Kvilda - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Mezi nejvýznamnější turistická střediska Šumavy patří zcela jistě i nejvýše položená obec v ČR - Kvilda, ležící uprostřed nádherných Šumavských plání v okrese Prachatice, 16 km jihozápadně od Vimperka. Osada Horská Kvilda patří k oblíbeným místům pro nástup do lyžařské stopy v centrální části Šumavy. Lyžařské trasy vedoucí z Horské Kvildy plynule navazují na upravované tratě v okolí středisek Churáňov, Kvilda či Modrava a stejně jako ostatní, nacházející se na území NP Šumava, jsou v případě dostatečného množství sněhové pokrývky strojově upravovány. Šumava nabízí vskutku ideální podmínky pro zimní turistiku na běžkách. Pro rozsáhlé Šumavské Pláně jsou charakteristická pozvolná stoupání a mírné sjezdy. Nadmořská výška se pohybuje nad 1 000 m, a proto jsou zde po většinu zimy i dostatečné sněhové podmínky. Na Šumavě je označena síť lyžařských tras o celkové délce 450 km (z toho v NP 250 km), 320 km se udržuje rolbou (v NP 200 km). Samotný lyžařský areál Kvilda nabízí 3 veřejné lyžařské vleky (z toho 2 jsou osvětleny) a 2 neveřejné vleky (slouží potřebám Lyžařské školy). 100% plochy areálu je zasněžováno. Samozřejmě, že v areálu nechybí ani půjčovna sjezdových i běžeckých lyží a snowboardů, servis lyží a snowboardů, upravovaný svah pro sáňkaře a bobisty a hlavně elektronický odbavovací systém pro lyžaře.
Lyžařské středisko Kvilda (oblast Šumava) se nachází ve vzdálenosti 166 km od Prahy a 293 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Kvilda

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Kvilda

Krásná příroda, klid a pramen Vltavy... to vše najdete na šumavské Kvildě. Horská obec Kvilda se totiž nachází uprostřed šumavských plání, v nadmořské výšce 1 065 m, jen 6 km od pramene Vltavy. A to v oblasti poblíž nejstudenějšího místa v Čechách - Jezerní slať. V zimním období patří toto středisko k nejoblíbenějším cílům příznivců běžeckého lyžování na Šumavě. V okolí Kvildy totiž můžete obdivovat zimní šumavskou přírodu díky desítkám kilometrů kvalitních běžeckých tras. V obci samotné také najdete menší ski areál s lyžařskými vleky. A nejen to, kromě 5-ti vleků se zde nachází i lyžařská škola, půjčovna sjezdových i běžeckých lyží, servis lyží a snowboardů , k dispozici je i večerní lyžování, upravované běžecké stopy, snow park a dokonce i sáňkařský svah. Tak to je SKI Kvilda. Lyžařský areálek Kvilda prochází po létech nákladnou modernizací - odbavovací systém, zasněžovací systém, sociální zařízení, zázemí, občerstvení, rolba, nový vlek, kompletně vybavená lyžařská škola se zasněžovaným pláckem a vlastními vleky, panorama mapa, internetové stránky nebo i nové webkamery. To vše čeká "novou" Kvildu.

 

Atrakce střediska

Menší lyžařský areál se nachází přímo uprostřed obce Kvilda. Nejen svou polohou, ale i převýšením je ideální pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Jedná se o rodinný, modernizovaný, lyžařský areálek, nacházející se přímo v srdci Šumavy, nedaleko známého střediska Zadov - Churáňov. Nabízí celkem 3 vleky pro veřejnost a další 2 vleky pro potřeby lyžařské školy SKI Kvilda. Přesto jsou však dostatečně kapacitní pro klientelu ubytovanou přímo v Kvildě nebo v blízkých Borových Ladách, Filipově Huti, Modravě nebo Horské Kvildě. Zdejší sjezdovky jsou denně upravovány, součástí areálu je i mini snowpark s překážkami pro malé nebo i začínající snowboardisty. Stejně tak se v areálu věnuje velké pozornosti úpravě svahu pro nelyžaře, sáňkaře, i bobisty. Lyžařský areál je denně v provozu od 9:00 do 16:00 hodin, večerní lyžování je k dispozici ve středu, pátek a o víkendu. Jiné dny lze domluvit při zájmu větší skupiny. V oblasti kolem Kvildy jsou také velmi oblíbené i běžecké trasy. Nejenže se zde každoročně koná start a cíl populárního Šumavského skimaratonu, ale pravidelně upravované trasy (o délce skoro 60 km) jsou v podstatě napojené na dalších 200 - 250 km stop po celé Šumavě. Takže nikoho nepřekvapí, že lyžařské středisko Kvilda patří k oblíbenějším místům, odkud se můžete vydat na upravované běžecké tratě v centrální části Šumavy. Ostatně i okolní Šumavské pláně (s nadmořskou výškou kolem 1 000 m) jsou zárukou dobrých sněhových podmínek po většinu lyžařské sezóny. Lyžaři najdou na Kvildě také dobré zázemí, co se týče půjčovny lyží, občerstvení a informačního střediska.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Kvilda nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 0,78 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 1 700 osob/hod 5 vleků. Kvilda nabízí 0,78 km lehkých sjezdovek (300 m + 300 m + 180 m), s převýšením 60m + 50 m + 20 m.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Strakonice

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje