Pitztaler ledovec - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Ledovec Pitztal je nejmladší ledovcový areál v Tyrolsku. Pitztal se nachází v malebných Tyrolských Alpách, poblíž druhé nejvyšší hory Rakouska - Wildspitze. Vzhledem k tomu, že se nachází v nadmořské výšce 1 740 - 3 440 m, umožňuje tak lyžování na 37 km sjezdových tratí, především střední obtížnosti, od září do května. Z obce Mittelberg na konci údolí stoupá ve skále tunel dráhy Pitzexpress k přestupní stanici ve výšce 2 840 m, na spodním okraji vlastního ledovce Pitztal. Odtud pokračuje další lanovka na vrchol Brunnenkogel. Spolu s okolními středisky Hochzeiger a Rifflsee nabízí ledovec dohromady bezmála sto kilometrů sjezdovek.
Lyžařské středisko Pitztaler ledovec (oblast Tyroly) se nachází ve vzdálenosti 639 km od Prahy a 702 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Pitztaler ledovec

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Pitztaler ledovec

Z osamělého údolí v Inntalu se postupně vyvinul v jeden z nejvýznamnějších regionů Tyrolska. Ano, řeč je o Pitztalu, který obklopují obrovské třítisícovky Ötztálských Alp, jako je "Luibiskogel", "Rofelewand" a "Hohen Geige". Vstup do údolí tvoří nádherná horská krajina a na jeho konci se v nadmořské výšce 3 440 m nad mořem tyčí ledovec Pitztaler Gletscher. Jeho vrchol už jen převyšuje ten nejvyšší tyrolský - Wildspitze (3 774 m). Lyžařská střediska v Pitztalu přitahují zejména svou rodinnou atmosférou a přehledností, v areálech však i přesto najdete moderní infrastrukturu s rozsáhlou nabídkou volnočasových a sportovních aktivit. Zhruba 40 kilometrů dlouhé údolí Pitztal se nachází v západní části země, na horských úbočích nad vesnicemi Mandarfen, St. Leonhard, Wenns a Jerzens. A právě zde se rozprostírají sjezdové tratě celkem tří lyžařských resortů: Hochzeigeru, Rifflsee a hlavně to nejvýše položeného tyrolského ledovce - Pitztaler Gletscher. Lyžařská oblast Pitztal se nachází asi 60 kilometrů západně od Innsbrucku a Pitztal je prostředním ze tří údolí, patřících do oblasti Ötztalských Alp (Ötztal, Pitztal, Kaunertal). Táhne se od města Imst na jih v délce 45 km, kde je zakončen zaledněným hřebenem Ötztalských Alp.

 

Atrakce střediska

Všestranné vyžití, a to nejenom na sjezdovkách nebo v běžeckých stopách, nabízí skiareál pitztalského ledovce, který se nachází v jihozápadní části rakouských Tyrol. Hinterer Brunnenkogel je nejvyšší, lanovkou dostupný vrchol v Rakousku a nabízí nádherné výhledy nejenom na nejvyšší horu Tyrol - Wildspitze, ale i na celý pohraniční masiv mezi Rakouskem a Itálií. Vzhledem k vysoké poloze sjezdovek na ledovci je zde zaručeno kvalitní lyžování od půlky října, až do začátku června. Pitztaler Gletscher je nejvýše položené lyžařské středisko Rakouska. Ledovec je přístupný "metrem", které vede od parkoviště v nadmořské výšce 1 740 m na konci údolí (u vesničky Mandarfen), přímo na ledovec (2 840 m). Po něm pak vede až na vrchol (3 440 m) nejvyšší lanovka v Rakousku - Pitz Panoramabahn, z jejíž horní stanice se vám nabídne kouzelný výhled. Zde také začíná nejdelší a nejprudší sjezdovka. Na samotném konci údolí Pitztal se také nachází areál známý jako Rifflesee (1 640 - 2 800 m), který se rozkládá v blízkosti Pitztaler Gletscher. V tomto středisku se nachází kabinková lanovka, 2 sedačkové lanovky, kotvové vleky a pěkný areál pro děti.

Náročnost sjezdovek

Celá oblast Pitztal nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 131 km sjezdovek, na které vás přepraví až 35 800 osob/hod 1 pozemní lanovka, 4 kabinkové lanovky, 10 sedačkových lanovek a 10 pom. Z toho je 30 km lehkých sjezdovek, 76 km středních sjezdovek a 25 km těžkých sjezdovek.
Pitztal - ledovec nabízí celkem 37 km sjezdovek, na které přepraví až 11 200 osob/hod 1 pozemní lanovka, 2 kabinkové lanovky, 1 sedačková lanovka a 2 pomy. K dispozici jsou 3 km lehkých sjezdovek, 30 km středních sjezdovek a 4 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Imst

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje