Savognin - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Každý, kdo v rámci své lyžařské dovolené navštíví Savognin, se může těšit na extra široké sjezdovky pro celou rodinu. Ty jsou velmi dobře připraveny a patří mezi nejkrásnější z celé alpské oblasti. Savognin (v místním dialektu Suagnign), Ski areál ve švýcarských Alpách, nabízí 110 km dlouhé sjezdy, 65 km upravovaných zimních turistických stezek, 44 km upravovaných běžeckých tratí, 26 km sáňkařské dráhy, 21 tras pro lyžaře a 67 km stezek na sněžnicích. Lidé, kteří milují bruslení, mohou navštívit Skateline - stezka pro bruslení v údolí Albula. Lázeňské milovníky zase přivítá Bad Alvaneu a naše malé hosty potěší ve švýcarském sněhu vesnice s kouzelným kobercem a kouzelný park. Je to jedno z nejlépe vybavených lyžařských středisek ve Švýcarsku, s dlouhým seznamem zařízení a výbornou průpravou pro standardní lyžování, obzvlášť snowboardisté zde mají velmi dobré vybavení, včetně fun-parku se skokánky a U-rampu. Savognin má přímý přístup na 24 jednotlivých sjezdovek, které obsluhuje 14 vleků. V lyžařské oblasti se také "usadil" velký freeride-areál.
Lyžařské středisko Savognin (oblast Graubünden) se nachází ve vzdálenosti 693 km od Prahy a 898 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Savognin

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Savognin

Městečko Savognin je nenápadné, poněkud ukryté lyžařské středisko, nabízející dlouhé a široké sjezdovky a které se samo sebe pasuje na "malou mekku carvingu". Středisko je vtěsnáno mezi graubündenské vrcholy tak, že ani hlavní přístupové cesty se nevyhnou průsmykům - ze severu přes sedlo Lenzerheide, z jihu zase přes Julierpass. V této staré, původní horské vesničce, nacházejícíc se v rétorománsky hovořící oblasti Švýcarska, se však cítí každý návštěvník jako doma. K tomuto pocitu výrazně přispívají také relativně mírné ceny lyžařského střediska. Do Savogninu směřují vedle "normálních" lyžařů, které zde lákají sice prosté, ale prostorné a slunné (převážně stromy osázené) sjezdovky, také početné skupiny vyznavačů snowboardingu a hlavně carvingu. Oba lyžařské vrcholky - Piz Cartas a Piz Marteg, pak nabízejí nejen začátečníkům, ale i pokročilým lyžařům dostatečný prostor. Každé lyžařské srdce potěší moderní vybavení střediska, které zahrnuje i novou (ve Švycarsku nejdelší) 6-ti sedačkovou lanovku. O dětské lyžaře je robněž dobře postaráno v "Pinocchio-Kinderskilandu", který nabízí mírné sjezdovky. Nutno poznamenat, že i nabídka aprés-ski střediska je velmi bohatá. 

 

Atrakce střediska

Vynikající lyžařské středisko pro děti, dobré běžecké a turistické stezky snadno přístupné a skvělé místo pro dovolenou a rodinné lyžování, tak to je lyžařsé středisko Savognin, rozléhající se v nadmořské výšce od 1 200 do 2 700 metrů nad mořem. Savognin je hlavním městem okresu, s jeho 10-ti obcemi v regionu střední Graubünden. Rozkládá se i podél Julier a je "vložené" do měkkého rozšířeného údolí, jehož volný výhled do kouzelné krajiny se otevírá od západu k severu. Savognin nabízí nejen 80 kilometrů extra širokých sjezdovek a dlouhých tras pro speciální lyžařské a snowboardové přechody, ale i nejlepší tobogán "Run Schlittada", nádhernou zimní turistiku, různé horské restaurace s terasami na opalování a nebo i výlety na sněžnicích v zimní pohádce Savogninu. Lyžařské středisko leží na tranzitní trase v srdci údolí Surses, mezi Tiefencastel, Julier a Septimer a přechází v krásný švýcarský kanton Graubünden. Ve středisku je sedm lyžařských vleků a tři sedačkové lanovky, které vás přepraví až na Piz Martegnas, nacházející se v nadmořské výšce 2 670 m. Hora sama o sobě je prvotřídní a výhled z vrcholu na lyžařský areál pod Piz Cartas je neuvěřitelný. 

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Savognin nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 80 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 13 700 osob/hod 3 sedačkové lanovky a 7 pom. Savognin nabízí 33 km lehkých sjezdovek, 37 km středních sjezdovek a 10 km těžkých sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Chur/Vaduz

Aktualizováno 13/03/2016 03:004 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje