Jasenská dolina - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Lyžařské středisko Jasenská dolina se nachází v překrásném prostředí Velké Fatry - 2,5 km od obce Belá - Dulice. Z této obce je dobře přístupné asfaltovou cestou, která je celoročně udržována. Přístup z obce Turčianske Jaseno je však náročnější. V Jasenské dolině jsou lyžařům k dispozici lyžařská střediska Kašová a Lehota. Severní svahy lyžařského střediska Jasenská dolina - Kašová jsou upravované a vhodné jsou zejména pro méně náročné. Což je však velkou předností střediska je jeho vybudovaný zasněžovací systém. Celý lyžařský areál je osvětlený. Lyžařské středisko Lehota se nachází ve střední části Jasenské doliny, 1 km východně od střediska Kašová. V Jasenské dolině najdete výborné podmínky i pro běžecké lyžování nebo horskou turistiku. Upravované běžecké tratě mají délku 7 km, značené tratě mají délku 3km. V bezprostřední blízkosti vleků se také nachází velkokapacitní parkoviště pro osobní auta a autobusy. Areál nabízí různé typy lyžařských vleků (3 vleky do 200 m, 3 vleky nad 200 m). Čtyřsedačková lanovka také významně přispěla ke spokojenosti lyžařů. Má délku 647 m a převýšení 140 m. Vlek Tatrapoma je dlouhý 700 m, s převýšením 170 m.
Lyžařské středisko Jasenská dolina (oblast Malá a Velká Fatra) se nachází ve vzdálenosti 450 km od Prahy a 247 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Jasenská dolina

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Jasenská dolina

Jasenská dolina, která se nachází na turčianské straně Velké Fatry, pod severními svahy vrchu Lysec (1 381 m), patří mezi nejznámější veľkofatranské doliny. Toto celoroční rekreační centrum, nacházející se 12 km jihovýchodně od Martina, se nalézá v nadmořské výšce 540 m nad mořem. Ve zdejším středisku trvá lyžařská sezóna obvykle od poloviny prosince do konce března, při dobrých sněhových podmínkách i do poloviny dubna. Svá vozidla můžete zaparkovat na velkokapacitním parkovišti, které se nachází přímo pod vleky. Všechna lyžařská střediska v Jasenské dolině poskytují svým návštěvníkům a lyžařům i další služby, jakými jsou například skiservis, úschovnu a půjčovnu lyžařského vybavení, lyžařskou školu pro děti i dospělé a nebo informační centrum. Ubytování je možné v některé chatě nebo penzionu, stravování v restauraci nebo formou rychlého občerstvení v jednom ze čtyř bufetů. Kromě samotného sjezdového lyžování poskytuje Jasenská dolina také ideální podmínky pro běžecké lyžování a pěší turistiku. Běžecké trati jsou zde tři, o celkové délce 7 kilometrů. Značené tratě mají délku 3 kilometry a výchozím bodem je vždy středisko Kašová.

 

Atrakce střediska

Lyžařské středisko Jasenská dolina se dělí na dvě menší střediska: Kašová a Lehota, které se nacházejí u obce Belá - Dulice. Návštěvu těchto areálů můžete také kombinovat s lyžováním v nedalekém areálu Martinské hole. Areál Kašová je vhodná především pro rodiny s malými dětmi a začátečníky, v Lehotě si pak přijdou na své zkušení a nároční lyžaři. Samotný lyžařský areál, který se rozprostírá v nadmořské výšce od 540 m - 730 m nad mořem, však kromě skvělého lyžování v nádherném prostředí Velké Fatry, nabízí i lehké a středně těžké sjezdovky, na kterých si můžete vylepšit své lyžařské dovednosti. Kromě sedmi vleků a jedné lanové dráhy (v Kašové 6 vleků + 1 lanovka a v Lehotě 1 vlek) je pro rodiny s dětmi k dispozici i lyžařská školka a dětský vlek. Nacházejí se zde upravované svahy, úschovna zavazadel, půjčovna lyží, prodejna sportovních potřeb a nebo i skiservis. Kromě sportovního vyžití vám Jasenská dolina umožní i příjemné chvíle strávené v přírodě.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Jasenská dolina nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 4,1 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 6 100 osob/hod 1 lanovka a 7 vleků. Jasenská dolina  nabízí 1,8 km lehkých sjezdovek a 2,3 km středních sjezdovek.

 

Slovensko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Martin

Aktualizováno 13/03/2016 01:00skoro jasnoskoro jasno4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje