Stelvio - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Mezi Ortles Cevedales a Cristallo mountains, ve výšce 3 000 metrů, na ledovci poblíž Stelvio Pass (nejvyšší horský průsmyk ve východních Alpách, těsně pod sedlem de l'Iseran) je místo, kde se narodila stará a osvědčená tradice mezinárodního letního lyžování. Stelvio Pass, křižovatka různých kultur a historií, dnes velká škola lyžování a v létě oblíbené místo milovníků přírody. Stelvio Pass spojuje Alta Valtellina s Alto Adige.
Lyžařské středisko Stelvio (oblast Alta Valtellina) se nachází ve vzdálenosti 720 km od Prahy a 782 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Stelvio

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Stelvio

Ledovec Stelvio je největší letní lyžařská oblast v Alpách, jejiž brány jsou otevřeny od dubna do listopadu. Letní lyžování na svazích si můžete vychutnat na majestátních vrcholech Ortler Alps a to jen díky její nadmořské výšce. V rozmezí od 2 758 m - do 3 450 m zde najdete asi 30 kilometrů sjezdovek od těch mírných, až po ty náročnější na Passo Monte Cristallo, které také využívají profesionální lyžaři ke svému trénování a přípravě pro nadcházející sezónu. Stelvio Pass je známý nejen pro své letní lyžování, ale průsmyk Passo dello Stelvio je také synonymem pro náročné cyklistické výlety. Turisté si zde tak mohou vychutnat nedotčenou přírodu národního parku, síť turistických tras a historických památek.

 

Atrakce střediska

Jedno z nejstarších středisek zimních sportů (otevřeno v létě roku 1949) Stelvio Pass, známé také jako Stilfserjoch, však nabízí mnohem více než jen letní, alpské lyžování. Stelvio má k dispozici celkem tři křížové lyžařské obvody, které jsou nyní ideální pro všechny nové zimní sporty, které jsou dnes tak populární. Zdejší školy vyučují nejen carving a telemark, ale i freestyle nebo snowboarding ve speciálně vytvořeném snowparku. A věřte, že to je zcela jedinečné lyžování na vrcholu léta. 20 km alpských sjezdovek a 15 km běžeckých tratí jsou umístěny na skutečně velkolepém pozadí horských vrcholů. Zdvihací zařízení navíc vyveze lyžaře do nadmořské výšky 3 400 m nad mořem.

Náročnost sjezdovek

Passo Stelvio - ledovec nabízí celkem 30 km sjezdových tratí, z nichž 15 km tvoří lehké sjezdovky, 14 km střední sjezdovky a 1 km těžkých sjezdovek. Až 9 200 osob/hod zde přepraví 1 kabinová lanovka, 1 gondola a 7 pom.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Santa Caterina

Aktualizováno 13/03/2016 01:19jasnojasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje