozici i mateřská školka či jesle. Což byste si ale neměli rozhodně nechat ujít, je návštěva "White Lounge"- Iglú hotel, který najdete přímo u vrcholku Ahorn. Tento podnik je proslulý pro své skvělé après ski. Lyžařské středisko Mayrhofen prostě nenabízí jen pohodovou, ale zrovna tak i zábavnou dovolenou na lyžích.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Mayrhofen nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 157 km sjezdovek, na které vás přepraví 8 kabinkových lanovek, 17 sedačkových lanovek a 24 vleků. Mayrhofen samotný nabízí 45 km lehkých sjezdovek, 90 km středních sjezdovek a 22 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Ramsau

Aktualizováno 13/03/2016 01:00-1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje